روسیه: گزارش سازمان ملل در مورد اوکراین مغرضانه است

سیاسی

مسکو- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای، گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در مورد اوکراین را مغرضانه و ناقص خواند.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، آلکساندر لوکاشویچ در بیانیه خود با انتقاد از این گزارش گفته است: در گزارش کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل از دولت اوکراین خواستار توقف عملیات نظامی سرکوبگرانه در مناطق جنوب و شرق این کشور نشده است.

وی اضافه کرد: بدون این اقدام هرگونه صحبت در مورد حقوق بشر در اوکراین بی معنی است.

لوکاشویچ افزود: علاوه بر آن در این گزارش از عملیات نیروهای اوکراینی در مناطق دونتسک و لوهانسک حمایت و حق اوکراین برای دفاع از تمامیت ارضی این کشور قلمداد شده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه خود افزود: در واقع کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل این عملیات نظامی (دولت اوکراین در مناطق شرق و جنوب) را توجیه می کند.

وی ادامه داد: معتقدیم که تلاش های کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل و گروه ناظران این سازمان در اوکراین نباید در راستای توجیه مستقیم یا ضمنی خشونت های نیروهای اوکراینی باشد، بلکه باید به برقراری آتش بس در مناطق جنوب و شرق این کشور و آغاز گفتگوهای کی یف با نمایندگان این مناطق کمک کند.

نیروهای اوکراینی از روز 14 ماه آوریل گذشته برای سرکوبی حرکت های جدایی طلبانه در استانهای لوهانسک و دونتسک در جنوب و شرق این کشور عملیات نظامی اجرا می کنند.

در جریان این عملیات نظامی و درگیریهای مسلحانه میان نیروهای اوکراینی و شبه نظامیان جدایی طلب تاکنون صدها نفر از دو طرف کشته و مجروح شده اند.

اروپام/2242**518** 3404
کد N417403