تعداد شهدای غزه به یکهزار و 160تن رسید

شهید,حمله

تهران - ایرنا - با تشدید حملات رژیم صهیونیستی و کشته شدن شماری دیگری از مردم بی دفاع غزه، تعداد شهدای فلسطینی به یکهزار و 160 تن و تعداد مجروحان به شش هزار و 700 تن افزایش یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المیادین؛ وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: امروز(سه شنبه) درپی ادامه حملات رژیم صهیونیستی،پیکر یکصد شهید به بیمارستان های غزه منتقل شد.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی بامداد روز سه شنبه هفدهم تیرماه برابر با هشتم ژوئیه 2014 حملات هوایی علیه غزه را آغاز کرد.

بهانه رژیم اشغالگر برای آغاز حملات علیه مردم بی پناه غزه کشته شدن سه نوجوان اسرائیلی بوده است. ماموران این رژیم در این راستا بیش از 400 فلسطینی را بازداشت کردند و پنج تن را نیز کشتند. قصابان این رژیم پس از آن و در اقدامی تلافی جویانه محمد ابوخضیر نوجوان فلسطینی را ربوده و پس از ضرب و شتم بسیار به قتل رساندند.

موشه یعلون وزیر دفاع اسرائیل در شروع حملات به نوار غزه در بیانیه ای اعلام کرد: ˈما برای جنگی علیه حماس آماده شده ایم که ظرف یکی دو روز تمام نخواهد شد.ˈ

ارتش رژیم صهیونیستیی نیز هشدار داد که تا آخر کار پیش می رود و همه گزینه ها از جمله اشغال زمینی را در دست بررسی دارد.

نوار غزه با40 کیلومتر طول و 10 کیلومتر عرض در کنار دریای مدیترانه واقع شده و با مصر و اسرائیل هم مرز است. در این منطقه یک میلیون و 700 هزار نفر زندگی می کنند.

رژیم صهیونیستی با وجود درخواست های شورای امنیت سازمان ملل برای پایان دادن به درگیری ها و کشتار مردم بیگناه فلسطین رژیم صهیونیستی همچنان به حملات خود ادامه می دهد و تاکنون یک هزار و 156 نفر از مردم غزه کشته و بیش از شش هزار و 700 نفر زخمی شده اند.

بدنبال اقدام های این رژیم، ناوی پیلای کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در واکنشی بی توجهی به قواعد بین المللی و حق حیات در نوار غزه را بهت آور دانست و حملات اسرائیل به نوار غزه را جنایت جنگی تعبیر کرد.

**مترجمام**1480** 3404
کد N417475