رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه: تحریم های ضدروسی غرب غیرقانونی است

تحریم های ضدروسی

مسکو-ایرنا- ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه اعلام کرد: تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه اقدامی غیراخلافی وغیرقانونی است.

به گزارش ایرنا، ژیرینفسکی روز پنجشنبه در گفتگو با کانال دوم تلویزیون دولتی روسیه گفت: هیچ دلیلی برای اعمال تحریم علیه روسیه وجود ندارد.

وی افزود: آمریکا و اتحادیه اروپا با مداخله در امور اوکراین و کمک به سرنگونی حکومت قانونی این کشور مسئولیت بروز بحران در این کشور را برعهده دارند.

ژیرینفسکی معتقد است، کشورهای اروپایی بیشتر از روسیه بر اثر تحریم های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا بر بخش های اقتصادی این کشور خسارت خواهند دید.

وی گفت: تحریم های غرب علیه روسیه باید به فرصتی برای کاهش واردات کالاهای مصرفی غربی تبدیل شود که بر اثر آن دهها میلیارد دلار از ثروت های روسیه صرف کالاهای لوکس و تجملی می شود.

رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه گفت : به این گونه کالاها از جمله خودروهای گران قیمت اروپایی نیازی نداریم و ابن کالاها را بهتر است به کشورهای دیگر بفروشند.

وی اضافه کرد: باید روسیه تولیدات داخلی را افزایش دهد و کیفیت کالاها باید بهبود یابد و تمام شرایط ازجمله تکنولوژی و نیروی انسانی و منابع طبیعی برای این منظور وجود دارد.

ژیرینفسکی گفت: از این فرصت مهم باید برای تقویت اقتصاد کشور استفاده کنیم و همه باید در این امر مهم مشارکت کنند.

وی افزود: اگر متحد و منسجم در فعالیت های اقتصادی و تولیدی مشارکت و از خرید کالاهای غربی خودداری کنیم می توانیم غرب را به زانو دربیاوریم.

اروپام/2242**518 ** 1917
کد N418930