الیوم السابع: وزارت خارجه اسرائیل تدوین طرح پایان جنگ را به نتانیاهو توصیه کرد

نتانیاهو,آتش بس

تهران- ایرنا- پایگاه اطلاع رسانی الیوم السابع روز چهارشنبه اعلام کرد که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم توصیه کرده که به تدوین طرح پایان جنگ در غزه بپردازد.

این شبکه می افزاید: رادیو صدای اسرائیل صبح روز جاری به نقل از یک مقام عالیرتبه اعلام کرد که وزارت خارجه معتقد است این اقدام در جهت منافع اسرائیل و به مثابه خلع سلاح نوار غزه و بازگرداندن نماینده حاکمیت خودگردان فلسطین در این منطقه است.

بر پایه این گزارش، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در توجیه توصیه خود آورده است که چنین اقدامی می تواند از محقق شدن ابعاد مشروعیت بین المللی توسط جنبش حماس بکاهد.

رژیم صهیونیستی از بامداد سه شنبه هفدهم تیرماه (هشتم ژوئیه 2014) حملات هوایی و متعاقب آن یورش خود از زمین و دریا علیه مردم بیگناه غزه را آغاز کرد.

نوار غزه با 40 کیلومتر طول و 10 کیلومتر عرض در کنار دریای مدیترانه واقع شده و با مصر و اسرائیل هم مرز است. در این منطقه یک میلیون و 700 هزار نفر زندگی می کنند.

رژیم صهیونیستی با وجود درخواست های شورای امنیت سازمان ملل متحد برای پایان دادن به درگیری ها و کشتار مردم بیگناه فلسطین همچنان به حملات خود ادامه می دهد و تاکنون بیش از یکهزار و 200 نفر از مردم غزه را شهید و بالغ بر هفت هزار نفر دیگر را زخمی کرده است.

رسانام**1408**1504
کد N417985