مزدوران لبنانی : آماده کمک به ارتش اسراییل و جنگ علیه غزه هستیم

غزه,ارتش صهیونیستی

غزه – ایرنا – مزدوران لبنانی موسوم به « ارتش آنتوان لحد و یا ارتش جنوب لبنان» که اکنون در سرزمین های اشغالی فلسطین زندگی می کنند، اعلام کرده اند برای کمک به ارتش صهیونیستی و جنگ علیه ملت و مقاومت فلسطین در غزه آماده هستند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، روزنامه صهیونیستی « یدیعوت آحرونوت» نوشت که مزدوران لبنانی این رژیم پیشنهاد کرده اند جایگزین نیروهای خسته و وامانده ارتش صهیونیستی در اطراف غزه شوند تا آنها بتوانند اندکی استراحت کنند.

یک مزدور ارتش لحدی که خود را « سامی شرف الدین» معرفی کرده است، گفت: ارتش اسراییل نمی تواند یک ماه در غزه و اطراف آن دوام بیاورد ولی ما دست بسته نیستیم و همچون گذشته که در جبهه های مختلف علیه ملت و مقاومت لبنان جنگیده ایم امروز هم می توانیم به کمک ارتش اسراییل بشتابیم و با ملت و مقاومت فلسطین بجنگیم.

وی افزود: اسراییل بعداز عقب نشینی از لبنان در سال 2000 میلادی کمک های زیادی به ما کرده است و اکنون بچه های ما در یگان های مختلف ارتش اسراییل خدمت می کنند.

این مزدور لبنانی اضافه کرد: بزودی گروه هایی از باقیمانده های ارتش لحدی خود را به مرزهای غزه می رسانند تا بتوانند در جنگ علیه غزه به ارتش اسراییل کمک کنند.

رژیم صهیونیستی بعداز حمله سال 1978 به لبنان موسوم به عملیات لیتانی مبادرت به تشکیل ارتشی مرکب از افراد محلی ساکن روستاهای جنوب لبنان و نظامیان جدا شده از ارتش لبنان کرد.

این رژیم همین سناریو را اکنون در خصوص سوریه در دست اجرا دارد.

ارتشی که با حمایت رژیم صهیونیستی تشکیل شد به ارتش جنوب لبنان و یا ارتش لحد معروف شد.

نخستین فرمانده ارتش مزدوران رژیم صهیونیستی، سرگرد « سعد حداد »بود که در سال 1984 به دلیل ابتلای به بیماری سرطان مرد و آنتوان لحد جانشین او در یک ارتش مرکب از 6000 مزدور شد.

مزدوران لبنانی رژیم صهیونیستی در سال 2000 بعداز آزادسازی لبنان به داخل فلسطین اشغالی فرار کردند و آنتوان لحد همچنان در تل آویو است و یک رستوران کوچک غذاهای لبنانی با نام « بیبلوس» را اداره می کند.

وی بارها توسط دادگاه های لبنانی به اتهام جنایات زیادی که مرتکب شده ، به اعدام و زندان ابد با اعمال شاقه متهم شده است.

خاورم ** 1324
کد N420052