رییس جمهوری صربستان از حل مشکلات جامعه اسلامی حمایت کرد

جامعه اسلامی,رییس جمهور صربستان

بلگراد- ایرنا- رییس جمهوری صربستان در دیدار و گفت وگو با آدم زیلکیچ رییس العلما و محمد یوسف اسپاهیچ مفتی جامعه اسلامی این کشور در بلگراد به اهمیت جامعه اسلامی در این کشور تأکید و از حل مشکلات آن از طریق گفت وگو و مصالحه حمایت کرد.

به گزارش ایرنا، تومیسلاو نیکولیچ روز چهارشنبه در این دیدار تأکید کرد که صربستان دوستی خود در سراسر جهان را تقویت می کند و برای ساخت پل دوستی با کشورهای اسلامی، شهروندان مسلمان صربستان می توانند سهم قابل توجهی داشته باشند.

دفتر مطبوعاتی رییس جمهوری صربستان در این ارتباط با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که آدم زیلکیچ و محمد یوسف اسپاهیچ رییس العلما و مفتی جامعه اسلامی صربستان در بلگراد در این دیدار ریاست جمهوری این کشور را با مشکلاتی که بقای فعالیت جامعه اسلامی را به خطر می اندازد، آشنا کردند.

در این بیانیه همچنین آمده که زیلکیچ و یوسف اسپاهیچ با اشاره به اینکه بر اساس اسناد موجود در کمیسیون های دولتی و احکام دادگاههای کشور مانعی برای حل مسایل ریشه ای و ثبت جامعه های سنتی مذهبی وجود ندارد، تأکید کردند که این مسایل هنوز حل نشده باقی مانده اند.

موضوع استرداد اموال جامعه اسلامی به خصوص مسجد بایراکلی در بلگراد، مسجد بالی بگووا در شهر نیش و مقبره شیخ مصطفی در بلگراد از دیگر مسایل جامعه اسلامی صربستان محسوب می شود که در این نشست مطرح شد.

رییس جمهوری صربستان در این دیدار وعده داد که برای حل و فصل این مسایل در جهت منافع شهروندان مسلمان این کشور تلاش خواهد کرد.

اروپام**2061**1504
کد N418162