کره‌شمالی، شورای امنیت را به اجرای سیاستهای دوگانه متهم کرد

کره‌شمالی، شورای امنیت سازمان ملل را به اجرای سیاست‌های دوگانه در قبال پیونگ‌یانگ متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، کره‌شمالی اعلام کرد: شورای امنیت سازمان ملل در حالی که رزمایش‌های نظامی مشترک تحریک آمیز آمریکا و کره جنوبی را رد نمی‌کند، پرتاب اخیر موشک‌های بالستیک از سوی پیونگ یانگ را نیز محکوم کرده است که این یک استاندارد دوگانه محسوب می‌شود.

ری تونگ ایل، معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل درخواستی مکتوب برای 15 عضو شورای امنیت در 21 ژوئیه سال جاری میلادی نوشت و از این شورا خواست تا این مساله را مورد بررسی قرار دهد اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده است.

وی هشدار داد که رزمایش‌های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی احتمالا به جنگ منجر می‌شود و مسئولیت کامل آن برعهده سازمان ملل و شورای امنیت است چرا که به صورت غیرقانونی از این رزمایش‌ها دفاع کرده و از آمریکا حمایت می‌کنند.

دیپلمات‌های سازمان ملل نیز که خواستند نامشان فاش نشود، اعلام کردند: هیچ برنامه‌ای برای برگزاری یک نشست فوق‌العاده در بررسی این مساله ندارند و هیچ حمایتی از درخواست پیونگ‌یانگ از جانب شورای امنیت وجود ندارد.

این چهارمین تلاش کره‌شمالی در سال جاری میلادی برای برگزاری نشست فوق‌العاده در بررسی این مساله است.

معاون سفیر کره‌شمالی در سازمان ملل ادامه داد: آمریکا برای تضعیف مذاکرات میان دو کره رفتار نادرست نظامی دارد و با سئول با سئول رزمایشهای مشترک انجام می‌دهد.

انتهای پیام

کد N420159