ایتالیا: کشتار غیرنظامیان در غزه غیرقابل قبول است

غزه 93,ایتالیا

رم - ایرنا - وزیر خارجه ایتالیا روز پنج شنبه حملات رژیم صهیونیستی به ساختمان های سازمان ملل و کشتار غیرنظامیان فلسطینی بویژه کودکان را غیر قابل قبول خواند.

ˈفدریکا موگرینیˈ دقایقی پیش در مقابل کمیسیون خارجی مجلس سنای این کشور با اشاره به بحران غزه و کشته و مجروح شدن غیر نظامیان فلسطینی گفت: کشتار غیر نظامیان بویژه کودکان و حمله به ساختمان های سازمان ملل غیرقابل قبول است.

وی افزود: من و همکاران اروپایی قبل از آغاز حملات زمینی اسراییل علیه نوار غزه با ˈنتانیاهوˈ و ˈلیبرمنˈ گزینه حضور بین المللی را روی میز قرار دادیم و فکر می کنم که اسراییل در حال تامل در این باره است، اما نه در اوضاع کنونی ، بلکه پس از به پایان بردن عملیات نظامی تصمیم خواهد گرفت.

موگرینی با تاکید بر این که ایتالیا حماس را یک سازمان تروریستی محسوب می کند،گفت: ایتالیا همیشه در منطقه روابط عالی و دوستانه با اسراییل و تشکیلات فلسطین داشته و دارد.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل یک دولت فلسطینی افزود: مهم این است یک دولت وحدت ملی در فلسطین شکل گیرد که مورد قبول همه فلسطینیان باشد و توان تضمین شرایط بهتر زندگی را در داخل مرزهایش داشته باشد و بتواند به عنوان یک مخاطب قرار گیرد.

وزیر خارجه ایتالیا در روزهای اخیر نیز بر لزوم متوقف شدن درگیری ها تاکید کرد و گفت: باید عملیات نظامی اسراییل علیه غزه و همچنین پرتاب موشک ازسوی حماس به اسراییل متوقف شود و اولویت اصلی ، اتش بس دراز مدت است.

موگرینی افزود: شمار زیاد قربانیان، هم از نظرانسانی و هم از نظر سیاسی جنگ را غیر قابل قبول تر می کند.

در حمله امروز پنج شنبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای بیست و چهارمین روز متوالی 13 فلسطینی از جمله یک کودک و دو زن به شهادت رسیدند و آمار قربانیان این حملات به 1376 شهید و حدود 7700 نفرزخمی رسید.

اروپام ** 2171 **1561* 1655*
کد N418756