دیدار جمعی از وزرا ، معاونان و مقام‌های دولتی با رییس‌جمهور؛

روحانی: پیگیری موضوع فلسطین و غزه را جزو وظیفه دینی و انسانی خود می‌دانیم

رییس‌جمهور عید سعید فطر را عید سعادت و عید پاکی از گناهان دانست و گفت: برای انسان خیلی ارزشمند است که از این ره‌آورد و دستاورد ماه مبارک رمضان در ۱۱ ماه دیگر سال استفاده کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دکتر حسن روحانی در دیدار جمعی از وزرا ، معاونان و مقام‌های دولت به مناسبت عید سعید فطر همچنین داشتن اخلاق نیکو و حسنه را بهترین عیدی روز عید فطر برای همه مسلمانان ایران و منطقه دانست و اظهار امیدواری کرد که با همکاری و توسعه مناسبات دوجانبه بتوانیم کشوری امن برای خود و منطقه ای باثبات داشته باشیم.

وی با اشاره به شرایط حساس منطقه بویژه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم غزه گفت: امیدواریم ثبات و امنیت در منطقه برقرار شود و مشکلات کشورهای منطقه از جمله در عراق ، سوریه ، لبنان و فلسطین حل و فصل شود.

وی استمرار ثبات را به نفع همه کشورهای منطقه دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس وظایف انسانی و دینی تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات منطقه بکار گرفته است.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به رایزنی خود با نخست وزیر ترکیه و امیر قطر درخصوص همکاری و هماهنگی بیشتر کشورهای منطقه برای حل و فصل مشکلات مردم فلسطین بویژه غزه ، تصریح کرد: مسئولان نظام درخصوص موضوع فلسطین و غزه در حد توان خود وارد عمل شده‌اند و ما آن را جزو وظیفه دینی و انسانی خود می‌دانیم.

وی با اشاره به حضور گسترده، فعال و با نشاط مردم ایران در روز قدس گفت: فجایع و جنایات صهیونیست‌ها در غزه برای هیچ انسانی قابل تحمل نیست و مردم ما همیشه در صحنه حاضر هستند و بی‌تردید وقتی فشارها و سختی‌های مردم غزه را می‌بینند، احساس غم و اندوه می‌کنند.

وی با اشاره به عمق فاجعه رژیم صهیونیستی در کشتار بی‌رحمانه مردم غزه بویژه کودکان و زنان تاکید کرد: صهیونیست‌ها خیلی وحشیانه عمل می‌کنند؛ چراکه آن‌ها ذره‌ای وجدان و عاطفه ندارند و فقط دنبال منافع خود هستند.

رییس‌جمهور اظهار امیدواری کرد که همه مسلمانان جهان در برابر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به وظیفه انسانی و اسلامی خود عمل کنند.

وی در ادامه با تبریک عید سعید فطر به همه خانواده دولت، عید فطر را عید بزرگ همه مسلمانان دانست و گفت: امیدواریم به برکت این روز مشکلات و معضلاتی که منطقه و جهان را فرا گرفته ،حل و فصل شده و دوستی و اخوت و برادری در جامعه پایدار بماند.

وی تصریح کرد: ما هم به عنوان کارگزاران و خدمتگزاران نظام و مردم ، امیدوارم بتوانیم مشکلات مردم را حل کرده و آرامش بیشتری را به جامعه برگردانیم.

روحانی در ادامه توسل و تمسک جستن به اهل بیت(ع) را ضروری دانست و گفت تمام زندگی اهل بیت(ع) به روز عاشورا و ۲۱ ماه مبارک رمضان نیست، بلکه همه زندگی اهل بیت(ع) برای ما درس و سرمشق است.

انتهای پیام

کد N417408