هروی: در جامعه دینی باید کمترین حد افراط و تفریط وجود داشته باشد

سیاسی

نماینده مردم قائنات در مجلس معتقد است: در جامعه دینی و با ارزش‌های اخلاقی باید کمترین حد افراط و تفریط وجود داشته باشد، در غیر اینصورت باید در نگرش‌های سیاسی تجدید نظر کرد.

نماینده مردم قائنات در مجلس معتقد است: در جامعه دینی و با ارزش‌های اخلاقی باید کمترین حد افراط و تفریط وجود داشته باشد، در غیر اینصورت باید در نگرش‌های سیاسی تجدید نظر کرد.

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی فراهم کردن زمینه‌های تحقق جذب حداکثری در میان احزاب، گفت: آنچه که در جامعه‌ای اولویت دارد، منافع ملی می‌باشد اینکه به دنبال رضایت یک جناح باشیم یا به دنبال تامین منافع مردم این دو مقوله کاملا از هم متفاوت هستند.

وی افزود: متاسفانه خیلی از مواقع آنچنان دچار تعصبات و تندروی‌ها می‌شویم که رضایت جناح و گروههای سیاسی حتی بر منافع ملی اولویت پیدا می‌کند.

نماینده مردم قائنات در مجلس ابراز عقیده کرد: اگر جامعه به سمت تامین منافع ملی در حرکت باشد و در این راستا نگرش‌ها و شرایط و مقتضیات جامعه را بسنجد هیچ وقت دچار تنش نمی‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه گاه تکثرگرایی برخی از مسائل را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد، اظهار کرد: این مساله در حدی است که در برخی از زمان‌ها شاهد هستیم برخی افراد در جناح‌های سیاسی توقعات و خواسته‌های خود را بر خواسته‌ی کشوری ترجیح می‌دهند.

هروی خاطر نشان کرد: مشکل از جایی آغاز می‌شود که هر کدام از این افراد سعی می‌کنند به سمت و سویی حرکت کنند که خواسته‌های خود را تامین کنند. اما آیا خواسته‌های سایر گروه‌های سیاسی در این شرایط تامین خواهدشد که اگر چنین باشد ما از مساله اصلی عدول کرده‌ایم. به همین خاطراسباب جدال، کشمکش و چالش مابین جناح‌های مختلف سیاسی فراهم می‌شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت: در یک مقطع زمانی درگیری‌های جناحی آنقدر زیاد می‌شود که از مرزبندی‌های واقعی می‌گذرد. اما اگر نگرش‌هایمان نگرشهایی باشد که مصلحت را بر تعصب رجحان دهد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

هروی در ادامه اظهار کرد:‌ در جامعه‌ی دینی به دلیل این که ارزش‌های اخلاقی بر سایر مسائل اولویت دارد باید کمترین افراط و تفریط را داشته باشیم و یا در یک جامعه با ارزش‌های دینی و اخلاقی باید درگیری‌ها و منازعات سیاسی که منتج به این می‌شود که گاه برخی از فعالان سیاسی، مجرمین سیاسی شوند،در پایین‌ترین حد باشد. اما اگر غیر از این باشد باید در نگرش‌های سیاسی که در جامعه رواج دارد تجدید نظر کنیم.

انتهای پیام

کد N419065