لندن: تحریم های جدید روسیه به اقتصاد انگلیس لطمه می زند

روسیه,تحریم

لندن- ایرنا- وزیر خارجه انگلیس چهارشنبه شب گفت که اقدامات تنبیهی جدید اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه که متعاقب سقوط هوایپمای مالزیایی بر فراز خاک اوکراین صورت می گیرد، به اقتصاد انگلیس لطمه خواهد زد.

به گزارش ایرنا، ˈفیلیپ هاموندˈ در گفت وگو با شبکه تلویزیونی اسکای نیوز افزود: تحریم های جدید طوری طراحی شده اند که حداکثر تأثیر بر روی روسیه و کمترین تأثیر بر روی اقتصاد اتحادیه اروپا داشته باشند.

وی در عین حال اذعان داشت: ˈاین اقدامات البته بر روی اقتصاد انگلیس نیز تأثیر خواهد گذاشت... اما پختن املت بدون شکستن تخم مرغ ها ممکن نیست.ˈ

وزیر خارجه انگلیس اضافه کرد: اگر ما خواهان اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه با هدف تشویق آن به رفتار مناسب در قبال تحولات شرق اوکراین و نیز دسترسی به محل سقوط هواپیمای مالزیایی هستیم، باید خود را آماده این گونه اقدامات کنیم.

وی گفت: ما زمان زیادی صرف کردیم که مطمئن شویم که این بسته تنبیهی علیه روسیه طوری متعادل شود که آثارش نسبتاً منصفانه میان اقتصادهای بزرگ اتحادیه اروپا تقسیم شود اما ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که آنها (تحریم ها) هیچ تأثیری بر کل اقتصاد ما نگذارند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه گذشته پیش از آغاز نشست بروکسل در ارتباط با اقدامات تنبیهی جدی اتحادیه اروپا علیه مسکو گفته بود که روسیه ظرف چند روز آینده می تواند با تحریم های جدید از جمله تحریم بانکی مواجه شود که این مسأله می تواند برای برخی ها در لندن ˈدردآورˈ باشد.

گفته می شود که سرمایه کلان برخی سرمایه داران روسیه هم اینک در حوزه های مختلف اقتصادی در انگلیس بویژه در لندن وارد شده است که تحریم های بانکی و مالی روسیه می تواند بر روی گردش این سرمایه ها و نیز روند این سرمایه ها گذاری ها تأثیرات زیادی بگذارد.

به نوشته دیلی تلگراف، این تحریم های جدید، بانک های روسی را از ورود به بازار بورس و معاملات اروپایی منع خواهد کرد که خسارت ناشی از این اقدام می تواند بالغ بر شش میلیارد پوند باشد که احتمالاً این مسأله تأثیر مهمی بر روی شهر لندن خواهد گذاشت.

اروپام**1552**1504
کد N418188