یک نماینده پیشین مجلس: زخم اسراییل به دلیل مزدوری برخی سران کشورهای اسلامی مداوا نشده است

فلسطين,غزه

نماینده پیشین مردم در مجلس گفت: اسراییل زخمی کهنه در منطقه است که باید درمان شود اما متاسفانه به دلیل مزدوری برخی سران کشورهای اسلامی این زخم مداوا نشده و فراگیرتر نیز شده است.

نصرالله کمالیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، در واکنش به کسانی که می‌گویند نباید برای هیچ گروهی مرگ و نابودی آرزو کنیم، گفت: در قرآن چندین جا خداوند گروهی را لعن می‌کند و شعار مرگ بر اسراییل با اعتقادات ما منافاتی ندارد. اگر می‌بینیم که در بعضی از واکنش‌ها شعارهایی مانند نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران گفته می‌شود این شعارها شعارهای نفوذی است که درصدد است با ایده‌های اصلی و بدیهی که در خصوص اسراییل داریم، مقابله ‌کند.

او با بیان این که واکنش ایران در مقابله با اسراییل مخالفت صریح با وجود اسراییل است، تصریح کرد: شعار مرگ بر اسراییل تنها به عنوان یک شعار نیست؛ بلکه هدفی است که در سیاست خارجی ایران از ابتدا بوده است و ما در هیچ مجمعی اسراییل را به رسمیت نشناخته‌ایم.

کمالیان با بیان این که حمایت ما از فلسطینیان نشان دهنده این است که ایران خواستار نابودی اسراییل است، یادآور شد: چون آمریکا یکی از حامیان بزرگ اسراییل است، اگر کنار شعار مرگ بر اسراییل، شعار مرگ بر آمریکا را سر ندهیم هدف ما آشکار نمی‌شود.

وی تصریح کرد: قدس شریف اولین قبله مسلمین است و از این رو مساله فلسطین برای مسلمانان حائز اهمیت است و این موضع‌گیری مسلمانان موجب شده تا اسراییل نتواند به راحتی به اهداف خود در فلسطین برسد.

کمالیان با اشاره به اقدامات اسراییل در فلسطین و آتش زدن مسجدالاقصی و تخریب‌های دیگر پس از آن، اظهار کرد: باعث شرم است که بعضی از کشورهای مسلمان نسبت به مساله فلسطین واکنش بایسته و شایسته را نشان نمی‌دهند.

او افزود: حکومت آل سعود که خود نوزاد استعمار اروپایی‌هاست و توسط آنان روی کار آمده، بدیهی است که نمی‌تواند آن‌چنان که باید و شاید نسبت به اقدامات اسراییل علیه فلسطین واکنش نشان دهد و برعکس بر له اسراییل عمل می‌کند.

نماینده پیشین مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: هشت سال دفاع مقدس نشان داد که ما حاضر به جان فدایی برای ایران عزیزمان هستیم، باید این را در نظر داشته باشیم که ما در دوران جنگ شعار «راه قدس از کربلا می‌گذرد» را سر می‌دادیم و در آن زمان اولویت ما دفاع از ایران بود، اما اکنون که جنگ پایان یافته باید به طرفداری از کشور فلسطین و مقابله با اسراییل اولویت داده شود.

انتهای پیام

کد N418324