جهاد دانشگاهی گذزگاه عبور از تحریم است

جهاد دانشگاهي

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: کاهش وابستگی به منابع نفتی و توجه به یافته‌ها و پژوهش‌های علمی با رویکرد جهادی از مهمترین نگرش های جهاد دانشگاهی تلقی می شود.

سید باقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان ضمن توصیف نقش کلیدی جهاد دانشگاهی در استقلال اقتصادی تصریح کرد: کشف نخبگان علمی بهترین عامل برای رسیدن به استقلال اقتصادی است که این رویکرد اصلی این نهاد انقلابی است.

نماینده مردم زابل با اشاره به نقش کلیدی جهاد دانشگاهی در مبارزه با تحریم افزود: در شرایط فعلی با تحریم های ناجوانمردانه غرب مواجه هستیم که این موضوع باعث معطوف شدن نگاه ها به سمت مراکز علمی شده است.

حسینی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی با نگرش مثبتی که دارد گذر گاه عبور از تحریم است.

وی ضمن تاکید بر اقتصاد درون گرا خاطرنشان کرد: بدون شک نفش جهاد دانشگاهی در استفاده از نظرات نخبگان علمی و عملی کردن اقتصاد درون گرا برای هیچ شخصی قابل انکار نیست.

نماینده مردم زابل ادامه داد: دستیابی به راهکارهای علمی در گروه مطالعات و پژوهش های اساسی است و می توان جهاد دانشگاهی را پیش قدم این کار دانست.

حسینی با مهم خواندن نقش شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: با توجه به نگرش کلیدی شرکت های دانش بنیان در اقتصاد مقاوتی می طلبد تا حرکت جهاد دانشگاهی در این راستا بیش از پیش پرنگ تر شود.

نماینده مردم زابل با توصیف وظیفه جهاد دانشگاهی در مقوله فرهنگ تصریح کرد: اگر دوگانگی میان حوزه علمیه و دانشگاه از بین برود قطعا فرهنگ ایرانی اسلامی در میان جوانان نهادینه خواهد شد، باید گفت امروز جهاد دانشگاهی توانسته این ارتباط را بخوبی حفظ کند و با اجرای برنامه های فرهنگی توانسته ارتباط خوبی بین دانشگاه و حوزه علمیه برقرار کند.

انتهای پیام

کد N420055