مهمات آمریکایی برای صهیونیست ها؛ واشنگتن ˈنگرانˈ است

رژیم صهیونیستی,غزه نگرانی

تهران – ایرنا – آمریکا اعلام کرده است که انبار های مهمات رژیم صهیونیستی را که در جنگ علیه مردم غزه تهی شده است، از سلاح پر می کند.

خبرگزاری فرانسه روز پنج شنبه دراین باره از واشنگتن می نویسد، آمریکا این خبر را روز چهارشنبه در حالی اعلام کرد که مقام های کاخ سفید هم بعد از حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به مدرسه سازمان ملل متحد در غزه، زبان به انتقاد گشودند و کشتار غیرنظامیان فلسطینی را محکوم کردند.

با این همه محکوم کردن حمله صهیونست ها به مدرسه سازمان ملل در اردوگاه جبالیه و کشته شدن دست کم 16 فلسطینی غیر نظامی، به این معنا نیست که مقام های کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا به سرزنش تل آویو یعنی متحد دیرینه خود بپردازند.

ˈمری هارفˈ سخنگوی معاون وزیر خارجه آمریکا بعد از 23 روز جنگ نابرابر رژیم صهیونیستی علیه مردم بیدفاع غزه می گوید: حمله به غیرنظامیان بیگناهی که به ساختمان سازمان ملل پناه آورده بودند، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

هارف می گوید: فلسطینی هایی که به این مدرسه پناه آورده بودند نباید هدف گلوله باران قرار می گرفتند و نباید به آن ها حمله می شد.

اما این مقام دولتی آمریکا لب به ملامت رژیم صهیونیستی نمی گشاید و در عوض در برابر خبرنگاران معترض می گوید: ما هنوز با اطمینان نمی دانیم چه کسی مسئول گلوله باران این مدرسه است، برای همین باید در این زمینه به همه حقایق دست یابیم.

این سیاست یک بام و دو هوای واشنگتن در برابر رژیم صهیونیستی وقتی تمام قد خود نمایی می کند که می بینیم پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، خبر فروش مهمات به رژیم صهیونیستی را تایید می کند تا انبارهای تهی شده تل آویو بار دیگر پر شود.

دریادار جان کربی، سخنگوی پنتاگون در این باره از تعهد آمریکا برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی می گوید.

کربی در بیانیه خود می گوید: ایالات متحد خود را متعهد می داند امنیت اسرائیل را فراهم کند.

او می افزاید: کمک به اسرائیل برای تامین منافع ملی آمریکا امری حیاتی است و اسرائیل باید برای دفاع از خود پرتوان و مهیا باشد.

کربی تامین این مهمات را که ارزش آن حدود یک میلیارد دلار تخمین زده می شود، همسو با تامین همین هدف ها عنوان می کند.

به هرحال به رغم اظهارات مواضع متناقض آمریکایی ها رژیم صهیونیستی از بامداد سه شنبه هفدهم تیرماه (هشتم ژوئیه 2014) حملات هوایی علیه غزه را آغاز کرده است.

رژیم صهیونیستی با وجود درخواست های شورای امنیت سازمان ملل متحد برای پایان دادن به درگیری ها و کشتار مردم بیگناه فلسطین همچنان به حملات خود ادامه می دهد و تاکنون دست کم هزار و 359 نفر از مردم غزه کشته و بیش از هفت هزار و 677 نفر زخمی شده اند

با وجود گذشت 23 روز از حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به غزه، ملت مبارز فلسطین همچنان با مقاومت و پایمردی در مقابل آن ایستاده است.

هرچند نظامیان صهیونیست از زمین، هوا و دریا غزه را آماج حملات وحشیانه خود قرار می دهند، اما فلسطینیان روحیه خود را حفظ کرده و ارتش رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده اند.

نوار غزه با 40 کیلومتر طول و 10 کیلومتر عرض در کنار دریای مدیترانه واقع شده و با مصر و اسرائیل هم مرز است. در این منطقه یک میلیون و 700 هزار نفر زندگی می کنند.

مترجمام *2044* 1655*
کد N418417