دبیرکل سازمان ملل حمله رژیم صهیونیستی به پناهگاه غیرنظامیان درغزه را محکوم کرد

کی مون

تهران - ایرنا - دبیر کل سازمان ملل متحد حمله به مدرسه ˈآنروا ˈکه پناهگاه هزاران غیرنظامی فلسطینی در غزه بود را محکوم کرد.

حمله به این مدرسه که از پناهگاههای امن سازمان ملل درغزه محسوب می شود منجر به کشته شدن 15 نفر و مجروح شدن ده ها نفر شد که این حمله موجی از محکومیت های بین المللی علیه رژیم صهیونیستی را به همراه داشته است .

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد گلوله باران این مدرسه تحت نظر ملل را که پناهگاه غیر نظامیان فلسطینی بود را محکوم کرد و آن را گستاخانه و غیرقابل توجیه خواند.

وی گفت:چیزی شرم آورتر از حمله به کودکان در خواب نیست.

بنابر اعلام منابع رسانه ای غربی رژیم صهیونیستی با وجود هشدارهای مکرر سازمان ملل مبنی بر پناه گرفتن غیرنظامیان فلسطینی در مدرسه مذکور به آن حمله کرده است.

سخنگوی سازمان ملل نیزحمله به این مدرسه را مایه شرمساری جهانیان دانست .

صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف هم در بیانیه ای خواستار پایان یافتن درگیری ها درغزه شد.

دراین بیانیه آمده کودکان غزه در بیم و هراس زندگی می کنند و حد اقل 245 کودک در جریان درگیری های اخیر کشته شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز اعلام کرد شمار شهدای غزه از ابتدای حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به 1359 نفر و تعداد زخمی ها نیز به بیش از هفت هزار و 600 نفر رسید.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ˈاشرف القدرهˈ با اعلام این مطلب افزود: از بامداد چهارشنبه تاکنون 108 تن در غزه شهید شده اند.

وی افزود: روز چهارشنبه همچنین پیکرهای 20 تن از شهدای غزه از زیر آوار بیرون آورده شد.

با وجود گذشت 23 روز از حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به غزه، ملت مبارز فلسطین همچنان با مقاومت و پایمردی در مقابل آن ایستاده است.

هرچند نظامیان صهیونیست از زمین، هوا و دریا غزه را آماج حملات وحشیانه خود قرار می دهند، اما فلسطینیان روحیه خود را حفظ کرده و ارتش رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده اند.

رژیم صهیونیستی از بامداد سه شنبه هفدهم تیرماه (هشتم ژوئیه 2014) حملات هوایی علیه غزه را آغاز کرد.

نوار غزه با 40 کیلومتر طول و 10 کیلومتر عرض در کنار دریای مدیترانه واقع شده و با مصر و اسرائیل هم مرز است. در این منطقه یک میلیون و 700 هزار نفر زندگی می کنند.

رژیم صهیونیستی با وجود درخواست های شورای امنیت سازمان ملل متحد برای پایان دادن به درگیری ها و کشتار مردم بیگناه فلسطین همچنان به حملات خود ادامه می دهد و تاکنون دست کم هزار و 359 نفر از مردم غزه کشته و بیش از هفت هزار و 677 نفر زخمی شده اند.

خاورم ** 1655**
کد N418222