در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه؛

اردوغان مدال اعطایی صهیونیست ها را پس می دهد

اردوغان

آنکارا- ایرنا- سفیر ترکیه در آمریکا گفت: رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه با محکوم کردن جنایات صهیونیست ها در غزه ، مدالی را که از محافل صهیونیستی آمریکا گرفته بود پس می دهد.

به گزارش شبکه تلویزیونی ˈان تی ویˈ، ˈسردار قلیچ ˈ روز سه شنبه افزود: نخست وزیر ترکیه قصد ندارد نسبت به کشتار مردم غزه بی تفاوت بماند و به اعتراضای خود به جنایات نیروهای صهیونیستی ادامه خواهد داد و از اینکه مدال محافل یهودی آمریکا را پس میدهد خوشوقت است.

وی افزود: تصمیم اردوغان در این باره را به صورت کتبی به اطلاع محفلی که مدال یاد شده را تحت عنوان ˈ مدال شجاعتˈ به اردوغان داده است ، رسانده است.

دو هفته پیش و با تشدید تهاجمات ددمنشانه نیروهای اسرائیلی به غزه ، یک نماینده مجلس ترکیه از حزب مخالف جمهوریخواه خلق از ˈرجب طیب اردوغانˈ خواست تا برای نشان دادن صداقت خود در حمایت از فلسطینی ها، مدالی را که از محافل صهیونیستی در آمریکا گرفته، پس دهد.

اردوغان در سال 2004 میلادی نیز در اوایل به قدرت رسیدن حزب حاکم عدالت و توسعه از یک انجمن صهیونیستی مدال افتخار دریافت کرده است.

نماینده مجلس ترکیه عنوان کرد: محفلی که به اردوغان مدال جسارت داد، طی 105 سال فعالیت خود 10 مدال داده که صاحبان 9 مدال، اسرائیلی بوده اند و تنها اردوغان است که به عنوان یک مقام دولتی غیر اسرائیلی از این محفل مدال دریافت کرده است.

خاورم ** 2010** 3404
کد N417558