کولیوند:‌ نظام با کسی عناد ندارد

سیاسی

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور معتقد است در حال حاضر فضای مناسبی برای پذیرش افراد در نظام مهیا است و نظام جمهوری اسلامی با کسی عناد ندارد.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور معتقد است در حال حاضر فضای مناسبی برای پذیرش افراد در نظام مهیا است و نظام جمهوری اسلامی با کسی عناد ندارد.

محمد جواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درخصوص جذب حداکثری گروه‌ها و فعالان سیاسی در نظام گفت: همه گروه‌ها،‌دسته‌ها، احزاب و فعالان سیاسی که در کشور هستند باید حول محور نظام اسلامی و مقام معظم رهبری حرکت و فعالیت کنند.

وی ادامه داد:‌یکی از بحث‌های جدی که همه این مجموعه‌ها به آن توجه می‌کنند این است که چارچوب‌های نظام تحت هر شرایطی حتی با افکار متفاوت افراد نباید خدشه دار شود چرا که اگر کوچکترین خدشه‌ای به اهداف و چارچوب‌های نظام وارد شود وحدت، روند و رویه اصلی از دست رفته و آنچه دشمنان می‌خواهند محقق می‌شود.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه با بها دادن به ارکان نظام و رهبری چارچوب‌های وحدت میان همه افراد و گروه‌ها حفظ می‌شود، تصریح کرد: دلیل تبدیل برخی فعالان سیاسی به مجرم سیاسی تنها این است که این افراد قانون را سرلوحه کار خود قرار ندادند و هرکس بخواهد در این نظام فعالیت کند باید مجموعه‌ای از قوانین و چارچوب‌ها را در داخل نظام قبول داشته باشد .

کولیوند خاطرنشان کرد: اگر این قوانین نزد همه گروه‌ها و فعالان سیاسی رعایت شود قطعا هیچ‌کس به مجرم تبدیل نمی‌شود.

وی افزود: برخی افراد به دلیل داشتن برخی مناصب و به اسم آزادی بیان از قانون تخطی می‌کنند و می‌خواهند که به این تخطی از قانون جلوه عرفی ببخشند چون می‌دانند عرف قوی‌تر از قانون است مانند ورود ممنوعی که به دلیل عبور همه اتومبیل‌ها از آن کسی به تابلوی ورود ممنوع توجه نمی‌کند اما در اصل موضوع این کار خلاف قانون است.

نماینده مردم کرج در مجلس با بیان اینکه فصل‌الخطاب نبودن قانون برای برخی افراد مشکلاتی را ایجاد کرده و با اشاره به سیاست جذب حداکثری یادآور شد: مهم‌ترین مساله این است که این افراد باید بخواهند و طبق قرآن نیز سرنوشت هر فرد به دست خودش تعیین می‌شود. همچنین این افراد باید با احترام به قانون و چارچوب‌های نظام بخواهند که به زیر چتر نظام برگردند. این‌گونه همه در دایره خودی قرار می‌گیرند.

کولیوند در پایان گفت: در حال حاضر فضای خوبی برای پذیرش همه افراد با تفکرات مختلف اما با رعایت قانون وجود دارد و باید پذیرفت که نظام جمهوری اسلامی با هیچ‌کس عناد ندارد.

انتهای پیام

کد N419270