روسیه اوکراین را به نقض تعهدات در تحقیقات بین المللی در مورد هواپیمای مالزی متهم کرد

اتهامات متقابل

مسکو- ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای اوکراین را به نقض تعهدات خود در تحقیقات بین المللی در مورد هواپیمای ام.اچ-17 و انجام عملیات نظامی در محل سانحه متهم کرد.

به گزارش ایرنا؛ در بیانیه با یادآوری صدور قطعنامه 2166 از طرف شورای امنیت در خصوص تحقیقات بین المللی در مورد سقوط هواپیمای مالزی گفته شده است: در این قطعنامه از طرف های مناقشه در شرق اوکراین خواستار توقف اقدامات نظامی در محل سانحه هواپیما و فراهم آوردن امکان دسترسی ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا و کارشناسان سایر سازمان های بین المللی به این محل شده است.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود خاطرنشان کرده است: دولت اوکراین با نقض مفاد این قطعنامه از تصمیم خود برای کنترل محل سانحه هواپیما از طریق عملیات نظامی خبر داده و در این رابطه اقدامات نظامی را در این محل آغاز کرده است.

در بیانیه آمده است: بر اثر حملات نیروهای اوکراینی به محل سانحه هواپیمای مالزی، چند تلاش هیات های بین المللی مستقر در دونتسک برای حضور در محل سانحه هواپیما بی نتیجه ماند.

روسیه در بیانیه دولت اوکراین را به ایجاد مانع در تحقیقات مستقل و بیطرفانه بین المللی در مورد سقوط هواپیمای مالزی متهم کرده است.

هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هواپیمایی مالزی با 298 مسافر، در هفدهم جولای در شرق اوکراین هدف قرار گرفت و سرنگون شد.

اروپام/2242**518** 3404
کد N417583