عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

مرجعیت چاره و راه نجات عراق است

عراق,داعش

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت جدید عراق باید هرچه سریع‎تر تشکیل شود.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به نفوذ گروه داعش در کشور عراق، افزود: در حال حاضر بحث درگیری‎های نظامی و وجود جریان تروریست داعش از عمده مشکلات کشور عراق است.

وی اظهار کرد: همچنین عدم وحدت در میان دستگاه‎های مختلف حاکمیتی عراق، طوایف و جریانات قومی – مذهبی عراق مانند شیعه، سنی و کردها سبب ایجاد وضعیت نامطلوبی در کشور عراق شده است.

وی با اشاره به راه برون رفت کشور عراق از این وضعیت نگران کننده، ادامه داد: چاره و راه نجات عراق این است که حول محور وحدت حرکت کرده و بین مردم عراق وحدت و همدلی ایجاد شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری این‌که «داعش جریان تروریستی است که خواسته آن ویرانی، هرج و مرج و انسان‎کشی است»، اظهار کرد: راه مقابله با جریان داعش و خلاص کردن کشور عراق از شر جریانات تروریستی تعیین تکلیف هرچه سریع‎تر دولت جدید است.

وی افزود: گروه‎های مختلف، شخصیت‎های تأثیرگذار خیرخواه و... باید با وحدت یکپارچه خود را در مقابل جریان داعش تجهیز کرده و منتظر آمریکایی‎ها نمانند؛ چراکه هدف آمریکا این است که دولت مقتدری در عراق روی کار نیاید.

وی تصریح کرد: اگر عراقی‎ها به فکر آزادگی و شرافت کشور خود هستند باید اختلافات را کنار گذاشته و در برابر جریان داعش تخریب‎گر به مقابله بایستند.

انتهای پیام

کد N417421