مقامات سازمان ملل بار دیگر پایان جنگ در غزه را خواستار شدند

غزه

یکی از مقامات سازمان ملل در پی حمله هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به یکی دیگر از مدارس سازمان ملل که منجر به کشته شدن 16 تن شد، پایان جنگ در غزه را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ‌به نقل از خبرگزاری شینهوا، جان الیاسون، جانشین دبیرکل سازمان ملل گفت:‌ دیگر کافی است این جنگ اسفناک را پایان دهید و گفت و گو درباره مسائل را آغاز کنید.

الیاسون و جان گینگ، مدیر فعالیت‌های دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور بشردوستانه در حالی این سخنان را اعلام و تایید کردند که بسیاری از فلسطینی‌ها در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به یک دبستان دخترانه در جبالیا در شمال نوار غزه، کشته و زخمی شدند.

این حمله یک روز پس از افزایش بمباران علیه حماس صورت گرفت و تعداد کشته شدگان فلسطینی را پس از سه هفته حمله به بیش از 1300 تن رساند.

الیاسون درباره این بمباران گفت: ما خبر بمباران را با شوک و ناراحتی دریافت کردیم، بمباران تازه‌ای که صبح امروز در پناهگاه سازمان ملل در یک مدرسه رخ داد و دست کم 16 غیر نظامی و کودک را کشته و بیش از 100 تن را مجروح ساخته است.

او افزود: آنها تحت حمایت سازمان ملل بودند و بعد از اطلاع ارتش اسرائیل مورد حمله قرار گرفتند.

ارزیابی اولیه آژانس کمک رسان سازمان ملل در غزه نشان داد که این یک توپ ارتش رژیم صهیونیستی بوده که به این مدرسه اصابت کرده است.

به گفته جانشین دبیرکل سازمان ملل، این آژانس اکنون بیش از 200 هزار بی خانمان فلسطینی را در غزه در منطقه‌ای به مساحت 360 متر مربع پناه داده است.

گینگ درباره این پناهگاه‌ها گفت:‌ این محل‌ها امن نیستند. در حقیقت هیچ جا امن نیست تا کنون 133 مدرسه در جریان این حملات مورد اصابت توپها و خمپاره‌ها قرار گرفته‌اند.

در همین رابطه آنتونی لیک، مدیر اجرایی آژانس کودکان سازمان ملل گفت: 23 روز است که کودکان غزه با ترس و اندوه زندگی می‌کنند. لوله‌های آب خشک شده و فاضلاب در خیابان‌ها جاری شده است. با این حال امدادرسانان سعی می‌کنند تا با مقدار کم برق و داروهای ناکافی جان مردم را نجات دهند.

او در پایان گفت: این کودکان برای رفتار خود در بزرگسالی چه چیزی یاد می‌گیرند؟

انتهای پیام

کد N418613