تجمع حمایت از غزه بار دیگر در پاریس برگزار می شود

فرانسه فلسطین

تهران– ایرنا- در پی فراخوان تازه ای از سوی گروه های فعال در زمینه دفاع از حقوق فلسطینیان، مردم پایتخت فرانسه امروز (شنبه) برای اعلام حمایت از مردم غزه، تجمع می کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های فرانسوی، این راهپیمایی که فرمانداری پاریس مجوز برگزاری آن را صادر کرده است، با فراخوان ˈجمعیت ملی هوادار صلح عادلانه و پایدار میان فلسطینیان و اسرائیلی هاˈ متشکل از 50 انجمن، حزب و اتحادیه در ساعت 15 به وقت محلی (18 و 30 دقیقه به وقت تهران) برگزار می شود.

این جمعیت پیشتر نیز تجمع گسترده ای را بر پا کرده بود که 14 تا 25 هزار نفر را به خیابان های پاریس کشاند. امروز، همچنین با فراخوان گروه دیگری، تجمعی در میدان ˈجمهوریˈ پاریس برگزار خواهد شد که فرمانداری برگزاری آن را ممنوع اعلام کرده است.

هدف از برگزاری تجمعات روز شنبه، نمایش جبهه متحدی متشکل از نهادهای برگزار کننده تجمع حمایت از مردم غزه عنوان می شود.

دیروز (جمعه) نیز مردم شهر ˈنیسˈ فرانسه برای هفتمین بار از آغاز حملات سنگین رژیم صهیونیستی به باریکه غزه، تجمع و حمایت خود را از مردم این منطقه اعلام کردند. شرکت کنندگان در این تجمع، یک دقیقه به یاد 300 کودک فلسطینی که از آغاز درگیری ها تاکنون جان باخته اند، سکوت کردند.

ˈکریستیان ماسونˈ از برگزارکنندگان این تجمع اعلام کرد: فعالیت خود را تا زمانی که فشارهای بین المللی اسرائیل را به رعایت حقوق ساکنان منطقه وادارد، ادامه می دهیم.

حملات گسترده رژیم صهیونیستی به غزه که تاکنون بیش از یک هزار و 300 کشته بر جای گذاشته، در سه هفته اخیر به برگزاری تجمعات متعددی در فرانسه و در حمایت از مردم غزه منجر شده است. روز چهارشنبه صدها نفر در شهر لیل تجمع کرده و فریاد ˈتوقف کشتار در فلسطینˈ را سر دادند. در همین روز صدها نفر نیز در استراسبورگ، لیون و رن همبستگی خود را با ساکنان غزه اعلام کردند.

تجمع بدون مجوز مردم در پاریس که شنبه گذشته صورت گرفت، در حالی به خشونت گرایید که یکی از مسئولان ˈحزب نوین ضد سرمایه داریˈ پیشتر هشدار داده بود عدم صدور مجوز برای این دست تجمعات، عامل بروز خشونت است. این در حالی است که تجمع گسترده 14 تا 25 هزار نفری دو هفته پیش با مجوز دولت، در آرامش کامل در پاریس برگزار شده بود.

همزمان با موج اعلام انزجار از صهیونیست ها در شبکه های اجتماعی، انتشار پیام های ضدیهودی و افزایش معنی دار آن ها در این شبکه ها، مشاهده می شود که دولتمردان فرانسوی که روابط بسیار نزدیکی با صهیونیست ها دارند، برای تجمع طرفداران این رژیم مجوز صادر و با اتخاذ تدابیر ویژه ای، امنیت شرکت کنندگان را نیز تامین می کنند.

فرانسه بعد از فلسطین اشغالی و آمریکا بزرگترین جمعیت یهودیان جهان را در خود جای داده است اما تعداد یهودیان فرانسه که به فلسطین اشغالی مهاجرت می کنند در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است. در سال 2013 میلادی 274 یهودی فرانسوی به سرزمین های اشغالی نقل مکان کردند.

اروپام ** 9053**1485** 1337
کد N420975