رییس اونروا اقدام صهیونیستها در حمله به مدرسه این نهاد در غزه را بشدت محکوم کرد

اونروا,جبالیا

تهران- ایرنا- رییس آژانس پناهندگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل متحد (اونروا) روز چهارشنبه در پی حمله ارتش رژیم صهیونیستی به یک مدرسه وابسته به این نهاد در نوار غزه، این اقدام را بشدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس اشغالی، ˈپیر کراهنبولˈ کمیسر عمومی اونروا با اعلام اینکه مختصات منطقه ای که این مدرسه در آن واقع شده، پیش تر 17 بار به ارتش رژیم صهیونیستی اعلام شده بود، گفت: ما با شدیدترین لحن این نقض جدی قانون بین المللی را توسط نیروهای این رژیم محکوم می کنیم.

دو گلوله توپ ارتش رژیم صهیونیستی اندکی پس از سپیده دم چهارشنبه به کلاس های این مدرسه اصابت کرد که هزاران پناهنده فلسطینی آواره شده از علت تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به شمال نوار غزه، به آن پناه برده بودند.

در این تهاجم که کراهنبول آن را غیرقابل تحمل دانست، دستکم 20 تن جان باختند.

وی افزود: این ششمین بار است که یکی ازمدارس وابسته به اونروا هدف قرار گرفته که بر اثر آن، کارکنان این نهاد نیز کشته شده اند.

به گفته کراهنبول، هنگام وقوع این حمله، حدود سه هزار و 300 نفر در این مدرسه واقع در اردوگاه پناهندگان جبالیا پناه گرفته بودند.

وی افزود: کودکان، زنان و مردان هنگام خواب در مکانی که باید ایمن و محافظت شده باشد، هدف قرار گرفته و کشته شده اند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت نوار غزه، در تهاجم ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی این باریکه که وارد بیست و سومین روز خود شده است، حدود یکهزار و 300 فلسطینی شهید و بیش از هفت هزار نفر دیگر زخمی شده اند.

خاورم**1486**1504
کد N418076