نجفقلی حبیبی:

خسارات اقدامات غیرقانونی دولت قبل برای کشور فاجعه‌بار است

یک عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها گفت: اقدامات غیرقانونی دولت گذشته، جامعه و کشور را در یک مخمصه اخلاقی و روحی قرار داده است.

نجفقلی حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اقدام غیرقانونی دولت گذشته در استخدام 422 هزار نفر در مشاغل دولتی، اظهار کرد: باید از مجلس تشکر کرد که گزارش این اقدام غیرقانونی را ارائه کرده و البته باید از این مجلس گلایه کرد که چرا در همان زمانی که این اقدام انجام گرفت واکنشی نشان نداده است؟

وی در ادامه اظهار کرد: این اقدامات باید درسی باشد برای کسانی که همچنان در مجلس بر طبل پایداری می‌کوبند. آنها باید ببینند دولت قبل چه کرده و آنها از چه دولتی حمایت می‌کنند.

این فعال سیاسی با اشاره به این‌که این استخدام‌ها به هرحال امیدی برای این کارمندان ایجاد کرده است، اظهار کرد: اکنون با مطرح شدن این بحث ها آنها دچار اضطراب می‌شوند، چرا باید اقدامی شود که جمعی دچار آسیب روحی شوند. با این وجود نگه داشتن آنان در مشاغل دولتی و حقوق آنها خلاف قانون است و اخراج آنها هم موجب آشفتگی زندگی آنان می‌شود.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در ادامه گفت: این عده با پارتی‌بازی و سفارش استخدام شده‌اند، این شیوه استخدام اشتباه است، زیرا ظلم به کسانی است که استحقاق دریافت شغل را داشته‌اند. این اقدامات غیرقانونی فاجعه اقتصادی، فرهنگی و روحی است و هیچ منفعتی برای هیچ کس ندارد.

حبیبی همچنین با بیان ‌این‌که استخدام این عده موجب شده که دولت بزرگ شود، اظهار کرد: وقتی دولت فربه شود، هزینه‌هایش بالا رفته و سرعت انجام کارها هم کند می‌شود. در ضمن آنهایی که این‌گونه استخدام شده‌اند، احتمالا فاقد صلاحیت‌های مهارتی، تخصصی و علمی بوده و این بی تخصصی محیط اداری را ضایع کرده و خسارات فاجعه باری را برای کشور، دولت و جامعه دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: مجلس اکنون باید خود را سرزنش کند که هیچ اقدامی برای مقابله با این اقدامات غیرقانونی انجام نداده است. عده‌ای اکنون در مجلس به صورت غیرمنطقی به دنبال استیضاح وزرا هستند در حالی که در برابر اقدامات غیرقانونی دولت گذشته از خود واکنشی نشان ندادند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این‌که هدف احمدی نژاد با این اقدام غیرقانونی این بوده که به طرفداران خود امتیاز بدهد، اظهار کرد: شاید وی فکر می کرده می تواند با این اقدام عوامل خود را در دستگاه‌های اداری تثبیت کرده و به این وسیله زمینه حضور مجدد خود یا جریان حامی خود را در دولت فراهم کند.

وی همچنین گفت: به هر حال مقابله با این اقدامات غیرقانونی بسیار دشوار است. اکنون عده‌ای به صورت غیرقانونی به منافعی رسیده‌اند و عده‌ای هم احساس می‌کنند که حق آنها پایمال شده است. به نظر من باید صلاحیت این عده بررسی شود و کسانی که صلاحیت دارند به کار خود ادامه دهند و از ادامه کار کسانی که صلاحیت نداشته و با پارتی بازی استخدام شده‌اند جلوگیری شود.

حبیبی در پایان افزود: به هر حال این اقدامات غیرقانونی به کشور و جامعه ضربه وارد می‌کند و جبران آن بسیار سخت است.

انتهای پیام

کد N420030

خواندنی از سراسر وب