شورای امنیت نسبت به تجارت نفت با داعش و جبهه النصره هشدار داد

آفریقا و خاورمیانه

شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه ای نسبت به تجارت نفت با گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره در عراق و سوریه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری المسله، شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه ای نسبت به خرید و فروش نفت با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه یا جبهه النصره در سوریه هشدار داد.

در این بیانیه نسبت به گزارش های موجود مبنی بر اینکه گروه داعش و جبهه النصره بر میادین و خط لوله های نفتی در سوریه و عراق سیطره پیدا کرده اند ابراز نگرانی شده است.

این شورا اعلام کرد هر طرفی را که با داعش و جبهه النصره تجارت نفت کند مجازات خواهد کرد زیرا این دو گروه در لیست سیاه قرار دارند و درآمد ناشی از فروش نفت را برای تامین مالی اقدامات تروریستی استفاده می کنند.

شورای امنیت در ادامه بر پایبندی خود به حاکمیت و استقلال و حفظ وحدت اراضی سوریه و عراق تاکید 0دارد و هر گونه مشارکت مستقیم یا غیر مستقیم تروریست ها در قراردادهای نفتی عراق و سوریه را محکوم می کند.

در ادامه بیانیه از تمامی کشورها خواسته شده است نسبت به این موضوع که اتباع یا شهروندانشان با گروه داعش و جبهه النصره تعامل نفتی ندارند اطمینان حاصل کنند.