رژیم صهیونیستی پنج مسجد را در نوار غزه بمباران کرد

حمله به مساجد,غزه 92

تهران - ایرنا - پایگاه خبری القدس العربی روز چهارشنبه گزارش داد: ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی اعلام کرد که نیروی هوایی این رژیم دیشب پنج مسجد را در نوار غزه بمباران کرده اند.

این گزارش می افزاید، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که از این مساجد برای انبار سلاح و ورود به تونل ها و مراکز نظارت استفاده می شده است.

در بیانیه ای که ارتش رژیم صهیونیستی در همین رابطه منتشر کرده آمده است از نیمه شب گذشته تا صبح روز چهارشنبه 75 هدف را در نوار غزه مور حمله قرار داده است.

در این بیانیه آمده است، از زمان شروع عملیات ارتش به 4 هزار و 100 هدف حمله کرده که هزارو 566 هدف آن در ارتباط با مکان های شلیک موشک و 167 هدف نیز مربوط به ساخت و انبار سلاح و همچنین 746 مرکز فرماندهی بوده است.

این بیانیه ادعا کرده که نیروهای این رژیم 3 تونل در داخل نوار غزه را در طی 24 ساعت گذشته منفجر کرده اند.

در بیانیه رژیم صهیونیستی همچنین آمده است: دو هزار و 670 موشک و خمپاره از سوی غزه به اراضی فلسطین اشغالی و در طی نیمه شب گذشته دو موشک دیگر نیز به این مناطق شلیک شده است.

القدس العربی افزود که مقاومت فلسطین هنوز در باره بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی اظهار نظر نکرده است.

نیروهای رژیم صهیونیستی از سه هفته پیش حمله گسترده ای را با انجام حملات هوایی و بمباران، موشک باران و عملیات زمینی با نام ˈصخره پایدارˈ علیه مردم بی دفاع غزه آغاز کرده اند که تا کنون یک هزارو 258 شهید و هفت هزار و 100 زخمی برجای گذاشته است.

حملات رژیم صهیونیستی همچنین موجب ویران شدن دو هزارو 330 منزل مسکونی و وارد کردن خسارت به بیست و سه هزارو 160 واحد مسکونی دیگر شده و بر اساس آماری که وزارت امور عمومی فلسطین ارائه داده از این تعداد دو هزار و 80 واحد مسکونی غیر قابل سکونت است .

به گزارش القدس العربی، بر اساس آماری که رژیم صهیونیستی ارائه داده 53 نظامی و 3 شهروند این رژیم تا کنون کشته شده و این درحالی است که گردان های القسام شاخه نظامی حماس می گویند 110 نظامی اسراییلی را کشته و یک تن را اسیر کرده اند.

رسانام**1408**1479
کد N417910