آخرین شرایط عراق درمجلس هند بررسی می شود

هند,عراق

دهلی نو - ایرنا - آخرین تحولات و شرایط عراق با توجه به هندی های گرفتار شده درآن کشور، هفته آینده در مجلس هند به بحث گذاشته می شود.

به گزارش ایرنا، ˈونکایا نایدوˈ وزیر امور پارلمانی هند روز جمعه اعلام کرد که موضوع بررسی آخرین تحولات عراق روز دوشنبه آینده در مجلس علیا (راجیا سابا) مطرح می شود.

وی افزود: هر دو مجلس هند موضوع عراق را با رویکرد امنیت هندی های مقیم در آن کشور مورد بررسی قرار می دهند.

هفته گذشته برخی نمایندگان مجلس عوام (لوک سابا) خواستار توجه به بحران عراق شدند که خانم ˈسوشما سوراج ˈ وزیر امور خارجه با اشاره به روابط تاریخی خوب کشورش با بغداد گفت: باید به یادآورد که چندین سال پیش همین مجلس هند بود که مصوبه ای مبنی بر اعزام نکردن نیروهای مسلح به عراق را به تصویب رساند.

وی اظهار داشت: از 22 جولای تاکنون چهارهزار هندی مقیم عراق برای بازگشت کمک هایی دریافت کرده اند که از جمله بلیت هواپیما برای سه هزار و 113 نفر می شود.

این وزیر هندی افزود: امنیت شهروندان هندی بخصوص 41 نفری که در موصل به اسارت گروه داعش درآمده اند مورد توجه دهلی بوده است.

وی گفت: از 22 هزار نفر هندی که در عراق هستند 15هزار نفر در مناطق کردستان بسر می برند.

وزیر امور خارجه هند با اشاره به اینکه هند کمپ های ویژه ای در بصره، نجف و کربلا راه اندازی کرده، اظهار داشت: سفارت هند در بغداد نیز با اعزام 25 نیروی انسانی دیگر تقویت شده است.

آساق ** 2165 ** 275 **
کد N419794