تحلیلگر روس: تهاجم اسراییل به غزه یک طرح از پیش برنامه ریزی شده است

جنایات صهیونیست ها

مسکو - ژنرال ˈلئونید شرشنیوفˈ رییس بنیاد امنیت ملی و بین المللی روسیه با اشاره به از پیش برنامه ریزی شدن بودن تهاجم صهیونیست به غزه اعلام کرد: تهاجم نیروهای اسراییلی به نوار غزه که با کشتار گسترده مردم این منطقه همراه و خسارات سنگینی به بار آورده امنیت بین المللی را به خطر انداخته است.

شرشنیوف روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشتار ساکنان غزه توسط نیروهای اسراییلی جنایت ضدبشری است و افرادی که در این تهاجم شرکت می کنند مجرم محسوب می شوند.

وی افزود: جنایاتی که در منطقه غزه انجام می گیرد قلب هر انسانی را صرف نظر از تعلقات قومی و مذهبی آن به درد می آورد و متاسفانه این جنایات در شرایط سکوت بسیاری از رسانه های خبری بزرگ ابعاد گسترده می یابد.

رییس بنیاد امنیت ملی و بین المللی روسیه با انتقاد از مجامع بین المللی و کشورهای غربی مدعی حقوق بشرو سازمان های دیده بان حقوق بشر گفت: جنایات علیه مردم غزه و کشته شدن بیش از 1300 نفر در کمتر از یک ماه نشانگر این واقعیت است که ادعاهای غرب و سازمان های دیده بان حقوق بشر وابسته به آن بی اساس است و آنها به این گونه مباحث و مسایل نگاه ابزاری داشته و فقط درپی دستیابی به اهداف خود هستند.

شرشنیوف اضافه کرد: متاسفانه شاهد ضربه هولناک دیگری بر پیکر ملت فلسطین هستیم و این تهاجم اسراییل نشانه توطئه ای سازمان یافته است که مرحله به مرحله اجرا می شود.

وی افزود: هدف این توطئه تضعیف هر چه بیشتر ملت فلسطین و گسترش محدوده های یهودی نشین در سرزمین های اشغالی به صورتی است که دیگر مقاومت فلسطین نتواند در برابر آن ایستادگی کند.

تحلیل گر روس خاطرنشان کرد: تهاجم اسراییل به منطقه غزه بخشی بزرگی از این توطئه را تشکیل می دهد و با مرور زمان پرده از روی آن کنار زده می شود.

ژنرال شرشنیوف در ادامه سخنان خود در مورد عواقب خطرناک تهاجم اسراییل به منطقه غزه و کشتلر فلسطینیان هشدار داد و گفت: این اقدام بر امنیت منطقه خاورمیانه تاثیر مخرب دارد و امنیت بین المللی را هم به خطر می اندازد.

وی افزود: این اقدامات تل آویو باعث تشدید انزجار از سیاست های آن در عرصه بین المللی شده است .

تحلیل گر روس معتقد است: در این شرایط رژیم صهیونیستی باید هر چه سریعتر بمباران منطقه غزه و تهاجم زمینی به

.این منطقه را متوقف کرده و به طرح آتش بس گردن نهد.

رییس بنیاد امنیت ملی و بین المللی روسیه گفت: جامعه جهانی باید برای برقراری صلح پایدار در منطقه غزه و جلوگیری از تکرار تهاجم اسراییل به این منطقه فلسطین اقدامات موثر به عمل آورد.

وی افزود: در این شرایط کشورهای بزرگ مستقل همچون روسیه، ایران و چین می توانند نقش موثری در حمایت از ملت فلسطین ایفا کنند و در صورت مشارکت این گشورها موقعیت فلسطین در عرصه ربین المللی تحکیم می یابد.

اروپام/2242**518**1655**
کد N418575