چین حمله هکری به کانادا را تکذیب کرد

کانادا

پکن - ایرنا – چین اتهام کانادا مبنی بر حمله هکرهای این کشور به پایگاه پژوهشگاه ملی تحقیقاتی کانادا را بی پایه و اساس دانست و آن را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا، سازمان تحقیقات ملی کانادا روز چهارشنبه چین را به هک کردن رایانه های پژوهشگاه ملی تحقیقاتی این کشور متهم کرد.

این سازمان تیر ماه گذشته نیز اعلام کرد مورد حملات سایبری قرار گرفته و به منظور جلوگیری از دستیابی هکرها به اطلاعات حساس، فعالیت سیستم های رایانه ای خود را به حالت تعلیق درآورد.

سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه با بی پایه و اساس دانستن ادعای کانادا، گفت که اتهام اتاوا مسئولیت شناسانه نبوده و چین قاطعانه آن را رد می کند.

ˈچین کانگˈ تصریح کرد: دولت چین همواره با جرم های رایانه ای و حمله و تخریب شبکه اینترنت و سیستم های رایانه ای مخالف بوده و قاطعانه با آن مبارزه کرده است.

وی با اشاره به اینکه کانادا بدون شواهد قابل اعتماد به پکن اتهام بی پایه و اساس وارد کرده است، از اتاوا خواست که اشتباه خود را اصلاح و از اتهام زنی به پکن خودداری کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین همچنین تاکیدکرد که دولت همیشه با حملات سایبری مخالف بوده و آن را خلاف قانون می داند ضمن آنکه چین همواره خود هدف و قربانی حملات ایانه ای است.

مقامات کانادا می گویند هکرهای چینی از داده هایی استفاده کرده اند که قبلا به هنگام آشنایی با شرکت های کانادایی موفق به دریافت آن شده اند.

سفارت چین در کانادا نیز پیشتر این اتهامات را رد کرده بود اما سخنگوی وزارت خارجه این کشور روز پنجشنبه در اقدامی رسمی، واکنش قاطعانه تری نسبت به آنچه که آن را ˈاتهام های بی پایه و اساسˈ نامید، از خود نشان داد.

دولت چین همواره برای حملات سایبری متعدد به مراکز حساس نظامی و علمی جهان جهت کسب و جمع آوری اطلاعات مورد انتقاد منابع غربی قرار دارد.

آساق ** 1611
کد N418953