در بیانیه ای تصریح شد:

داعش مامور موساد برای خیانت به آرمان فلسطین

آفریقا و خاورمیانه

شخصیت های اسلامی و مسیحی فلسطین اشغالی در بیانیه ای اعلام کردند: «داعش» برای دوری اذهان از خطر اسرائیل، آتش جنگ را بین مسلمانان بر افروخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعیت شخصیت های اسلامی و مسیحی فلسطین اشغالی در بیانیه ای تاکید کرد: گروه تروریستی «داعش» ساخته و پرداخته آمریکا برای مشغول کردن مسلمانان از خطر صهیونیسم و حفظ موجودیت رژیم صهیونیستی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: قضیه فلسطین به دلیل تشدید و افزایش تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و مقدسات اسلامی و مسیحی در شرایط بسیار سختی به سر می برد. در این شرایط گروه های تروریستی تکفیری از جمله داعش آتش جنگ علیه اعراب و مسلمانان را بر افروخته اند تا با مشغول کردن آنها با یکدیگر خطر را از رژیم صهیونیستی دور کنند و در مقابل حملات صهیونیستی ملت فلسطین و مقدساتش را هدف بگیرد.

این بیانیه تصریح می کند: این در حالی است که گروه های مدعی جهاد مانند داعش علی رغم در اختیار داشتن بلندیهای جولان و دسترسی به اسرائیل در جنگ سوریه حتی یک گلوله به سمت اسرائیل شلیک نکردند. ما کلا می دانیم که تضعیف جهان اسلام دلیل اصلی حمایت غرب از گروه های تکفیری با هدف تضمین امنیت رژیم صهیونیستی است.

به همین منظور این بیانیه از تمام علما و روحانیون و موسسات و نهاد های اسلامی و مسیحی فلسطین اشغالی می خواهد به مقابله با این گروه ضاله بپردازند تا جلوی تحریف نگاه ها از فلسطین به عنوان مهمترین قضیه جهان اسلام و عرب گرفته شود. این بیانیه نسبت به خطر گروه های تکفیری علیه وحدت و یکپارچگی جهان اسلام هشدار داده است.