یک کارشناس پاسخ داد

عمده دلایل بوجود آمدن فرقه‌های انحرافی چیست؟

دين,جوانان,خانواده

یک کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی گفت: غربی‎ها در تهاجم فرهنگی به ملت ایران بیکار ننشسته‎اند.

کتایون جودکی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، با اشاره به وجود برخی از فرقه‎های دینی متفاوت در کشور، افزود: عدم آگاهی نسبت به دین، ضعف عقاید در خانواده‎ها و دین‎گریزی‎های رایج در بین نسل جوان از عمده دلایل وجود چنین فرقه‎هایی است.

وی بیان کرد: متأسفانه برخی از اساتید و دبیران آنچنان که باید به مقوله دین و شفاف‎سازی در این خصوص نمی‎پردازند و دانش‎آموز و دانشجویان با ایمانی سست بار آمده و تربیت می‎شوند؛ از طرفی در برخی خانواده‎ها به دلیل ورود برخی از تکنولوژی‎ها همچون ماهواره عقاید دینی کم‎رنگ‎تر شده و جوان فردای آنها بی‎بند و بار و بی توجه به احکام دینی و اسلامی بار آمده و پذیرای فرقه‎های متفاوت و شیطانی می‎شود.

جودکی اظهار کرد: این فرقه‎ها افرادی را که آگاهی و اطلاعات کمتری نسبت به مسائل روز و دین داشته را هدف قرار داده و از آنها برای جذب و رسیدن به اهداف خود استفاده می‎کنند.

این کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی یادآور شد: غربی‎ها با تهاجمات فرهنگی به ملت ایران ناکام مانده اما بیکار ننشسته‎اند بلکه با جنگ نرم فرهنگ غنی اسلامی ایرانی را هدف و نشانه قرار داده‎اند.

وی با اشاره به برخی راهکارهای مهار این فرقه‎های شیطانی، اضافه کرد: کار فرهنگی در محدوده رسانه‎ها در این خصوص بسیار مؤثر است؛ متأسفانه تلویزیون‎ ما اسلام را بد جلوه داده و معمولاً در سریال‎ها خانم‎های بیچاره و فقیر را چادری و دختران باکلاس را شیک و با مانتو نشان می‎دهد و همین دلیلی می‎شود برای دین‎گریزی در بین جوانان که امروزه شاهد آن هستیم.

جودکی تصریح کرد: همچنین کار فرهنگی در حوزه خانواده، مدارس و دانشگاه‎ها در نابودی و کاهش فرقه‎های متفاوت دینی مؤثر است.

این کارشناس مسائل مذهبی خاطرنشان کرد: دانشگاه‎ها می‎توانند با جلسات هم‎اندیشی، گفت‎وگو و نشست‎های سیاسی مذهبی با علما و متخصصان دینی از ورود فرقه‎های متفاوت دینی به کشور جلوگیری کرده و اسلام ناب محمدی را ترویج دهند.

انتهای پیام

کد N418960