نیروهای پلیس مالزی عازم اوکراین شدند

هواپیما

کوالالامپور – ایرنا – دولت مالزی روز پنجشنبه یک گروه 68 نفره از افسران پلیس خود را با هدف کمک به تحقیقات بین المللی در مورد علل سرنگون شدن پرواز ام.اچ17 خطوط هوایی این کشور به اوکراین اعزام کرد.

به گزارش ایرنا، ˈخالد ابوبکرˈ بازرس کل پلیس مالزی مشارکت فعال این کشور در انجام تحقیقات را با اهمیت دانست و گفت: مالزی باید حضور خود در محل سرنگونی هواپیما را به ثبت برساند و به جهانیان نشان دهد به وظیفه خود در یافتن عاملان این حادثه عمل کرده است.

تیم اعزام مالزی امنیت و جمع آوری اسنادی از محل سرنگونی هواپیما را در دستور کاردارد.

خالد ابوبکر با توجه به درگیری بین جدایی طلبان حامی روسیه و نیروهای دولتی اوکراین، مدت اقامت نیروهای پلیس مالزی در این کشور را نامشخص دانست.

پرواز ام.اچ 17 خطوط هوایی مالزی با 298 سرنشین 26 تیرماه در شرق اوکراین و در نزدیکی مرز روسیه سرنگون شد.

در ادامه تلاش های مالزی برای روشن تر شدن پرونده این پرواز، ˈنجیب تون رزاقˈ نخست وزیر این کشور نیز روز گذشته عازم هلند شد تا به وعده خود در پایان دادن به پرونده این پرواز عمل کند.

وزارت بهداشت مالزی نیز با اعزام تیمی متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت، دفاع و پلیس تلاش می کند به شناسایی قربانیان این حادثه کمک کند.

بنابر آخرین گزارش ها، از مجموع 227 تابوت فرستاده شده به یک پایگاه نظامی در ˈهیلورسامˈ هلند، تاکنون 70 تابوت باز شده و روند ریسدگی به سایر اجساد تا سه هفته دیگر ادامه خواهد داشت.

مالزی اثر انگشت، دی.ان.ای و سایر جزئیات 43 مسافر مالزیایی این پرواز را گردآوری کرده است تا بتواند هر چه زودتر اجساد قربانیان را به کشور بازگرداند.

این پرواز حامل 298 نفر متشکل از 283 مسافر از ملیت های مختلف و 15 خدمه پرواز مالزیایی بود.

43 مالزیایی شامل 15 خدمه پرواز و دو کودک در بین سرنشینان هواپیما دیده می شدند و 27 استرالیایی جزو مسافران این پرواز بودند.

12 اندونزیایی از جمله یک نوزاد، 9 انگلیسی، چهار آلمانی، سه فیلیپینی و یک کانادایی در لیست مسافران این هواپیما دیده می شوند.

چهار بلژیکی نیز در بین مسافران پرواز ام.اچ 17 بوده اند.

آساق**د.م**1611
کد N418233