رضایی به روحانی پیشنهاد داد

ایران نقش محوری در خلع سلاح رژیم صهیونیستی ایفا کند

رييس‌جمهور,محسن رضايي,دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام,اسراييل,غزه,حسن روحاني

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به روحانی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه خطاب به رییس جمهور یادآورشد: استقبال مناسب بین المللی ازدولت جنابعالی ، فرصت ارزشمندی برای یک اقدام جهانی را فراهم ساخته و مناسبترین اقدام بین المللی درشرایط فعلی جهان ، خلع سلاح هسته ای و شیمیایی اسرائیل جنایتکار است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل این نامه به شرحذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

باسلام و تحیت

جنایات جاری رژیم اشغالگر اسرائیل درغزه ، بیانگر آن است که خوی آدمکشی آنان ، آنچنان اوج گرفته که اگر فکری اساسی برای مهار و کنترل دژخیمان نشود تمامی ملت‌ها و کشورهای منطقه با یک خطر جدی مواجه خواهند شد. تعداد شهدای زن و کودک که درفلسطین ولبنان وسوریه بوسیله اسرائیل ، از آغاز تاسیس این رژیم تا کنون ، به شهادت رسیده اند از تلفات مشابه در نظام هیتلر هم ، افزون شده است.

هیچ مکانی درامنیت قرار ندارد. مسجد ، مدرسه ، بیمارستان ، اردوگاه آوارگان و مراکز خبری که درتمامی جنگ‌ها اماکن ممنوعه به حساب می آیند مورد حملات مکرر اشغالگران قدس قرار گرفته، در کدام جنگ وحشیانه ، سراغ داریم که تمامی راههای هوایی ، دریایی وزمینی به روی ارسال دارو وغذا به جنگ زدگان وحمل مجروحان بسته شده باشد؟ براستی دژخیمان اشغالگر قدس با کدامین پشتوانه به چنین جنایاتی روی آورده‌اند؟

به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی با دوپشتوانه، این جنایات را مرتکب شده و می‌شود:

نخستین پشتوانه ، حمایت‌های سیاسی و اقتصادی کشورهای اروپایی و آمریکا است که نه فقط ادامه کشتار بی پناهان فلسطین را در پی داشته، بلکه نوعی تشویق و ترغیب جنایت کاران صهیونیست، به استمرار نسل کشی است.

و دومین پشتوانه، وجود سلاحهای غیرقانونی ونامشروع هسته ای وشیمیایی در انبارهای این رژیم اشغالگر است که با خاطری آسوده و بی محابا به کشتار زنان وکودکان بی دفاع فلسطینی ، لبنانی وسوریه ای دست می زند و تصور می‌کند مادامی که سلاح هسته‌ای و شیمیایی دارد هیچ قدرتی را یارای جلوگیری از جنایات او نیست.

امروزه بر همگان ثابت شده که انبارهای سلاح های شیمیایی و هسته ای دژخیمان اشغالگر فلسطین (که صلاحیت در اختیار داشتن سلاح متعارف را هم ندارند) به تهدید منطقه و حتی جهان تبدیل شده و لذا مهار و کنترل اسرائیل غاصب ، صرفا باخلع سلاح هسته ای وشیمیایی این رژیم سفاک ، امکان پذیر است. این اقدام مهم دو نتیجه قابل توجه دربر خواهد داشت:

1- رژیم غاصب ، پشتوانه کشتار ملت مظلوم فلسطین را ازدست می دهد و بالطبع ، در هجوم به مردم ، احتیاط بیشتری کرده از حملات وحشیانه و کشتارهای دیوانه وار دست بر می‌دارد.

2- منطقه و کشورهای همسایه ازیک خطر بزرگ و تهدید لجام گسیخته ، نجات می یابد.اسرائیل جنایکار با خوی وحشیگری بی سابقه اش ، ممکن است در ماه ها و سال‌های آینده به سایر کشورها هجوم برد . تصور کنیم اگر فردا این رژیم با همین خصلت درندگی و با سلاح‌های شیمیایی و غیر متعارف ، به کشورهای اطراف خود حمله ور شود قتل عام میلیون‌ها انسان بی گناه ، از زن وکودک و بی پناهان را در پی خواهد داشت.

لذا حقیر پیشنهاد می کنم که جنابعالی از ظرفیت‌های خود درسازمان کنفرانس اسلامی و کشورهای غیر متعهد بهره گرفته ، نقش محوری در خلع سلاح هسته ای و شیمیایی رژیم اشغالگر قدس را عهده دار شوید. شرایط بین المللی وافکار عمومی جهانیان ، به گونه‌ای است که بسیاری از دولت‌ها و ملت‌ها با این حرکت اصولی و انسان‌دوستانه ، همراه خواهند شد .ضمن آنکه غرب و آمریکا را یارای مقاومت چندان نخواهد بود.در شرایطی که روسای کشورهای امریکای جنوبی ، صدور روادید سفر اسراییلی ها به کشور خود را قطع کرده یا سفرای خود را از تل آویو فرا می‌خوانند و تصریح می‌کنند که دولت اسراییل یک دولت تروریست است، زمانی که حتی حامیان اسراییل ازجمله دولت انگلیس هم، کشته شدن فلسطینیان را جنایتی وحشتناک می‌خواند و یا مقامات سازمان ملل در توضیح و شرح ماجرای جنایات صهیونیست ها در فلسطین ، به گریه می‌افتند همه و همه بیانگر تنفر بین المللی از رژیم غاصب قدس است.

در صورت آغاز شدن یک حرکت جدی و مستمر در خلع سلاح هسته‌ای شیمیایی اشغالگران فلسطین ، حمایت‌های اولیه غرب هم ، از آنان منقطع و به ناچار با ابتکار ایران همراهی خواهند کرد . بدیهی است استقبال مناسب بین المللی ازدولت جنابعالی ، فرصت ارزشمندی برای یک اقدام جهانی را فراهم ساخته و مناسبترین اقدام بین المللی درشرایط فعلی جهان ، خلع سلاح هسته‌ای و شیمیایی اسرائیل جنایتکار است که این مهم ، می‌تواند از طریق صدور قطعنامه توسط شورای امنیت یا سازمان ملل و یا از طریق اقدامات قانونی از سوی سازمان کنفرانس اسلامی، اجلاسیه غیر متعهد ها و سایر مجامع بین المللی عملی گردد .

علاوه بر این مناسب است یک منشور بین المللیِ مقابله با تروریسم به شرح ذیل تنظیم و به امضای داوطلبانه کشور ها برسد:

1- خلع سلاح هسته ای و شیمیایی دولت اسرائیل و گروههای تروریستی

2- خروج انبار ذخیره ای تسلیحات آمریکا از سرزمین های اشغالی

3- قطع صدور روادید مقامات اسرائیل به کشور های امضا کننده ی منشور

4- برداشتن محاصره غزه با کمک کشور های مصر و اردن

5- استقرار سیستم پدافند هوایی در منطقه غزه و کرانه باختری

مقرون به ذهن است کشورهای ایران، عراق، سوریه و لبنان آمادگی دارند تا امضا کنندگان اولیه ی این منشور باشند.

بی تردید این اقدامات مهم ، هم با ارزشهای انقلاب اسلامی ما سازگار بوده وهم عامل وحدت جهان اسلام خواهد شد ضمن اینکه بسیاری ازکشورهای جهان را هم در این حرکت ، با ایران همراه خواهد کرد.

و من الله التوفیق

محسن رضایی

انتهای پیام

کد N419620