کوبا انزجار خود را از تداوم تجاوزات رژیم اشغالگر قدس ابراز کرد

کوبا,غزه 93

مادرید- ایرنا- وزارت امور خارجه کوبا با انتشار بیانیه ای، بار دیگر انزجار شدید هاوانا را از تجاوزات رژیم اشغالگر قدس علیه مردم غزه ابراز کرد و ضمن محکوم کردن تداوم این تجاوزات، از همبستگی خود با مردم مظلوم فلسطین خبر داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوبا، دولت این کشور همچنین بر حمایت قاطع خود از حق مردم فلسطین در تعیین سرنوشت و تاسیس دولت مستقل به پایتختی بیت المقدس، تصریح کرد.

وزارت امور خارجه کوبا همچنین با ابراز نگرانی روزافزون، یادآور شد که تحولات خطرناک نوار غزه را به ویژه حملات کورکورانه ارتش رژیم اشغالگر قدس به اهداف غیرنظامی که باعث کشته و زخمی شدن هزاران نفر و نیز تخریب گسترده دارایی ها و زیرساخت ها شده است، پیگیری می کند.

کوبا در این بیانیه همچنین با توجه به جایگاه شورای امنیت سازمان ملل، از این شورا و جامعه جهانی خواست که توقف هر چه سریعتر حملات صهیونیست ها، برچیده شدن حصر غزه و برقراری مجدد خدمات پزشکی و جریان آب و برق را جهت نجات جان صدها هزار بی گناه، از رژیم اشغالگر قدس مطالبه کنند.

وزارت خارجه کوبا در بیانیه دیگری نیز که بیستم تیر ماه صادر شد، جنایات رژیم اشغالگر قدس را محکوم و از حقوق مسلم مردم فلسطین دفاع کرد.

اروپام **1234**2017
کد N419420