حماس: اسارت نظامی صهیونیست مربوط به پیش از آتش بس روز جمعه است

حماس

تهران – ایرنا – جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز مسوولیت شبیخون روز گذشته علیه نظامیان صهیونیست را بر عهده گرفت و با اشاره به احتمال کشته شدن نظامی مفقود شده تاکید کرد که این حمله پیش از آغاز آتش بس صورت گرفته بود.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ˈرویترزˈ، گردان عزالدین قسام شاخه نظامی حماس در بیانیه خود اعلام کرد که چنانچه نظامی صهیونیست مفقود شده به اسارت درآمده باشد احتمالا تا کنون در نتیجه ادامه حملات رژیم صهیونیستی به غزه کشته شده است.

رژیم صهیونیستی مدعی است که مبارزان حماس در ساعت 9 و 30 دقیقه صبح و پس از آغاز آتش بس پیشنهادی سازمان ملل، طی حمله ای غافلگیرانه با خروج از تونلی در جنوب شهر ˈرفحˈ دو نظامی را کشته و یک نفر دیگر را به اسارت گرفته اند.

خبر اسارت این نظامی باعث شد رژیم صهیونیستی بار دیگر آتش بس در غزه را نقض کرد و شهر رفح را آماج حملات خود قرار داد. در این حملات یکصد و 50 نفر به شهادت رسیدند.

این رژیم بعد از ظهر روز جمعه به صورت یک جانبه آتش بسی را که قرار بود 72 ساعت به طول بینجامد، ملغی اعلام کرد.

آتش بس مذکور با هدف کمک به جمعیت یک میلیون و 800 هزار نفری غزه و فراهم آوردن امکان گفت و گو درباره درگیری ها درنظر گرفته شده بود.

حماس در بیانیه خود که به زبان های عربی و انگلیسی منتشر کرد، با اعلام این که این حمله ساعت 7 صبح و در واکنش به پیشروی نظامیان صهیونیست صورت گرفته بود، افزود: تماس ما با نیروهایی که برای اجرای حمله مذکور اعزام شده بودند قطع شده و برآورد ما این است که احتمالا آن ها به همراه نظامی صهیونیست اسیر در حملات اسراییل کشته شده اند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: گردان قسام تا این لحظه هیچگونه اطلاعی از نظامی مفقود شده ندارد.

رژیم صهیونیستی از تاریخ هشتم ژوییه (17 تیرماه) تاکنون منطقه غزه را از زمین، دریا و هوا هدف حملات وحشیانه خود قرار داده است که تاکنون بیش از یک هزار و 600 نفر از غیرنظامیان فلسطینی در این حملات به شهادت رسیده اند.

خاورم**9156**7074**1446
کد N420961