اخبار سومین جنگ صهیونیستها علیه ملت فلسطین/

افزایش آمار شهدا به 1267 نفر/اعتراف یک سازمان غربی: بیش از 80 درصد قربانیان غیرنظامی هستند

آفریقا و خاورمیانه

افزایش آمار شهدا به 1267 نفر، انهدام یک خودرو نظامی ارتش رژیم صهیونیستی و زخمی شدن پنج نظامی این رژیم از جمله اخبار جنگ صهیونیستها علیه نوار غزه به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آخرین تحولات فلسطین و نبرد غزه در ادامه می آید:

 

چهار شنبه 93/5/8

۱۲:۲۹ افزایش آمار شهدا به 1267 نفر/انهدام ادوات صهیونیستها از سوی گردانهای عزالدین قسام

منابع فلسطینی از ادامه حملات جنگنده های رژیم صهیونیست به مناطق مختلف غزه از جمله الزوایده و التفاح، منطقه معن در خان یونس، کاظم در مرکز غزه و برخی مناطق دیگر خبر دادند.این منابع به شهادت 37 فلسطینی در سومین روز عید فطر و افزایش آمار شهدا به 1265 نفر اشاره کردند. اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: شمار شهدا تاکنون به 1267 نفر و زخمی شدگان به 7110 نفر رسیده است.

از سوی دیگر گردانهای عزالدین قسام یک خودرو صهیونیستها را در منطقه الزنه در شرق خان یونس با آرپی جی هدف قرار دادند.

یک سازمان حقوق بشری اروپایی اعلام کرد: از زمان جنگ اسرائیل به غزه که وارد بیست و چهارمین روز خود شده است 82 درصد از قربانیان از غیر نظامیان بوده اند.

۱۱:۳۱ زخمی شدن 5 نظامی صهیونیست بر اثر حملات مقاومت

منابع فلسطینی از زخمی شدن پنج نظامی دیگر رژیم صهیونیستی در غزه بر اثر حملات تلافی جویانه مقاومت خبر دادند.

اشرف القدره از مسئولان بیمارستانی غزه اعلام کرد: آمار شهدای غزه به 1259 و مجروحان به 7100 نفر رسیده است.

از سوی دیگر جنگنده های رژیم صهیونیستی اردوگاه النصیرات در مرکز غزه را هدف قرار دادند.آنها در تل الهوا در غرب غزه نیز یک منزل را هدف قرار دادند.

۱۰:۵۱ افزایش آمار شهدا به 1255 نفر/ شدیدترین درگیری رزمندگان مقاومت و نظامیان صهیونیستی

منابع فلسطینی ضمن اعلام جدیدترین آمار شهدا و مجروحان حملات ددمنشانه صهیونیستها، از درگیری های شدید میان رزمندگان مقاومت و نظامیان رژیم صهیونیستی در مناطق التفاح و الشجاعیه در غزه خبر دادند.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: در تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون 1255 نفر شهید و7100 نفر زخمی شده اند.

این در حالی است که در حمله صبح توپخانه ای بامداد امروز رژیم صهیونیستی به  اردوگاه جبالیا در شمال غزه بیست فلسطینی به شهادت رسیدند.

همزمان درگیری های شدیدی میان رزمندگان مقاومت فلسطین و نظامیان رژیم صهیونیستی در مناطق الشجاعیه و التفاح رخ داده است که شدیدترین درگیری از آغاز تجاوز این رژیم به غزه محسوب می شود.

سه شنبه 93/5/7

15:33:بمباران 150 هدف در غزه از شب گذشته/شهادت 90 فلسطینی و توقف فعالیت نیروگاه برق

"موتی الموز" سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز اعلام کرد که جنگنده های این رژیم از شب گذشته تاکنون 150 هدف را در نوارغزه بمباران کردند.

وی مدعی شد که رژیم صهیونیستی برای تخریب تونل ها نقاط مختلف نوارغزه را بمباران می کند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی افزود: هدف اصلی در جنگ غزه توقف موشک های فلسطینی و از بین بردن تمامی تونل ها است.

خبرگزاری معا نیز در این رابطه گزارش داد: یکی از هدف هایی که در نوارغزه بمباران شد نیروگاه برق غزه بود که بر اثر حملات اسرائیل فعالیت آن به طور کامل متوقف شده است.

شیخ خلیل معاون رئیس بخش انرژی غزه نیز اظهار داشت: یکی از موشک ها به انبار سوخت اصابت کرده است و آتش ناشی از این حمله تاکنون خاموش نشده است.

خبرگزاری سما نیز گزارش داد رژیم صهیونیستی از صبح امروز حملات جنون آمیز خود را در نقاط مختلف نوارغزه آغاز کرده است و تاکنون 90 فلسطینی در این حملات شهید و ده ها تن زخمی شده اند.

12:40:افزایش حملات عواقب انسانی خطرناکی در نوارغزه به همراه خواهد داشت

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در سخنانی نسبت به اوضاع کنونی نوارغزه هشدار داد. وی خاطرنشان کرد که با نگرانی تحولات این منطقه را پیگیری می کند.

وی در این زمینه به گزارش هایی اشاره کرد که حاوی پخش یادداشت هایی در شمال نوارغزه است که از ده ها هزار ساکن نوارغزه می خواهد منازل خود را ترک کنند و این منطقه را تخلیه کنند. بان کی مون در ادامه گفت: اگر این مسئله صحت داشته باشد تاثیر انسانی مخربی بر غیرنظامیان تحت محاصره در این مناطق خواهد داشت.

دبیر کل سازمان ملل متحد در ادامه موضع منفعلانه خود از طرف های درگیر در جنگ غزه خواست که از ادامه جنگ منصرف شوند و به قوانین حقوق بشر پایبند باشند.

11:54:جان کری:هر آتش بسی باید به خلع سلاح حماس منجر شود

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی جانبدارانه از رژیم صهیونیستی و بدون توجه به ملت فلسطین اعلام کرد که تمامی تلاش های بین المللی برای برقراری آتش بس در نوارغزه باید به خلع سلاح جنبش حماس و دیگر گروه های مقاومت فلسطین منجر شود.

وی در ادامه گفت که به تلاش های خود برای برقراری آتش بس در منطقه و بدون هر گونه پیش شرطی ادامه خواهد داد چرا که به اعتقاد وی چنین آتش بسی می تواند شادی عید فطر را به مردم بازگرداند و فرصتی را فراهم کند تا مواد غذایی و دارویی وارد نواغزه شود.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: آتش بس فرصت خوبی را برای از سرگیری مذاکره میان طرف های درگیر در جنگ فراهم خواهد کرد.

11:26:افزایش شهدا به هزار و 115 نفر/حمله موشکی به تل آویو

المیادین اعلام کرد که شمار قربانیان جنگ غزه تاکنون به هزار و 115 شهید و 6 هزار و 550 زخمی افزایش یافته است.

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی از صبح امروز حملات خود را به مناطق مختلف نوارغزه شدت بخشیده اند. در این حملات منازل شماری از رهبران جنبش حماس از جمله اسماعیل هنیه نخست وزیر سابق فلسطین هدف قرار گرفته است.

از سوی دیگر مبارزان فلسطینی در پاسخ به حملات صهیونیست ها تل آویو را هدف 4 فروند موشک قرار دادند.

11:18:نتانیاهو: آینده نزدیکی برای پایان جنگ متصور نیستیم/ ابوزهری: از تهدید نتانیاهو نمی ترسیم

"بنیامین نتانیاهو" در اظهارات خود هشدار داد که عملیات نظامی در غزه به این زودی پایان نخواهد گرفت و مردم این منطقه باید خود را آماده حوادث بد‌تر کنند.

این اظهارات در حالی بیان شد که ارتش رژیم صهیونیستی از ساکنان شمال غزه خواسته است که خانه های خود را ترک کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی عصر روز دوشنبه در حالی که وزیر جنگ و ریئس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در کنار وی بودند، در سخنانی گفت که این عملیات تا غیرنظامی کردن غزه و تخریب تونل های زیر زمینی مرزی ادامه خواهد داشت.

این اظهارات در حالی بیان می شوند که رهبران رژیم صهیونیستی هم اکنون تحت فشارهای بین‌المللی برای برقراری آتش بس در نوار غزه قرار دارند. با این حال نخست وزیر اسرائیل در سخنان روز دوشنبه خود ضمن تاکید بر اینکه که عملیات نظامی به این زودی پایان نخواهد یافت گفت: ما تا زمانی که ماموریت‌ خود را در زمینه حفاظت کامل شهروندان، سربازان و کودکانمان کامل نشود به حملات شدید ادامه می دهیم.

این اظهارات با واکنش سامی ابوزهری، سخنگوی حماس روبرو شد. ابوزهری در واکنش به این سخنان نتانیاهو، گفت: تهدیدات وی حماس یا مردم فلسطین را نمی ترساند و اشغالگران تاوان کشتار شهروندان و کودکان را پرداخت خواهند کرد.

11:06:هلاکت 10 نظامی صهیونیست طی ساعات گذشته

گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس شب گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که بیش از 10 نظامی صهیونیست در عملیاتی در شرق محله الشجاعیه در نوارغزه به هلاکت رسیدند و شماری زخمی شدند. در این عملیات سلاح های دشمن به غنیمت گرفته شد.

مبارزان فلسطینی همچنین با نظامیان اسرائیلی در منطقه "العمور" در شرق خانیونس درگیر شدند و به گفته گردان های مقاومت خسارت بسیاری به ارتش رژیم صهیونیستی وارد شد.

10:48:حمله موشکی به منزل اسماعیل هنیه و رادیو الاقصی

 جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز نهادهای اطلاع رسانی جنبش حماس از جمله رادیو الاقصی را بمباران کردند. پخش رادیویی این شبکه متوقف شده است اما پخش ماهواره ای آن ادامه دارد.

رویترز نیز گزارش داد که جنگنده های اسرائیلی صبح امروز منزل اسماعیل هنیه نخست وزیر سابق دولت منتخب فلسطین در غزه را هدف حمله موشکی قرار دادند. این حمله خسارت مالی به منزل وارد کرد اما کسی آسیب ندید.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی این خبر را تایید نکرده است. در  همین حال بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی تهدید کرد که هرگونه آتش بسی در نوارغزه باید به خلع سلاح این منطقه منجر شود. وی گفت که رژیم صهیونیستی به حملات خود در نوارغزه ادامه خواهد داد.

2 شنبه 93/5/6

19:04:بان کی مون: جنایتکاران جنگی باید محاکمه شوند

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد: طرفهای درگیر در غزه آمادگی خود را برای تمدید 24 ساعته آتش بس انسانی اعلام کرده اند.

وی افزود: همکاران ما در آنروا به من گفته اند که مکان امنی در غزه وجود ندارد. کسانی که مرتکب جنایت جنگی شده اند باید محاکمه شوند.

این درحالی است که گردانهای قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی پنج موشک به منطقه بئیری در سرزمین های اشغالی شلیک کردند.

گردانهای قسام شاخه نظامی حماس نیز از هدف قرار دادن یک تانک میرکاوا در شرق جحر الدیک با موشک فونیکس خبر داد. گردانهای الاقصی نیز با دو موشک 107 نیتفوت را هدف قرار دادند.

17:54:فلسطینی ها بر آتش بس همزمان با پایان محاصره غزه اصرار دارند

زیاد النخاله معاون دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین گفت: رهبران سیاسی که درباره توقف تجاوزات به غزه گفتگو می کنند به پیشرفتهایی دست یافته اند و تفاهماتی در زمینه تعدیل طرح مصر به نفع ملت فلسطین حاصل شده است.

وی افزود: گروههای فلسطینی بر عدم آتش بس با رژیم صهیونیستی بدون پایان محاصره غزه اصرار دارند و این خواسته ای انسانی است که همه قوانین انسانی و بین المللی را تایید می کنند. جنگ با دشمن پس از تحقق رفع محاصره غزه به پایان می رسد زیرا مقاومت برای کرامت و به خاطر کودکان می جنگند.

15:56:همبستگی هنرمند مشهور لبنانی با مردم جنگ زده غزه

"نانسی عجرم" خواننده مطرح لبنانی در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با فلسطینیان همدردی کرد.

وی با انتشار تصاویری در سایت رسمی خود، بر روی آنها به دو زبان انگلیسی و عربی نوشت "ما ساکت نخواهیم شد".

عجرم که خواننده بسیار مشهوری در لبنان و جهان عرب است ناراحتی خود را با انتشار تصاویر دیگری نیز نشان داده است.

15:03:شهادت 4 فلسطینی در روز عید/آژیر خطر در اشکلون به صدا درآمد

یک منبع بیمارستانی فلسطین اعلام کرد که در حملات امروز صهیونیست ها به شرق جبالیا در نوارغزه یک کودک فلسطینی به شهادت رسید.

اشراف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز اظهار داشت: 3 شهروند فلسطینی که در حملات هفته گذشته ارتش رژیم صهیونیستی به نوارغزه زخمی شده بودند بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیدند.

رسانه های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند صدای آژیر خطر در شهرک اشکلون در اراضی اشغالی فلسطین به صدا درآمده است.

13:57:هلاکت 2 صهیونیست در شرق جبالیا/حملات اسرائیل به بیت لاهیا

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی امروز نیز که در نوارغزه عید سعید فطر است حملات خود را به این منطقه متوقف نکردند.

جنگنده های اسرائیل با دو فروند موشک اراضی کشاورزی شهر بیت لاهیا در شمال نوارغزه را هدف قرار دادند.

مبارزان گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز با سلاح های سنگین با نظامیان صهیونیست در شرق جبالیا درگیر شدند و 3 خمپاره به سوی صهیونیست ها شلیک کردند.

13:46:لاوروف مذاکرات حماس و رژیم صهیونیستی با هدف آتش بس فراگیر را خواستار شد

 سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری در مسکو اظهار داشت: جنگ در نوارغزه فورا و بدون هیچ شرط و شروطی باید متوقف شود.

وی در ادامه خواستار مذاکرات مستقیم یا غیر مستقیم طرف های درگیر در جنگ غزه با هدف برقراری آتش بس فراگیر شد و اعلام کرد که در این مذاکرات تمامی پرونده ها از جمله لغو محاصره نوارغزه بررسی شود.

وزیر امور خارجه روسیه از طرح مصر برای برقراری آتش بس در نوارغزه حمایت کرد و تلاش های قاهره برای پایان بخشیدن به بحران غزه را ستود.

12:52:تلاش بی بی سی برای تطهیر اوباما از فاجعه غزه

با وجود برقراری آتش بس در غزه شمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به بیش از یک هزار نفر رسیده و در این میان کشورهای غربی اقدام چندانی را برای توقف جنایت رژیم صهیونیستی انجام نداده و فقط به برگزاری نشست و انجام تماس تلفنی با مقامات تل آویو بسنده کرده اند.

در همین رابطه شب گذشته "باراک اوباما" با "بنیامین نتانیاهو" تماس گرفت. خبرنگار بی بی سی که در سرزمین های اشغالی حضور دارد با اشاره به این تماس مدعی شد که اوباما به تندی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی صحبت کرده است.

پیش از آنکه نشست فوری شورای امنیت تشکیل شود، رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با نتانیاهو درباره افزایش شمار غیرنظامیان کشته شده و همچنین اوضاع انسانی غزه ابراز نگرانی جدی کرد.

11:28:حربه رژیم صهیونیستی برای تقویت روحیه متزلزل نظامیان در جنگ غزه

منابع فلسطینی در پی برقراری آتش بس شکننده در غزه به لایه های پنهان مانده از جنگ همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه این باریکه پرداخته اند.

بنابر اعلام این منابع، صهیونیستها که در پی آغاز جنگ زمینی علیه غزه با کاهش شدید روحیه نیروهای خود در پی عملیات متهورانه نیروهای مقاومت فلسطین روبرو شده اند از تمام حربه ها و تاکتیکها برای ادامه این جنگ خونین علیه غزه استفاده کرده اند.

در روزهای ابتدایی جنگ غزه اخبار متعددی درباره امتناع نظامیان صهیونیست از حضور در جبهه مقدم نبرد زمینی علیه غزه و تمرد آنها از دستورات مقامات مافوق آنها منتشر شد که باعث کاهش روحیه نظامیان این رژیم شد.

مقامات ارشد صهیونیست که از کاهش قوای نظامی خود در برابر گروههای مقاومت فلسطین نگرانی شدیدی پیدا کرده بودند، از هر حربه ای برای افزایش توان نیروهای خود استفاده کردند.

منابع فلسطینی اعلام کرده اند که یکی از کثیف ترین اقدامات مقامات ارشد نظامی صهیونیست در جنگ غزه، تطمیع جنسی نظامیان ارتش بوده که از روشهای مختلف در جریان جنگ غزه انجام شده است. این گونه اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی موضوع "جهاد نکاح" را در اذهان تداعی می کند که طی سالهای اخیر توسط گروههای تروریستی در سوریه و عراق برای ترغیب تروریستها در جنگ استفاده شده است. البته ارتباط میان رژیم صهیونیستی و گروههای تروریستی در سوریه و عراق نیز مسئله قابل انکاری نیست.

۱۱:۰۵ مقاومت موازنه های جدیدی را در زمینه قوا، بازدارندگی و رعب و وحشت ایجاد کرد

رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با سخنرانی به مناسبت عید سعید فطر اظهار داشت: نبرد مبارزان فلسطینی و اسرائیل اثر واضحی بر قضیه فلسطین و تمام منطقه خواهد داشت.

وی با بیان این مطلب افزود: اسرائیل در تمام سطوح نظامی، امنیتی، سیاسی، استراتژیک و اخلاقی شکست خورده است و مقاومت در جنگ غزه موازین جدیدی را در زمینه قوا، بازدارندگی و رعب و وحشت خلق کرد که تاثیر بسیاری بر آینده قضیه فلسطین، منطقه و تمام جهان دارد.دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد: ملت فلسطین با وجود حملات وحشیانه اسرائیل، توطئه و همدستی منطقه ای و بین المللی با اسرائیل، پیروز خواهد شد.

۱۰:۱۳ آرامش شکننده در نوارغزه همزمان با عید فطر/ موافقت احتمالی صهیونیستها با تمدید آتش بس

آتش بس در نوارغزه همزمان با آغاز تعطیلات عید فطر به صورت شکننده ای برقرار است، اما هر لحظه امکان حملات مجدد صهیونیستها وجود دارد.

در نخستین روز تعطیلات عید فطر در نوار غزه آتش بس شکننده در این باریکه برقرار است.

در پی موافقت گروههای فلسطینی با آتش بس 24 ساعته که از ساعت 14 روز گذشته به وقت محلی آغاز شده است، امروز نوار غزه روز نسبتا آرامی را شروع کرده و از حملات ارتش رژیم صهیونیستی تا این ساعت خبری نیست.

سخنگوی حماس روز گذشته اعلام کرده بود که گروههای مقاومت فلسطینی با اجماع و با توجه به درخواست سازمان ملل و برای مراعات شرایط ملت فلسطین در آستانه عید فطر با آتش بس 24 ساعته موافقت کرده اند و زمان آتش بس نیز قابل تمدید است. این در حالی است که دولت منتخب فلسطین به مردم غزه توصیه کرده است تدابیر احتیاطی لازم را اتخاذ کنند، چون هر لحظه احتمال ازسرگیری حملات صهیونیستها ادامه دارد.

در همین حال منابع صهیونیستی اعلام کردند: تل آویو با تمدید آتش بس در غزه موافقت می کند، اما تاکنون مقامات رسمی در این باره اظهارنظری نکرده اند.

۱۰:۰۲ شورای امنیت خواستار برقراری آتش بس انسانی در نوارغزه شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته در بیانیه ای از مبارزان فلسطینی و رژیم صهیونیستی خواست تا بعد از عید فطر نیز آتش بس انسانی را اجرا کنند و به تلاش ها برای برقراری آتش بس دائم روی بیاورند.

در این بیانیه برقراری آتش بس انسانی فوری و غیر مشروط به طوری که اجازه کمک رسانی به غزه شود تایید شده است. تمامی 15 عضو شورای امنیت با این بیانیه موافقت کردند و قرار است طی نشستی تصویب شود.

این بیانیه از سوی اردن تهیه شده است و از تمامی طرف های درگیر جنگ غزه می خواهد که در طول تعطیلات عید سعید فطر و پس از آن به طور کامل پایبند به اجرای آتش بس انسانی باشند. در این بیانیه همچنین خواستار احترام به طرح آتش بس ارائه شده از مصر نیز شده است.
 

۰۱:۱۹ تماس اوباما با نتانیاهو و تاکید بر آتش بس فوری/سردرگمی صهیونیستها درباره ادامه جنگ

رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر ضرورت برقراری فوری آتش بس تاکید کرد.

باراک اوباما در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، حمایت مجدد کشورش از این رژیم جعلی را مورد تاکید قرار داد.

اوباما با تکرار آنچه حق اسرائیل برای دفاع از خود نامید، در عین حال خواستار برقراری فوری آتش بس شد.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال خواستار خلع سلاح گروههای مقاومت شد و گفت هر راه حل دائم برای مناقشه اسرائیلی فلسطینی باید دربرگیرنده خلع سلاح گروهها(مقاومت) باشد.

خبر دیگر اینکه آژیر خطر در شورای محلی شهرک صهیونیست نشین اشکول به صدا درآمد.

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس هم از هدف قرار دادن پایگاه نظامی کیسوفیم ارتش رژیم صهیونیستی با موشکهای 107 خبر داد.

از سوی دیگر شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی از سردرگمی و اختلاف در کابینه امنیتی این رژیم در خصوص ادامه جنگ علیه مردم غزه خبر داد.

بر اساس این گزارش، کابینه امنیتی اسرائیل درباره پایان عملیات نظامی در پایان هفته جاری یا گسترش عملیات زمینی دچار سردرگمی شده است.

یک شنبه 93/5/5

19:22:بنیامین نتانیاهو:حملات به غزه ادامه می یابد

 بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: حماس آتش بس پیشنهادی خود که در ساعت 2 به وقت محلی اعلام کرده بود را با ادامه حملات به اسرائیل نقض کرده است.

وی از ادامه حملات ددمنشانه به غزه خبر داد و ادعا کرد: حماس 5 توافق آتش بس از جمله دو مورد در 24 ساعت گذشته را نقض کرده است.

همزمان رسانه ها به شنیده شدن صدای انفجار در غزه اشاره کردند.

گردانهای عزالدین قسام نیز از حمله موشکی به کریات گات در واکنش به عدم پایبندی صهیونیستها به آتش بس خبر داد.

18:41:موافقت رژیم اسرائیل با آتش بس/قسام یک هواپیمای رژیم صهیونیستی را ساقط کرد

کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی از قبول آتش بس24 از سوی این رژیم و حفظ حق عکس العمل متقابل خبر داد.

سامی ابوزهری از رهبران حماس گفت: ما با آتش بس 24 ساعته موافقت کرده ایم و پس از آن هر آنچه که مصلحت باشد عمل می کنیم.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: آخرین آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه 1062 شهید و 6037 زخمی است.

این درحالی است که گردانهای عزالدین قسام از ساقط کردن یک هواپیمای شناسایی رژیم صهیونیستی در شرق منطقه التفاح در غزه خبر داد.

15:26:گروههای مقاومت فلسطینی با آتش بس 24 ساعته موافقت کردند

گروههای مقاومت فلسطینی در نهایت با آتش بس انسانی 24 ساعته در غزه که از ساعت 14 امروز به وقت محلی آغاز شد، موافقت کردند.

"سامی ابوزهری" سخنگوی حماس در این باره تاکید کرد: آتش بس در غزه با توجه به توافق میان تمامی گروههای فلسطینی و در پاسخ به درخواست سازمان ملل و نزدیک شدن به عید اتخاذ شد.

هنوز از واکنش طرف اسرائیلی به این تصمیم خبری منتشر نشده است.

15:11:تلاش نتانیاهو و یعلون برای خروج از باتلاق جنگ غزه

منابع نزدیک به کابینه رژیم در گزارشهای متعددی از تلاش "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و "موشه یعلون" وزیر جنگ این رژیم برای خارج شدن از باتلاق جنگ غزه خبر می دهند.

روزنامه معاریو به نقل از یکی از وزیران کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نتانیاهو در پی یافتن یک راه حل سیاسی است که در نهایت به برقراری آتش بس در غزه منجر شود.

دست پاچگی نتانیاهو درباره شرایط پایان دادن به جنگ غزه، باعث شد که وی شب گذشته از اعضای کابینه امنیتی این رژیم بخواهد که با تمدید آتش بس در غزه موافقت کنند. آتش بسی که تنها چند ساعت بعد توسط خود صهیونیستها نقض شد.

14:21:تمرکز حملات اسرائیل در منطقه الشجاعیه/شهادت یک فرمانده مبارز در خانیونس

المنار در خبری فوری اعلام کرد که حملات رژیم صهیونیستی در نوارغزه هم اکنون در منطقه الشجاعیه در شرق غزه متمرکز است.

در یکی از این حملات "حازم فایز ابوشماله" فرمانده گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در خانیونس به شهادت رسید.

13:56:تلاش یک روزنامه غربی برای تحریک جامعه جهانی علیه گروههای مقاومت

در حالیکه شمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به یک هزار و 150 نفر رسیده و رژیم اسرائیل حاضر به عقب کشیدن نیروهای خود از نوار غزه نیست روزنامه ساندی تلگراف بدون در نظر گرفتن این جریان تلاش کرده تا جنبش حماس را به نوعی به کره شمالی مرتبط کند.

نظر به نفوذ رابرت مرداک بر رسانه های انگلیسی بعید نیست که این خبر با اهدافی خاص منتشر شده باشد. مرداک یک سرمایه دار بزرگ یهودی است که رسانه های زیادی را در انگلیس، آمریکا و آسیا در اختیار دارد.

کره شمالی بواسطه فعالیت های هسته ای خود و عدم تمکین از خواست کشورهای غربی در خصوص متوقف کردن این فعالیت ها همواره مورد غضب غرب بوده و تبلیغات گسترده ای نیز علیه این کشور در جریان است از همین رو مرتبط کردن این کشور با حماس می تواند جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را به نوعی توجیه کند.

در همین رابطه ساندی تلگرف در گزارشی می نویسد: مقامات حماس در حال تلاش برای مذاکره با کره شمالی در خصوص قراردادی جدید برای خرید تسلیحات نظامی و موشک برای حمله به اسرائیل هستند.

12:32:سه شهید در جدیدترین حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی علیه غزه

منابع فلسطینی از شهادت دو فلسطینی در حملات توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی به شرق اردوگاه نصیرات خبر می دهند.

همچنین یک فلسطینی دیگر نیز در شرق خان یونس در نخستین حملات صهیونیستها به شهادت رسیده است.

12:07:پاسخ موشکی مقاومت به از سرگیری حملات رژیم صهیونیستی

مقاومت در پی اعلام  توقف آتش بس از سوی اسرائیل و حملات این رژیم به نوار غزه، حملات تلافی جویانه خود به مناطق صهیونیست نشین را از سر گرفت.

دقایقی پیش رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس در نوارغزه حملات خود را به این منطقه از سر گرفت.

همچنین "گردانهای عزالدین قسام" شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از پرتاب موشک به تل آویو، عسقلان و اسدود طی صبح امروز خبر داد.

11:51:رژیم صهیونیستی حملات خود به نوارغزه را از سر گرفت

ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل اعلام کرد که آتش بس انسانی در نوارغزه به پایان رسیده است.

رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس موقت بار دیگر تجاوزات خود به نوارغزه را از سر گرفت.

آتش بس موقت در نوارغزه قرار بود به مدت 24 ساعت تا امشب ادامه داشته باشد.

افزایش شمار شهدا به 1147 نفر

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای شمار شهدای فلسطینی را 1147 شهید اعلام کرده است.

بنابراین گزارش، شمار مجروحان فلسطینی نیز ناشی از حملات 19 روزه صهیونیستها علیه غزه از شش هزار نفر فراتر رفته است.

این در حالی است که منابع صهیونیستی از تمدید یکجانبه آتش بس توسط تل آویو برای 24 ساعت دیگر خبر دادند.

گروههای امدادی فلسطینی نیز با توجه به آتش بس در غزه، هر لحظه اجساد بیشتری از شهدای فلسطینی را از زیر آوار خارج می کنند.

دروغی که 1147 شهید برجاگذاشت

سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی عصر روز گذشته ادعاهای مطرح شده از سوی سران این رژیم برای توجیه حملات اخیر به نوار غزه را تکذیب کرد.

"میکی روزنفلد" سخنگوی پلیس اسرائیل عصر روز گذشته ادعاهای مطرح شده در مورد دست داشتن حماس در ربودن سه صهیونیست را که منجر به حملات گسترده ارتش به نوار غزه شد، رد کرد.

ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی به ویژه "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر این رژیم، در مورد دست داشتن حماس در ربودن این سه صهیونیست در حالی رد می شود که به موجب این دروغ ظرف 20 روز گذشته هزار و 147 نفر از ساکنان غزه به شهادت رسیده و بیش از 6000 هزار نفر دیگر نیز در این حملات ددمنشانه زخمی شده اند.

در ماه گذشته میلادی سه صهیونیست ساکن سرزمین های اشغالی از سوی افراد ناشناس ربوده و سپس کشته شدند. سران رژیم صهیونیستی با تبلیغات گسترده، حماس را مسئول این جریان معرفی کرده و متعاقب آن حملات گسترده ای را به نوار غزه آغاز کردند که این حملات تا صبح روز گذشته ادامه داشت.

در همین رابطه خبرنگار بی بی سی نیز در صفحه توئیتر خود نوشت : میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس اسرائیل، به من گفت که ربوده و کشته شدن این سه نوجوان تحت رهبری حماس نبوده و این بر خلاف اخباری است که کابینه نتانیاهو منتشر می کرد.

یدیعوت آحارونوت: اسرائیل در حال بررسی طرح پایان جنگ در غزه است

روزنامه یدیعوت آحارونوت با انتشار گزارشی اعلام کرد که مقامات رژیم صهیونیستی در حال بررسی طرح پایان عملیات نظامی در غزه است.

در این گزارش ضمن اشاره به تلفات نظامیان رژیم صهیونیستی تصریح شده است که ادامه هلاکت نظامیان رژیم صهیونیستی باعث به وجود آمدن حالتی از ترس و اضطراب در میان ارتش و شهروندان صهیونیستی شده است که این امر به خودی خود باعث تضعیف ارتش رژیم اسرائیل می شود.

این منبع همچنین اعلام کرد که تلاشهای رژیم صهیونیستی برای ایجاد چند دستگی و تفرقه میان کرانه باختری و نوار غزه با شکست روبرو شده است.

ترس و وحشت اراضی اشغالی را فراگرفته است/تظاهرات گسترده صهیونیستها در مخالفت با جنگ در غزه

هزاران صهیونیست با برگزاری تظاهرات گسترده خواستار توقف جنگ در غزه و بازگشت نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق اشغالی شدند.

صهیونیستها با برگزاری نظاهرات گسترده ای در تل آویو خواهان توقف جنگ در غزه شدند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص با انتشار گزارشی در این زمینه اعلام کرد که شرکت کنندگان در این تظاهرات به شدت از ادامه جنگ در غزه هراس دارند و خواهان بازگشت نظامیان رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی و پایان جنگ در سریعترین زمان ممکن شدند.

تمدید یکجانبه آتش بس از سوی تل آویو و دلایل مخالفت گروههای مقاومت با آن

گروههای مبارز فلسطینی اعلام کردند تا زمانی که ارتش رژیم صهیونیستی از مناطق اشغال شده در داخل غزه، عقب نشینی نکند هیچ گونه توافق آتش بس را نمی پذیرند.

"موسی ابومرزوق" از اعضای ارشد حماس در اظهاراتی تاکید کرد: اکثریت گروههای مقاومت فلسطینی با تمدید 24 ساعته آتش بس که مورد موافقت صهیونیستها قرار دارد، مخالف هستند.

وی تاکید کرد: گروههای مقاومت فلسطینی خواهان عقب نشینی نظامیان صهیونیست از داخل باریکه غزه و به ویژه از نقاطی که در آنها منازل مسکونی قرار دارد، هستند. همچنین ما بر لزوم خارج کردن اجساد شهدا و مجروحان از این مناطق تاکید داریم.

منابع فلسطینی از اظهارات موسی ابومرزوق با عنوان دو شرط حماس برای برقراری آتش بس انسانی در غزه یاد کرده اند.

این در حالی است که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی شب گذشته به طور یکجانبه آتش بس را 24 ساعت دیگر تمدید کردند.

آماده باش اسرائیل در مرز لبنان و بلندی های جولان/حمله موشکی به تل آویو

آماده باش رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان و بلندی های اشغالی جولان و حمله موشکی مبارزان فلسطینی به تل آویو از جمله خبرهای جنگ غزه است.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برای جلوگیری از انتفاضه مردم کرانه باختری تمامی اقدامات لازم را اتخاذ کرده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که در آستانه عید سعید فطر و برای مقابله با هر گونه اعتراض از سوی مردم کشورهای منطقه در مرزهای لبنان و بلندی های اشغالی جولان به حال آماده باش درآمده است.

خبر دیگر اینکه گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس تل آویو مرکز رژیم صهیونیستی را با موشک های m75 بمباران کردند. در حالی که جنگ غزه وارد بیستمین روز خود شده است برخی فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی از احتمال باقی ماندن نظامیان این رژیم در نوارغزه برای مدت طولانی خبر داده

رژیم صهیونیستی حملات خود به نوارغزه را از سر گرفت

رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس در نوارغزه حملات خود را به این منطقه از سر گرفت.

ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل اعلام کرد که آتش بس انسانی در نوارغزه به پایان رسیده است.رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس موقت بار دیگر تجاوزات خود به نوارغزه را از سر گرفت.

آتش بس موقت در نوارغزه قرار بود بنا به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به مدت 24 ساعت تا امشب ادامه داشته باشد.

اخبار روزهای گذشته تجاوز اسرائیل به مردم غزه در اینجا قابل بازیابی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آخرین تحولات فلسطین و نبرد غزه در ادامه می آید:

 

چهار شنبه 93/5/8

۱۲:۲۹ افزایش آمار شهدا به 1267 نفر/انهدام ادوات صهیونیستها از سوی گردانهای عزالدین قسام

منابع فلسطینی از ادامه حملات جنگنده های رژیم صهیونیست به مناطق مختلف غزه از جمله الزوایده و التفاح، منطقه معن در خان یونس، کاظم در مرکز غزه و برخی مناطق دیگر خبر دادند.این منابع به شهادت 37 فلسطینی در سومین روز عید فطر و افزایش آمار شهدا به 1265 نفر اشاره کردند. اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: شمار شهدا تاکنون به 1267 نفر و زخمی شدگان به 7110 نفر رسیده است.

از سوی دیگر گردانهای عزالدین قسام یک خودرو صهیونیستها را در منطقه الزنه در شرق خان یونس با آرپی جی هدف قرار دادند.

یک سازمان حقوق بشری اروپایی اعلام کرد: از زمان جنگ اسرائیل به غزه که وارد بیست و چهارمین روز خود شده است 82 درصد از قربانیان از غیر نظامیان بوده اند.

۱۱:۳۱ زخمی شدن 5 نظامی صهیونیست بر اثر حملات مقاومت

منابع فلسطینی از زخمی شدن پنج نظامی دیگر رژیم صهیونیستی در غزه بر اثر حملات تلافی جویانه مقاومت خبر دادند.

اشرف القدره از مسئولان بیمارستانی غزه اعلام کرد: آمار شهدای غزه به 1259 و مجروحان به 7100 نفر رسیده است.

از سوی دیگر جنگنده های رژیم صهیونیستی اردوگاه النصیرات در مرکز غزه را هدف قرار دادند.آنها در تل الهوا در غرب غزه نیز یک منزل را هدف قرار دادند.

۱۰:۵۱ افزایش آمار شهدا به 1255 نفر/ شدیدترین درگیری رزمندگان مقاومت و نظامیان صهیونیستی

منابع فلسطینی ضمن اعلام جدیدترین آمار شهدا و مجروحان حملات ددمنشانه صهیونیستها، از درگیری های شدید میان رزمندگان مقاومت و نظامیان رژیم صهیونیستی در مناطق التفاح و الشجاعیه در غزه خبر دادند.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: در تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون 1255 نفر شهید و7100 نفر زخمی شده اند.

این در حالی است که در حمله صبح توپخانه ای بامداد امروز رژیم صهیونیستی به  اردوگاه جبالیا در شمال غزه بیست فلسطینی به شهادت رسیدند.

همزمان درگیری های شدیدی میان رزمندگان مقاومت فلسطین و نظامیان رژیم صهیونیستی در مناطق الشجاعیه و التفاح رخ داده است که شدیدترین درگیری از آغاز تجاوز این رژیم به غزه محسوب می شود.

سه شنبه 93/5/7

15:33:بمباران 150 هدف در غزه از شب گذشته/شهادت 90 فلسطینی و توقف فعالیت نیروگاه برق

"موتی الموز" سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز اعلام کرد که جنگنده های این رژیم از شب گذشته تاکنون 150 هدف را در نوارغزه بمباران کردند.

وی مدعی شد که رژیم صهیونیستی برای تخریب تونل ها نقاط مختلف نوارغزه را بمباران می کند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی افزود: هدف اصلی در جنگ غزه توقف موشک های فلسطینی و از بین بردن تمامی تونل ها است.

خبرگزاری معا نیز در این رابطه گزارش داد: یکی از هدف هایی که در نوارغزه بمباران شد نیروگاه برق غزه بود که بر اثر حملات اسرائیل فعالیت آن به طور کامل متوقف شده است.

شیخ خلیل معاون رئیس بخش انرژی غزه نیز اظهار داشت: یکی از موشک ها به انبار سوخت اصابت کرده است و آتش ناشی از این حمله تاکنون خاموش نشده است.

خبرگزاری سما نیز گزارش داد رژیم صهیونیستی از صبح امروز حملات جنون آمیز خود را در نقاط مختلف نوارغزه آغاز کرده است و تاکنون 90 فلسطینی در این حملات شهید و ده ها تن زخمی شده اند.

12:40:افزایش حملات عواقب انسانی خطرناکی در نوارغزه به همراه خواهد داشت

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در سخنانی نسبت به اوضاع کنونی نوارغزه هشدار داد. وی خاطرنشان کرد که با نگرانی تحولات این منطقه را پیگیری می کند.

وی در این زمینه به گزارش هایی اشاره کرد که حاوی پخش یادداشت هایی در شمال نوارغزه است که از ده ها هزار ساکن نوارغزه می خواهد منازل خود را ترک کنند و این منطقه را تخلیه کنند. بان کی مون در ادامه گفت: اگر این مسئله صحت داشته باشد تاثیر انسانی مخربی بر غیرنظامیان تحت محاصره در این مناطق خواهد داشت.

دبیر کل سازمان ملل متحد در ادامه موضع منفعلانه خود از طرف های درگیر در جنگ غزه خواست که از ادامه جنگ منصرف شوند و به قوانین حقوق بشر پایبند باشند.

11:54:جان کری:هر آتش بسی باید به خلع سلاح حماس منجر شود

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی جانبدارانه از رژیم صهیونیستی و بدون توجه به ملت فلسطین اعلام کرد که تمامی تلاش های بین المللی برای برقراری آتش بس در نوارغزه باید به خلع سلاح جنبش حماس و دیگر گروه های مقاومت فلسطین منجر شود.

وی در ادامه گفت که به تلاش های خود برای برقراری آتش بس در منطقه و بدون هر گونه پیش شرطی ادامه خواهد داد چرا که به اعتقاد وی چنین آتش بسی می تواند شادی عید فطر را به مردم بازگرداند و فرصتی را فراهم کند تا مواد غذایی و دارویی وارد نواغزه شود.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: آتش بس فرصت خوبی را برای از سرگیری مذاکره میان طرف های درگیر در جنگ فراهم خواهد کرد.

11:26:افزایش شهدا به هزار و 115 نفر/حمله موشکی به تل آویو

المیادین اعلام کرد که شمار قربانیان جنگ غزه تاکنون به هزار و 115 شهید و 6 هزار و 550 زخمی افزایش یافته است.

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی از صبح امروز حملات خود را به مناطق مختلف نوارغزه شدت بخشیده اند. در این حملات منازل شماری از رهبران جنبش حماس از جمله اسماعیل هنیه نخست وزیر سابق فلسطین هدف قرار گرفته است.

از سوی دیگر مبارزان فلسطینی در پاسخ به حملات صهیونیست ها تل آویو را هدف 4 فروند موشک قرار دادند.

11:18:نتانیاهو: آینده نزدیکی برای پایان جنگ متصور نیستیم/ ابوزهری: از تهدید نتانیاهو نمی ترسیم

"بنیامین نتانیاهو" در اظهارات خود هشدار داد که عملیات نظامی در غزه به این زودی پایان نخواهد گرفت و مردم این منطقه باید خود را آماده حوادث بد‌تر کنند.

این اظهارات در حالی بیان شد که ارتش رژیم صهیونیستی از ساکنان شمال غزه خواسته است که خانه های خود را ترک کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی عصر روز دوشنبه در حالی که وزیر جنگ و ریئس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در کنار وی بودند، در سخنانی گفت که این عملیات تا غیرنظامی کردن غزه و تخریب تونل های زیر زمینی مرزی ادامه خواهد داشت.

این اظهارات در حالی بیان می شوند که رهبران رژیم صهیونیستی هم اکنون تحت فشارهای بین‌المللی برای برقراری آتش بس در نوار غزه قرار دارند. با این حال نخست وزیر اسرائیل در سخنان روز دوشنبه خود ضمن تاکید بر اینکه که عملیات نظامی به این زودی پایان نخواهد یافت گفت: ما تا زمانی که ماموریت‌ خود را در زمینه حفاظت کامل شهروندان، سربازان و کودکانمان کامل نشود به حملات شدید ادامه می دهیم.

این اظهارات با واکنش سامی ابوزهری، سخنگوی حماس روبرو شد. ابوزهری در واکنش به این سخنان نتانیاهو، گفت: تهدیدات وی حماس یا مردم فلسطین را نمی ترساند و اشغالگران تاوان کشتار شهروندان و کودکان را پرداخت خواهند کرد.

11:06:هلاکت 10 نظامی صهیونیست طی ساعات گذشته

گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس شب گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که بیش از 10 نظامی صهیونیست در عملیاتی در شرق محله الشجاعیه در نوارغزه به هلاکت رسیدند و شماری زخمی شدند. در این عملیات سلاح های دشمن به غنیمت گرفته شد.

مبارزان فلسطینی همچنین با نظامیان اسرائیلی در منطقه "العمور" در شرق خانیونس درگیر شدند و به گفته گردان های مقاومت خسارت بسیاری به ارتش رژیم صهیونیستی وارد شد.

10:48:حمله موشکی به منزل اسماعیل هنیه و رادیو الاقصی

 جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز نهادهای اطلاع رسانی جنبش حماس از جمله رادیو الاقصی را بمباران کردند. پخش رادیویی این شبکه متوقف شده است اما پخش ماهواره ای آن ادامه دارد.

رویترز نیز گزارش داد که جنگنده های اسرائیلی صبح امروز منزل اسماعیل هنیه نخست وزیر سابق دولت منتخب فلسطین در غزه را هدف حمله موشکی قرار دادند. این حمله خسارت مالی به منزل وارد کرد اما کسی آسیب ندید.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی این خبر را تایید نکرده است. در  همین حال بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی تهدید کرد که هرگونه آتش بسی در نوارغزه باید به خلع سلاح این منطقه منجر شود. وی گفت که رژیم صهیونیستی به حملات خود در نوارغزه ادامه خواهد داد.

2 شنبه 93/5/6

19:04:بان کی مون: جنایتکاران جنگی باید محاکمه شوند

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد: طرفهای درگیر در غزه آمادگی خود را برای تمدید 24 ساعته آتش بس انسانی اعلام کرده اند.

وی افزود: همکاران ما در آنروا به من گفته اند که مکان امنی در غزه وجود ندارد. کسانی که مرتکب جنایت جنگی شده اند باید محاکمه شوند.

این درحالی است که گردانهای قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی پنج موشک به منطقه بئیری در سرزمین های اشغالی شلیک کردند.

گردانهای قسام شاخه نظامی حماس نیز از هدف قرار دادن یک تانک میرکاوا در شرق جحر الدیک با موشک فونیکس خبر داد. گردانهای الاقصی نیز با دو موشک 107 نیتفوت را هدف قرار دادند.

17:54:فلسطینی ها بر آتش بس همزمان با پایان محاصره غزه اصرار دارند

زیاد النخاله معاون دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین گفت: رهبران سیاسی که درباره توقف تجاوزات به غزه گفتگو می کنند به پیشرفتهایی دست یافته اند و تفاهماتی در زمینه تعدیل طرح مصر به نفع ملت فلسطین حاصل شده است.

وی افزود: گروههای فلسطینی بر عدم آتش بس با رژیم صهیونیستی بدون پایان محاصره غزه اصرار دارند و این خواسته ای انسانی است که همه قوانین انسانی و بین المللی را تایید می کنند. جنگ با دشمن پس از تحقق رفع محاصره غزه به پایان می رسد زیرا مقاومت برای کرامت و به خاطر کودکان می جنگند.

15:56:همبستگی هنرمند مشهور لبنانی با مردم جنگ زده غزه

"نانسی عجرم" خواننده مطرح لبنانی در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با فلسطینیان همدردی کرد.

وی با انتشار تصاویری در سایت رسمی خود، بر روی آنها به دو زبان انگلیسی و عربی نوشت "ما ساکت نخواهیم شد".

عجرم که خواننده بسیار مشهوری در لبنان و جهان عرب است ناراحتی خود را با انتشار تصاویر دیگری نیز نشان داده است.

15:03:شهادت 4 فلسطینی در روز عید/آژیر خطر در اشکلون به صدا درآمد

یک منبع بیمارستانی فلسطین اعلام کرد که در حملات امروز صهیونیست ها به شرق جبالیا در نوارغزه یک کودک فلسطینی به شهادت رسید.

اشراف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز اظهار داشت: 3 شهروند فلسطینی که در حملات هفته گذشته ارتش رژیم صهیونیستی به نوارغزه زخمی شده بودند بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیدند.

رسانه های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند صدای آژیر خطر در شهرک اشکلون در اراضی اشغالی فلسطین به صدا درآمده است.

13:57:هلاکت 2 صهیونیست در شرق جبالیا/حملات اسرائیل به بیت لاهیا

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی امروز نیز که در نوارغزه عید سعید فطر است حملات خود را به این منطقه متوقف نکردند.

جنگنده های اسرائیل با دو فروند موشک اراضی کشاورزی شهر بیت لاهیا در شمال نوارغزه را هدف قرار دادند.

مبارزان گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز با سلاح های سنگین با نظامیان صهیونیست در شرق جبالیا درگیر شدند و 3 خمپاره به سوی صهیونیست ها شلیک کردند.

13:46:لاوروف مذاکرات حماس و رژیم صهیونیستی با هدف آتش بس فراگیر را خواستار شد

 سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری در مسکو اظهار داشت: جنگ در نوارغزه فورا و بدون هیچ شرط و شروطی باید متوقف شود.

وی در ادامه خواستار مذاکرات مستقیم یا غیر مستقیم طرف های درگیر در جنگ غزه با هدف برقراری آتش بس فراگیر شد و اعلام کرد که در این مذاکرات تمامی پرونده ها از جمله لغو محاصره نوارغزه بررسی شود.

وزیر امور خارجه روسیه از طرح مصر برای برقراری آتش بس در نوارغزه حمایت کرد و تلاش های قاهره برای پایان بخشیدن به بحران غزه را ستود.

12:52:تلاش بی بی سی برای تطهیر اوباما از فاجعه غزه

با وجود برقراری آتش بس در غزه شمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به بیش از یک هزار نفر رسیده و در این میان کشورهای غربی اقدام چندانی را برای توقف جنایت رژیم صهیونیستی انجام نداده و فقط به برگزاری نشست و انجام تماس تلفنی با مقامات تل آویو بسنده کرده اند.

در همین رابطه شب گذشته "باراک اوباما" با "بنیامین نتانیاهو" تماس گرفت. خبرنگار بی بی سی که در سرزمین های اشغالی حضور دارد با اشاره به این تماس مدعی شد که اوباما به تندی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی صحبت کرده است.

پیش از آنکه نشست فوری شورای امنیت تشکیل شود، رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با نتانیاهو درباره افزایش شمار غیرنظامیان کشته شده و همچنین اوضاع انسانی غزه ابراز نگرانی جدی کرد.

11:28:حربه رژیم صهیونیستی برای تقویت روحیه متزلزل نظامیان در جنگ غزه

منابع فلسطینی در پی برقراری آتش بس شکننده در غزه به لایه های پنهان مانده از جنگ همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه این باریکه پرداخته اند.

بنابر اعلام این منابع، صهیونیستها که در پی آغاز جنگ زمینی علیه غزه با کاهش شدید روحیه نیروهای خود در پی عملیات متهورانه نیروهای مقاومت فلسطین روبرو شده اند از تمام حربه ها و تاکتیکها برای ادامه این جنگ خونین علیه غزه استفاده کرده اند.

در روزهای ابتدایی جنگ غزه اخبار متعددی درباره امتناع نظامیان صهیونیست از حضور در جبهه مقدم نبرد زمینی علیه غزه و تمرد آنها از دستورات مقامات مافوق آنها منتشر شد که باعث کاهش روحیه نظامیان این رژیم شد.

مقامات ارشد صهیونیست که از کاهش قوای نظامی خود در برابر گروههای مقاومت فلسطین نگرانی شدیدی پیدا کرده بودند، از هر حربه ای برای افزایش توان نیروهای خود استفاده کردند.

منابع فلسطینی اعلام کرده اند که یکی از کثیف ترین اقدامات مقامات ارشد نظامی صهیونیست در جنگ غزه، تطمیع جنسی نظامیان ارتش بوده که از روشهای مختلف در جریان جنگ غزه انجام شده است. این گونه اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی موضوع "جهاد نکاح" را در اذهان تداعی می کند که طی سالهای اخیر توسط گروههای تروریستی در سوریه و عراق برای ترغیب تروریستها در جنگ استفاده شده است. البته ارتباط میان رژیم صهیونیستی و گروههای تروریستی در سوریه و عراق نیز مسئله قابل انکاری نیست.

۱۱:۰۵ مقاومت موازنه های جدیدی را در زمینه قوا، بازدارندگی و رعب و وحشت ایجاد کرد

رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با سخنرانی به مناسبت عید سعید فطر اظهار داشت: نبرد مبارزان فلسطینی و اسرائیل اثر واضحی بر قضیه فلسطین و تمام منطقه خواهد داشت.

وی با بیان این مطلب افزود: اسرائیل در تمام سطوح نظامی، امنیتی، سیاسی، استراتژیک و اخلاقی شکست خورده است و مقاومت در جنگ غزه موازین جدیدی را در زمینه قوا، بازدارندگی و رعب و وحشت خلق کرد که تاثیر بسیاری بر آینده قضیه فلسطین، منطقه و تمام جهان دارد.دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد: ملت فلسطین با وجود حملات وحشیانه اسرائیل، توطئه و همدستی منطقه ای و بین المللی با اسرائیل، پیروز خواهد شد.

۱۰:۱۳ آرامش شکننده در نوارغزه همزمان با عید فطر/ موافقت احتمالی صهیونیستها با تمدید آتش بس

آتش بس در نوارغزه همزمان با آغاز تعطیلات عید فطر به صورت شکننده ای برقرار است، اما هر لحظه امکان حملات مجدد صهیونیستها وجود دارد.

در نخستین روز تعطیلات عید فطر در نوار غزه آتش بس شکننده در این باریکه برقرار است.

در پی موافقت گروههای فلسطینی با آتش بس 24 ساعته که از ساعت 14 روز گذشته به وقت محلی آغاز شده است، امروز نوار غزه روز نسبتا آرامی را شروع کرده و از حملات ارتش رژیم صهیونیستی تا این ساعت خبری نیست.

سخنگوی حماس روز گذشته اعلام کرده بود که گروههای مقاومت فلسطینی با اجماع و با توجه به درخواست سازمان ملل و برای مراعات شرایط ملت فلسطین در آستانه عید فطر با آتش بس 24 ساعته موافقت کرده اند و زمان آتش بس نیز قابل تمدید است. این در حالی است که دولت منتخب فلسطین به مردم غزه توصیه کرده است تدابیر احتیاطی لازم را اتخاذ کنند، چون هر لحظه احتمال ازسرگیری حملات صهیونیستها ادامه دارد.

در همین حال منابع صهیونیستی اعلام کردند: تل آویو با تمدید آتش بس در غزه موافقت می کند، اما تاکنون مقامات رسمی در این باره اظهارنظری نکرده اند.

۱۰:۰۲ شورای امنیت خواستار برقراری آتش بس انسانی در نوارغزه شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته در بیانیه ای از مبارزان فلسطینی و رژیم صهیونیستی خواست تا بعد از عید فطر نیز آتش بس انسانی را اجرا کنند و به تلاش ها برای برقراری آتش بس دائم روی بیاورند.

در این بیانیه برقراری آتش بس انسانی فوری و غیر مشروط به طوری که اجازه کمک رسانی به غزه شود تایید شده است. تمامی 15 عضو شورای امنیت با این بیانیه موافقت کردند و قرار است طی نشستی تصویب شود.

این بیانیه از سوی اردن تهیه شده است و از تمامی طرف های درگیر جنگ غزه می خواهد که در طول تعطیلات عید سعید فطر و پس از آن به طور کامل پایبند به اجرای آتش بس انسانی باشند. در این بیانیه همچنین خواستار احترام به طرح آتش بس ارائه شده از مصر نیز شده است.
 

۰۱:۱۹ تماس اوباما با نتانیاهو و تاکید بر آتش بس فوری/سردرگمی صهیونیستها درباره ادامه جنگ

رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر ضرورت برقراری فوری آتش بس تاکید کرد.

باراک اوباما در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، حمایت مجدد کشورش از این رژیم جعلی را مورد تاکید قرار داد.

اوباما با تکرار آنچه حق اسرائیل برای دفاع از خود نامید، در عین حال خواستار برقراری فوری آتش بس شد.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال خواستار خلع سلاح گروههای مقاومت شد و گفت هر راه حل دائم برای مناقشه اسرائیلی فلسطینی باید دربرگیرنده خلع سلاح گروهها(مقاومت) باشد.

خبر دیگر اینکه آژیر خطر در شورای محلی شهرک صهیونیست نشین اشکول به صدا درآمد.

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس هم از هدف قرار دادن پایگاه نظامی کیسوفیم ارتش رژیم صهیونیستی با موشکهای 107 خبر داد.

از سوی دیگر شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی از سردرگمی و اختلاف در کابینه امنیتی این رژیم در خصوص ادامه جنگ علیه مردم غزه خبر داد.

بر اساس این گزارش، کابینه امنیتی اسرائیل درباره پایان عملیات نظامی در پایان هفته جاری یا گسترش عملیات زمینی دچار سردرگمی شده است.

یک شنبه 93/5/5

19:22:بنیامین نتانیاهو:حملات به غزه ادامه می یابد

 بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: حماس آتش بس پیشنهادی خود که در ساعت 2 به وقت محلی اعلام کرده بود را با ادامه حملات به اسرائیل نقض کرده است.

وی از ادامه حملات ددمنشانه به غزه خبر داد و ادعا کرد: حماس 5 توافق آتش بس از جمله دو مورد در 24 ساعت گذشته را نقض کرده است.

همزمان رسانه ها به شنیده شدن صدای انفجار در غزه اشاره کردند.

گردانهای عزالدین قسام نیز از حمله موشکی به کریات گات در واکنش به عدم پایبندی صهیونیستها به آتش بس خبر داد.

18:41:موافقت رژیم اسرائیل با آتش بس/قسام یک هواپیمای رژیم صهیونیستی را ساقط کرد

کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی از قبول آتش بس24 از سوی این رژیم و حفظ حق عکس العمل متقابل خبر داد.

سامی ابوزهری از رهبران حماس گفت: ما با آتش بس 24 ساعته موافقت کرده ایم و پس از آن هر آنچه که مصلحت باشد عمل می کنیم.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: آخرین آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه 1062 شهید و 6037 زخمی است.

این درحالی است که گردانهای عزالدین قسام از ساقط کردن یک هواپیمای شناسایی رژیم صهیونیستی در شرق منطقه التفاح در غزه خبر داد.

15:26:گروههای مقاومت فلسطینی با آتش بس 24 ساعته موافقت کردند

گروههای مقاومت فلسطینی در نهایت با آتش بس انسانی 24 ساعته در غزه که از ساعت 14 امروز به وقت محلی آغاز شد، موافقت کردند.

"سامی ابوزهری" سخنگوی حماس در این باره تاکید کرد: آتش بس در غزه با توجه به توافق میان تمامی گروههای فلسطینی و در پاسخ به درخواست سازمان ملل و نزدیک شدن به عید اتخاذ شد.

هنوز از واکنش طرف اسرائیلی به این تصمیم خبری منتشر نشده است.

15:11:تلاش نتانیاهو و یعلون برای خروج از باتلاق جنگ غزه

منابع نزدیک به کابینه رژیم در گزارشهای متعددی از تلاش "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و "موشه یعلون" وزیر جنگ این رژیم برای خارج شدن از باتلاق جنگ غزه خبر می دهند.

روزنامه معاریو به نقل از یکی از وزیران کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نتانیاهو در پی یافتن یک راه حل سیاسی است که در نهایت به برقراری آتش بس در غزه منجر شود.

دست پاچگی نتانیاهو درباره شرایط پایان دادن به جنگ غزه، باعث شد که وی شب گذشته از اعضای کابینه امنیتی این رژیم بخواهد که با تمدید آتش بس در غزه موافقت کنند. آتش بسی که تنها چند ساعت بعد توسط خود صهیونیستها نقض شد.

14:21:تمرکز حملات اسرائیل در منطقه الشجاعیه/شهادت یک فرمانده مبارز در خانیونس

المنار در خبری فوری اعلام کرد که حملات رژیم صهیونیستی در نوارغزه هم اکنون در منطقه الشجاعیه در شرق غزه متمرکز است.

در یکی از این حملات "حازم فایز ابوشماله" فرمانده گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در خانیونس به شهادت رسید.

13:56:تلاش یک روزنامه غربی برای تحریک جامعه جهانی علیه گروههای مقاومت

در حالیکه شمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به یک هزار و 150 نفر رسیده و رژیم اسرائیل حاضر به عقب کشیدن نیروهای خود از نوار غزه نیست روزنامه ساندی تلگراف بدون در نظر گرفتن این جریان تلاش کرده تا جنبش حماس را به نوعی به کره شمالی مرتبط کند.

نظر به نفوذ رابرت مرداک بر رسانه های انگلیسی بعید نیست که این خبر با اهدافی خاص منتشر شده باشد. مرداک یک سرمایه دار بزرگ یهودی است که رسانه های زیادی را در انگلیس، آمریکا و آسیا در اختیار دارد.

کره شمالی بواسطه فعالیت های هسته ای خود و عدم تمکین از خواست کشورهای غربی در خصوص متوقف کردن این فعالیت ها همواره مورد غضب غرب بوده و تبلیغات گسترده ای نیز علیه این کشور در جریان است از همین رو مرتبط کردن این کشور با حماس می تواند جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را به نوعی توجیه کند.

در همین رابطه ساندی تلگرف در گزارشی می نویسد: مقامات حماس در حال تلاش برای مذاکره با کره شمالی در خصوص قراردادی جدید برای خرید تسلیحات نظامی و موشک برای حمله به اسرائیل هستند.

12:32:سه شهید در جدیدترین حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی علیه غزه

منابع فلسطینی از شهادت دو فلسطینی در حملات توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی به شرق اردوگاه نصیرات خبر می دهند.

همچنین یک فلسطینی دیگر نیز در شرق خان یونس در نخستین حملات صهیونیستها به شهادت رسیده است.

12:07:پاسخ موشکی مقاومت به از سرگیری حملات رژیم صهیونیستی

مقاومت در پی اعلام  توقف آتش بس از سوی اسرائیل و حملات این رژیم به نوار غزه، حملات تلافی جویانه خود به مناطق صهیونیست نشین را از سر گرفت.

دقایقی پیش رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس در نوارغزه حملات خود را به این منطقه از سر گرفت.

همچنین "گردانهای عزالدین قسام" شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از پرتاب موشک به تل آویو، عسقلان و اسدود طی صبح امروز خبر داد.

11:51:رژیم صهیونیستی حملات خود به نوارغزه را از سر گرفت

ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل اعلام کرد که آتش بس انسانی در نوارغزه به پایان رسیده است.

رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس موقت بار دیگر تجاوزات خود به نوارغزه را از سر گرفت.

آتش بس موقت در نوارغزه قرار بود به مدت 24 ساعت تا امشب ادامه داشته باشد.

افزایش شمار شهدا به 1147 نفر

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای شمار شهدای فلسطینی را 1147 شهید اعلام کرده است.

بنابراین گزارش، شمار مجروحان فلسطینی نیز ناشی از حملات 19 روزه صهیونیستها علیه غزه از شش هزار نفر فراتر رفته است.

این در حالی است که منابع صهیونیستی از تمدید یکجانبه آتش بس توسط تل آویو برای 24 ساعت دیگر خبر دادند.

گروههای امدادی فلسطینی نیز با توجه به آتش بس در غزه، هر لحظه اجساد بیشتری از شهدای فلسطینی را از زیر آوار خارج می کنند.

دروغی که 1147 شهید برجاگذاشت

سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی عصر روز گذشته ادعاهای مطرح شده از سوی سران این رژیم برای توجیه حملات اخیر به نوار غزه را تکذیب کرد.

"میکی روزنفلد" سخنگوی پلیس اسرائیل عصر روز گذشته ادعاهای مطرح شده در مورد دست داشتن حماس در ربودن سه صهیونیست را که منجر به حملات گسترده ارتش به نوار غزه شد، رد کرد.

ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی به ویژه "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر این رژیم، در مورد دست داشتن حماس در ربودن این سه صهیونیست در حالی رد می شود که به موجب این دروغ ظرف 20 روز گذشته هزار و 147 نفر از ساکنان غزه به شهادت رسیده و بیش از 6000 هزار نفر دیگر نیز در این حملات ددمنشانه زخمی شده اند.

در ماه گذشته میلادی سه صهیونیست ساکن سرزمین های اشغالی از سوی افراد ناشناس ربوده و سپس کشته شدند. سران رژیم صهیونیستی با تبلیغات گسترده، حماس را مسئول این جریان معرفی کرده و متعاقب آن حملات گسترده ای را به نوار غزه آغاز کردند که این حملات تا صبح روز گذشته ادامه داشت.

در همین رابطه خبرنگار بی بی سی نیز در صفحه توئیتر خود نوشت : میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس اسرائیل، به من گفت که ربوده و کشته شدن این سه نوجوان تحت رهبری حماس نبوده و این بر خلاف اخباری است که کابینه نتانیاهو منتشر می کرد.

یدیعوت آحارونوت: اسرائیل در حال بررسی طرح پایان جنگ در غزه است

روزنامه یدیعوت آحارونوت با انتشار گزارشی اعلام کرد که مقامات رژیم صهیونیستی در حال بررسی طرح پایان عملیات نظامی در غزه است.

در این گزارش ضمن اشاره به تلفات نظامیان رژیم صهیونیستی تصریح شده است که ادامه هلاکت نظامیان رژیم صهیونیستی باعث به وجود آمدن حالتی از ترس و اضطراب در میان ارتش و شهروندان صهیونیستی شده است که این امر به خودی خود باعث تضعیف ارتش رژیم اسرائیل می شود.

این منبع همچنین اعلام کرد که تلاشهای رژیم صهیونیستی برای ایجاد چند دستگی و تفرقه میان کرانه باختری و نوار غزه با شکست روبرو شده است.

ترس و وحشت اراضی اشغالی را فراگرفته است/تظاهرات گسترده صهیونیستها در مخالفت با جنگ در غزه

هزاران صهیونیست با برگزاری تظاهرات گسترده خواستار توقف جنگ در غزه و بازگشت نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق اشغالی شدند.

صهیونیستها با برگزاری نظاهرات گسترده ای در تل آویو خواهان توقف جنگ در غزه شدند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص با انتشار گزارشی در این زمینه اعلام کرد که شرکت کنندگان در این تظاهرات به شدت از ادامه جنگ در غزه هراس دارند و خواهان بازگشت نظامیان رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی و پایان جنگ در سریعترین زمان ممکن شدند.

تمدید یکجانبه آتش بس از سوی تل آویو و دلایل مخالفت گروههای مقاومت با آن

گروههای مبارز فلسطینی اعلام کردند تا زمانی که ارتش رژیم صهیونیستی از مناطق اشغال شده در داخل غزه، عقب نشینی نکند هیچ گونه توافق آتش بس را نمی پذیرند.

"موسی ابومرزوق" از اعضای ارشد حماس در اظهاراتی تاکید کرد: اکثریت گروههای مقاومت فلسطینی با تمدید 24 ساعته آتش بس که مورد موافقت صهیونیستها قرار دارد، مخالف هستند.

وی تاکید کرد: گروههای مقاومت فلسطینی خواهان عقب نشینی نظامیان صهیونیست از داخل باریکه غزه و به ویژه از نقاطی که در آنها منازل مسکونی قرار دارد، هستند. همچنین ما بر لزوم خارج کردن اجساد شهدا و مجروحان از این مناطق تاکید داریم.

منابع فلسطینی از اظهارات موسی ابومرزوق با عنوان دو شرط حماس برای برقراری آتش بس انسانی در غزه یاد کرده اند.

این در حالی است که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی شب گذشته به طور یکجانبه آتش بس را 24 ساعت دیگر تمدید کردند.

آماده باش اسرائیل در مرز لبنان و بلندی های جولان/حمله موشکی به تل آویو

آماده باش رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان و بلندی های اشغالی جولان و حمله موشکی مبارزان فلسطینی به تل آویو از جمله خبرهای جنگ غزه است.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برای جلوگیری از انتفاضه مردم کرانه باختری تمامی اقدامات لازم را اتخاذ کرده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که در آستانه عید سعید فطر و برای مقابله با هر گونه اعتراض از سوی مردم کشورهای منطقه در مرزهای لبنان و بلندی های اشغالی جولان به حال آماده باش درآمده است.

خبر دیگر اینکه گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس تل آویو مرکز رژیم صهیونیستی را با موشک های m75 بمباران کردند. در حالی که جنگ غزه وارد بیستمین روز خود شده است برخی فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی از احتمال باقی ماندن نظامیان این رژیم در نوارغزه برای مدت طولانی خبر داده

رژیم صهیونیستی حملات خود به نوارغزه را از سر گرفت

رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس در نوارغزه حملات خود را به این منطقه از سر گرفت.

ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل اعلام کرد که آتش بس انسانی در نوارغزه به پایان رسیده است.رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس موقت بار دیگر تجاوزات خود به نوارغزه را از سر گرفت.

آتش بس موقت در نوارغزه قرار بود بنا به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به مدت 24 ساعت تا امشب ادامه داشته باشد.

اخبار روزهای گذشته تجاوز اسرائیل به مردم غزه در اینجا قابل بازیابی است.