استقبال اوکراین از تحریم‌های غرب علیه روسیه؛ "مسکو باید پاسخگو باشد"

وزیر امور خارجه اوکراین با استقبال از تصمیم آمریکا و اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌هایی علیه روسیه گفت که مسکو باید پاسخگوی اقداماتش باشد.

وزیر امور خارجه اوکراین با استقبال از تصمیم آمریکا و اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌هایی علیه روسیه گفت که مسکو باید پاسخگوی اقداماتش باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پاولو کلیمکین، وزیر امور خارجه اوکراین در مصاحبه با خبرگزاری رویترز متعهد شد که کی‌یف به شهرهایی که هم‌اکنون در کنترل جدایی‌طلبان روس‌گراست، حمله نخواهد کرد و از کنفرانس اخیر بین‌المللی برای پایان ماه‌ها خشونت در نواحی شرقی اوکراین حمایت کرد.

وزیر امور خارجه اوکراین عنوان کرد که پیش‌تر مسائل اخیر را با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در میان گذاشته است و دو طرف تاکید دارند که تنها راه حل سیاسی به پایان مناقشات ختم می‌شود.

وی در این مصاحبه از سفارت اوکراین در واشنگتن گفت: ما به شهرهایی که در دست جدایی‌طلبان است حمله نمی‌کنیم چرا که این اقدام تنها موجب از دست رفتن غیرنظامیان می‌شود. مقامات اوکراینی تلاش می‌کنند تا از طریق روند سیاسی و نه با حمله بار دیگر کنترل این شهرها را بدست بگیرند.

درگیری‌های شدید روز سه‌شنبه میان نیروهای دولتی اوکراین و جدایی‌طلبان به مرگ ده‌ها غیرنظامی، سرباز و شورشی انجامید و با این حال کی‌یف تاکید دارد تا از طریق عملیات‌های نظامی خود شورش تحت حمایت مسکو را شکست دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا که در واشنگتن به سر می‌برد، با جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه شب دیدار کرد و گفت: رویکرد اتحادیه اروپا در قبال اوکراین با حدود سه ماه پیش قابل مقایسه نیست و مساله مهم برای اوکراین این است که جامعه جهانی برای پاسخ به اقدامات روسیه متحد است.

انتهای پیام

کد N417938