دیوید کامرون: ناتو باید پاسخ اقدامات روسیه را بدهد

انگليس,روسيه,ناتو

نخست وزیر انگلیس معتقد است ناتو باید در روابط دیرینه خود با روسیه تجدید نظر کرده و توانایی‌های این ائتلاف را برای واکنش سریع به هر تهدیدی تقویت کند.

نخست وزیر انگلیس معتقد است ناتو باید در روابط دیرینه خود با روسیه تجدید نظر کرده و توانایی‌های این ائتلاف را برای واکنش سریع به هر تهدیدی تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در نامه‌ای به آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل ناتو و 27 کشور عضو دیگر نوشت: ناتو باید حضور دفاعی قدرتمندی در شرق اروپا داشته باشد.

وی گفت: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی همچنین نیاز دارد تا نیروهای واکنش سریع خود را در گروه‌های زمینی، هوایی، دریایی و نیروهای عملیات ویژه تقویت کند.

کامرون شش هفته پیش از میزبانی از رهبران کشورهای عضو ناتو در ولز، گفت که وی می‌خواهد از این نشست برای اتخاذ سیاست‌های سخت‌تری علیه مسکو استفاده کند تا این پیام را منتقل کند که کشورهای عضو ناتو را نمی‌توان ترساند.

کامرون نوشت: سال 2014 بیش از هر زمان دیگری غیرقابل پیش بینی بود و بار دیگر با لحظات سرنوشت سازی در تاریخ ناتو مواجه شدیم.

در افغانستان عملیات‌های نظامی ما رو به پایان است در شرق، روسیه به صورت غیرقانونی کریمه را الحاق کرده و بی‌ثباتی اوکراین را رقم زده است. در جنوب موجی از بی‌ثباتی را از شمال آفریقا تا ساحل و تا سوریه، عراق و بیشتر خاورمیانه شاهد بودیم.

نخست وزیر انگلیس افزود: بنابراین ما باید از این نشست استفاده کنیم تا بر سر چگونگی واکنش ناتو به تهدیدات احتمالی توافق کنیم و مطمئن شویم که در این زمینه از تمام توان دفاعی کشورهای عضو استفاده شده است. در حالی که ناتو همواره روسیه را یک شریک خود می‌دانست اما روسیه ناتو را دشمن خود می‌داند. ما باید روابط دیرینه خود با روسیه را بازنگری کنیم.

انتهای پیام

کد N420401