۰

آیت‌الله مکارم شیرازی:گروه‌های سیاسی عراق، کشورشان را از خطر تجزیه و اشغال نجات دهند

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
عراق

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع عظام تقلید، با صدور بیانیه‌ای درباره اوضاع عراق گفت: بدون شک برای پیشگیری از تجزیه و بیرون راندن دشمنان وحشی و خون‌خوار هیچ راهی جز رسیدن به وحدت ملی از طریق فداکاری و خویشتن‌داری همه گروه‌های سیاسی موجود نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، این مرجع تقلید در این بیانیه بیان کرده است: با توجه به همسایگی کشور ما با کشور عزیز عراق و پیوندهای وثیق فرهنگی و مذهبی ملت ما با مردم خوب این کشور شدیداً نگران اختلافاتی هستیم که در مسائل سیاسی گروه‌های مختلف آشکار شده است، آن هم در زمانی که دشمن بی‌رحم و بی‌منطق بخشی از کشور را اشغال کرده و بعضی از نااهلان فریاد تجزیه کشور را سر دادند.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: ما از همه گروه‌های سیاسی عراق تقاضا می‌کنیم به خاطر رضای خداوند و پیروی از تعالیم اسلام و عشق و علاقه‌ای که به کشورشان دارند، بنشینند و امتیازات معقولی به هم بدهند و دست در دست هم کرده، کشورشان را از خطر اشغال و تجزیه نجات دهند و عراقی سربلند، مقتدر، توانا و آباد بسازند.

در این بیانیه آمده است: تصور اینجانب این است که فصل‌الخطاب را برای حل اختلافات‌شان نظر مرجعیت عراق حضرت آیت‌الله‌العظمی سیستانی قرار دهند و تا دیر نشده مشکلات موجود را به کمک معظم‌له حل کنند.

این مرجع تقلید در پایان این بیانیه از خداوند متعال هوشیاری و بیداری و توجه به مسوولیت‌ها برای همه عزیزان خواستار شد و ابراز امیدواری کرد تا هر چه زودتر پیام شادی دائر به وحدت ملی به ما برسد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.