اردوغان جایزه کنگره جهانی یهودیان را پس داد

رژيم صهيونيستي,تركيه,غزه

رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه جایزه‌ای را که در سال ۲۰۰۴ از کنگره یهودیان آمریکا، یکی از معروف‌ترین سازمان‌های یهودی این کشور دریافت کرده بود، پس داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کنگره یهودیان آمریکا، نخست‌وزیر ترکیه را متهم کرده که "لحنی خطرناک" علیه اسرائیل به کار گرفته است.

هفته پیش این سازمان یهودی مستقر در نیویورک در بیانیه‌ای گفت که اردوغان، "مردم ترکیه را به خشونت علیه یهودیان تحریک می‌کند." کنگره یهودیان آمریکا از اردوغان خواست تا جایزه‌ای را که به خاطر تلاش‌هایش برای صلح خاورمیانه به او اهدا شده بود، برگرداند.

سفیر ترکیه در آمریکا گفته است که اردوغان از بازگرداندن این جایزه "خوشحال" خواهد شد. سردار قلیچ، سفیر ترکیه در آمریکا گفته است: نباید انتظار داشت آقای اردوغان اقدامات اسرائیل در غزه و کرانه غربی را نادیده بگیرد.

به گزارش جک روزن، رئیس کنگره یهودیان آمریکا هفته پیش در نامه سرگشاده‌ای، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه را یکی از "ضد اسرائیلی‌ترین" رهبران جهان خواند. اردوغان به شدت منتقد سیاست‌های رژیم صهیونیستی در غزه است و آن را به "نسل‌کشی" متهم کرده است.

انتهای پیام

کد N417730