غزه؛ 1260 شهید، 7100 زخمی/موافقت تشکیلات خودگردان با آتش‌بس 24 ساعته

با ادامه تجاوزهای وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و کشتار غیرنظامیان بی‌گناه، تعداد شهدای غزه به 1260 تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه المیادین گزارش داد که آمار حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به 1260 شهید و بیش از 7100 زخمی افزایش یافته است.

در همین حال، در حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی که مدرسه‌ای وابسته به آژانس امدادرسانی و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) در اردوگاه جبالیا در نوار غزه را هدف قرار داد، 23 فلسطینی به شهادت رسیدند. افرادی که از این حملات رژیم صهیونیستی جان سالم به در برده‌اند، در مصاحبه با خبرنگار الجزیرة اعلام کردند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز (چهارشنبه) این مدرسه را در حالی با دو موشک هدف قرار دادند که بسیاری از آوارگان در این مدرسه خواب بودند.

یک منبع پزشکی در جبالیا اعلام کرد که بر اثر این حمله حدود 100 تن به شدت زخمی شده‌اند. این حمله سومین حمله به مدارس وابسته به آنروا در نوار غزه از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه است.

در همین حال اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد: تمام شهدایی که در حملات اسرائیل که خانه‌ای در شهر خان یونس را هدف قرار داد از یک خانواده بودند و بدین ترتیب در بیست و سومین روز حملات اسرائیل بیش از 1260 تن شهید شده و بیش از 7100 تن دیگر زخمی شده‌اند.

روز سه‌شنبه خونین‌ترین روزهای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه بود چرا که در آن بیش از 140 فلسطینی به شهادت رسیدند و در این میان چندین خانواده تمام اعضای خود را از دست دادند. رژیم صهیونیستی از بامداد روز سه‌شنبه مناطق مختلفی را در نوار غزه هدف قرار داد و در این بین جبالیا و مناطق شرقی غزه و خان یونس بیشتر در آماج این تجاوزها قرار گرفتند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی عصر روز سه‌شنبه اردوگاه جبالیا که در آن تعداد زیادی ساکن هستند، هدف قرار دادند که بر اثر آن بیش از 20 فلسطینی شهید شدند. در حملات رژیم صهیونیستی که خودروی وابسته به آنروا را در منطقه بئر النعجه در شمال نوار غزه هدف قرار داد، دو برادر که در این آژانس آنروا فعالیت می‌کردند، شهید شدند.

الجزیرة گزارش داد که مناطق شرقی غزه از جمله منطقه الشعف در آماج حملات شدید رژیم صهیونیستی قرار گرفتند که این حملات به وقوع آتش‌سوزی در برخی از مناطق انجامید. این شبکه همچنین گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بمب‌های سنگین وزن به منطقه الشعف شلیک کردند و همچنین با بمب‌های دیگری فلسطینی‌ها را هدف قرار دادند که گمان می‌رود بمب‌های گوگردی باشند.

خان یونس و رفح نیز در آماج حملات رژیم صهیونیستی قرار گرفتند که این حملات چندین کشته و زخمی در پی داشت. دو فلسطینی نیز در حمله به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه شهید شدند. این در حالی است که جسد تعداد دیگری از شهدا از زیر آوار در خان یونس و منطقه الشجاعیه در شرق غزه بیرون کشیده شد. منابع خبری همچنین گزارش دادند، بیشتر کسانی که روز گذشته راهی بیمارستان الشفا در غزه شدند، زن و کودک بودند.

دوشنبه شب نیز کمی پس از هلاکت دست‌کم 10 سرباز رژیم صهیونیستی در عملیات گروه‌های مقاومت، موج بی‌سابقه‌ای از حملات زمینی، دریایی و هوایی به نوار غزه آغاز شد. از سوی دیگر، نیروهای رژیم صهیونیستی تعدادی از تاسیسات حیاتی در نوار غزه از جمله تنها نیروگاه برق در باریکه غزه و همچنین ژنراتورهای آب را هدف قرار دادند. مسئولان اعلام کردند که تعمیر این نیروگاه که دو سوم نیاز نوار غزه را تامین می‌کند، یک سال کامل به طول می‌انجامد.

نیروی هوایی رژیم صهیونیستی همچنین مقر نخست‌وزیری و وزارت دارایی را تخریب کردند و توپخانه‌های رژیم صهیونیستی نیز منزل اسماعیل هنیه، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و مقر شبکه الاقصی و رادیو الاقصی در غزه را هدف قرار دادند.

منابع خبری همچنین گزارش دادند، در دومین روز عید فطر بیش از 400 هزار تن که از خانه‌هایشان آواره شده‌اند در خیابان‌ها به دنبال پناهگاهی برای خود می‌گردند.

از سوی دیگر، پنج سرباز رژیم صهیونیستی در پی سقوط خمپاره در شرق جبالیا زخمی شدند که اوضاع دو تن از آن‌ها وخیم گزارش شده است. در همین حال، تشکیلات خودگردان به نمایندگی از همگان آمادگی خود را برای آتش‌بس انسانی به مدت 24 ساعت در غزه اعلام کردند. آن‌ها همچنین تاکید کردند که از پیشنهاد سازمان ملل برای تمدید این آتش‌بس موقت به 72 ساعت استقبال می‌کنند.

تشکیلات خودگردان در نشستی فوق‌العاده که روز سه‌شنبه در رام‌الله برگزار شد، اعلام کرد که این توافق پس از تماس‌ها و رایزنی‌های بسیار با دو جنبش جهاد اسلامی و حماس صورت گرفته است. تشکیلات خودگردان با توافق با حماس و جهاد اسلامی تصمیم گرفتند تا هیاتی فلسطینی به نمایندگی از همه طرف‌ها به قاهره برود تا رخدادهای آتی را مورد بررسی قرار دهد و این هیات زیر چتر سازمان آزادی‌بخش فلسطین خواهد بود.

تشکیلات خودگردان فلسطین از تمامی طرف‌های عربی و بین‌المللی خواست تا از این موضع مثبت پشتیبانی کنند. تشکیلات خودگردان اعلام کرد، پس از اینکه تمامی گروه‌های فلسطینی با این پیشنهاد موافقت کردند، رژیم صهیونیستی مسئولیت تمامی تبعات مخالفت با این پیشنهاد را برعهده دارد.

از سوی دیگر محمد الضیف، فرمانده کل گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد: تنها در صورتی که رژیم صهیونیستی تجاوزهای خود به نوار غزه را متوقف کند و به محاصره باریکه غزه پایان دهد، آتش‌بس برقرار خواهد شد.

وی در فایلی صوتی اعلام کرد: توازن این درگیری فرق کرده است و اسرائیل سربازان خود را به هولوکاستی قطعی اعزام می‌کند اما سربازان ما برای شهادت پیش‌دستی می‌کنند و گردان‌های عزالدین قسام کاملا آماده هرگونه درگیری علیه دشمن هستند.

وی تاکید کرد که عملیات حضور و حمله گردان‌های عزالدین قسام به پشت خطوط دشمن ادامه دارد.

محمد الضیف گفت: ما ترجیح می‌دهیم که سربازان دشمن را هدف قرار دهیم و این برخلاف آن‌هایی است که غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند. مادامی که مردم ما از امنیت برخوردار نباشند، این دشمن نیز روی امنیت را به خود نخواهد دید.

در همین حال گردان‌های عزالدین قسام فایل تصویری را منتشر کردند که در آن نیروهای مقاومت سربازان اسرائیلی را به هلاکت می‌رسانند. در این فایل نشان داده شده است که نیروهای مقاومت از تونلی خارج می‌شوند و به سمت تاسیسات نظامی در نحل عوز می‌روند و یکی از سربازان اسرائیلی را به هلاکت رسانده و سلاح وی را ضبط می‌کنند.

انتهای پیام

کد N417684

خواندنی از سراسر وب