با محکوم کردن نقض آتش بس؛

کری از ترکیه و قطر خواست برای آزادسازی سرباز اسرائیلی اقدام کنند

اسراييل,قطر,غزه

جان کری با متهم کردن نیروهای مقاومت فلسطین به نقض آتش بس، آزادی سریع و بدون قید وشرط سرباز مفقود شده اسرائیلی را خواستار شد و از قطر و ترکیه خواست از نفوذ خود برای آزادسازی این سرباز اسرائیلی استفاده کنند

جان کری با متهم کردن نیروهای مقاومت فلسطین به نقض آتش بس، آزادی سریع و بدون قید وشرط سرباز مفقود شده اسرائیلی را خواستار شد و از قطر و ترکیه خواست از نفوذ خود برای آزادسازی این سرباز اسرائیلی استفاده کنند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا گفت: حماس که کنترل غزه را برعهده دارد باید فورا و بدون قید وشرط سرباز اسرائیلی را آزاد کند و من از کسانی که بر حماس نفوذ دارند می‌خواهم این پیام را به حماس ابلاغ کنند.

وی حمله نیروهای فلسطینی را که موجب کشته شدن دو سرباز رژیم صهیونیستی و ربوده شدن یکی دیگر از سربازان این رژیم شد، "ظالمانه" و "بی‌حرمتی" به آتش‌بس اعمال شده میان فلسطین و اسرائیل به میانجی‌گری آمریکا و سازمان ملل خواند.

کری که از سفر رسمی خود به دهلی نو باز گشته است، طی بیانیه‌ای گفت: آمریکا با شدیدترین لحن ممکن این حمله را محکوم می‌کند.

به گفته مشاورجان کری، وی پس از مطلع شدن از این موضوع فورا با برخی از دیپلمات ها در خاورمیانه تماس گرفت و با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، وزیران امور خارجه ترکیه و قطر و صائب عریقات مذاکره کننده ارشد فلسطین و نیز محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفتگو کرد.

جان کری در بیانیه خود افزود: چنانچه این حمله موجب نگرانی و تلفات بیشتر در دو طرف درگیر شود، واقعا مایه تاسف است و تراژدی است.

جامعه بین‌الملل باید هم‌اکنون تلاش‌های خود را برای توقف حملات راکتی و تخریب تونل‌ها افزایش دهد تا از تلفات بیشتر جلوگیری شود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در گفتگو با کری حماس را به نقض آتش‌بس متهم کرد و گفت که حماس باید مسئول اقداماتش باشد.

گزارش شده است که پس از اعمال آتش‌بس 72 ساعته و درست 90 دقیقه پس از شروع آن احتمالا یک سرباز اسرائیلی ربوده شده است؛ اتهامی که حماس آن را رد می‌کند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید نیز این حمله و ربوده شدن احتمالی این سرباز اسرائیلی را اقدامی وحشیانه و نقض آتش‌بس دانست.

انتهای پیام

کد N420479