آیت‌الله مکارم شیرازی:گروه‌های سیاسی عراق، کشورشان را از خطر تجزیه و اشغال نجات دهند

عراق

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع عظام تقلید، با صدور بیانیه‌ای درباره اوضاع عراق گفت: بدون شک برای پیشگیری از تجزیه و بیرون راندن دشمنان وحشی و خون‌خوار هیچ راهی جز رسیدن به وحدت ملی از طریق فداکاری و خویشتن‌داری همه گروه‌های سیاسی موجود نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، این مرجع تقلید در این بیانیه بیان کرده است: با توجه به همسایگی کشور ما با کشور عزیز عراق و پیوندهای وثیق فرهنگی و مذهبی ملت ما با مردم خوب این کشور شدیداً نگران اختلافاتی هستیم که در مسائل سیاسی گروه‌های مختلف آشکار شده است، آن هم در زمانی که دشمن بی‌رحم و بی‌منطق بخشی از کشور را اشغال کرده و بعضی از نااهلان فریاد تجزیه کشور را سر دادند.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: ما از همه گروه‌های سیاسی عراق تقاضا می‌کنیم به خاطر رضای خداوند و پیروی از تعالیم اسلام و عشق و علاقه‌ای که به کشورشان دارند، بنشینند و امتیازات معقولی به هم بدهند و دست در دست هم کرده، کشورشان را از خطر اشغال و تجزیه نجات دهند و عراقی سربلند، مقتدر، توانا و آباد بسازند.

در این بیانیه آمده است: تصور اینجانب این است که فصل‌الخطاب را برای حل اختلافات‌شان نظر مرجعیت عراق حضرت آیت‌الله‌العظمی سیستانی قرار دهند و تا دیر نشده مشکلات موجود را به کمک معظم‌له حل کنند.

این مرجع تقلید در پایان این بیانیه از خداوند متعال هوشیاری و بیداری و توجه به مسوولیت‌ها برای همه عزیزان خواستار شد و ابراز امیدواری کرد تا هر چه زودتر پیام شادی دائر به وحدت ملی به ما برسد.

انتهای پیام

کد N418599