حلقه تحریم تل آویو در آمریکای لاتین تنگ تر می شود

اروگوئه و کاستاریکا کاهش روابط با رژیم صهیونیستی را بررسی می کنند

کاستاریکا,غزه 93

تهران– ایرنا– رسانه های منطقه امریکای لاتین از تصمیم اروگوئه و کاستاریکا برای کاهش سطح روابط با رژیم اشغالگر قدس و احتمال فراخواندن سفیران آن دو کشور از تل آویو خبر دادند.

روزنامه ˈهیسپانیک بیزینسˈ نوشت: پس از آنکه شیلی، السالوادور و پرو روز چهارشنبه در اعتراض به جنایات صهیونیست ها علیه مردم غزه، سفیران خود را از تل آویو فراخواندند، اروگوئه و کاستاریکا نیز اعلام کردند که در حال بررسی اقدام مشابه هستند.

پیش از این، برزیل و اکوادور در اعتراض به بمباران مناطق مسکونی غزه توسط رژیم صهیونیستی، سفیران خود را از این رژیم فراخوانده بودند.

بولیوی نیز که اساسا در سال 2009 روابط سیاسی خود با رژیم صهیونیستی را به طور کامل قطع کرد، با انتشار بیانیه ای، این رژیم را یک ˈحکومت تروریستیˈ نامید و توافق ˈحذف روادیدˈ میان دو طرف را که سال 1972 منعقد شد، به طور یکجانبه لغو کرد.

در رویدادی دیگر، پنج عضو از شش عضو پیمان اقتصادی مرکوسور دیروز در ونزوئلا با انتشار بیانیه ای، رژیم صهیونیستی را به خاطر ˈاستفاده نامتناسب از زورˈ در حمله به غزه محکوم کردند. آرژانتین، برزیل، اروگوئه، ونزوئلا و بولیوی، امضاکنندگان این بیانیه هستند. پاراگوئه از امضای بیانیه یادشده خودداری کرد.

براساس گزارش های دریافتی، وزارت خارجه کوبا نیز تداوم حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را به شدت محکوم و انزجار خود را از این جنایات اعلام کرده است.

رسانام**9163**2017
کد N419453