کشتار بیش از یک هزار بی گناه به بهانه کشته شدن سه صهیونیست

حملات

تهران - ایرنا- رژیم صهیونیستی از هفدهم تیرماه حملات هوایی و زمینی خود را علیه مردم بی گناه نوار غزه بی وقفه ادامه داده و با کشتار بیش از یک هزار و108 نفر(تاکنون) از ساکنان این منطقه و به جاگذاشتن 6هزار و 500 زخمی، دست از اقدام کینه توزانه به بهانه کشته شدن سه صهیونیست برنمی دارد.

بهانه رژیم اشغالگر برای اغاز این حملات کشته شدن سه نوجوان اسرائیلی بوده است. ماموران این رژیم در این راستا بیش از 400 فلسطینی را بازداشت کردند و پنج تن را نیز به شهادت رساندند.نیروهای این رژیم پس از آن و در اقدامی تلافی جویانه محمد ابوخضیر نوجوان فلسطینی را ربوده و پس از ضرب و شتم بسیار به قتل رساندند.

با گذشت سه هفته از اغاز این حملات نه فقط از شدت عملیات کاسته نشده است بلکه مقام های رژیم غاصب با کشته شدن یک نفر از سربازان این رژیم شدت حملات را بیشتر می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز سه شنبه در خطبه دوم نماز عید فطر قضیه غزه را «مسئله اول جهان اسلام و دنیای انسانیت» برشمردند و با اشاره به قتل عام کودکان معصوم غزه و مظلومیت مادران این سرزمین تأکید کردند: ˈ گرگ درنده ای به نام رژیم صهیونیستی در غزه در حال فاجعه آفرینی است و بشریت باید در مقابل جنایات این رژیم خونخوارِ کافر عکس العمل نشان دهد.ˈ

ایشان در ادامه سه نکته مهم را در خصوص قضیه غزه مورد تأکید قرار دادند:ˈ 1- ضرورت محکومیت و مجازات جانیان صهیونیست و حامیانش، 2- تجلیل از مقاومت بی نظیر مردم غزه، 3- لزوم تقویت و تجهیز ملت فلسطین.ˈ

رهبر انقلاب جنایات آشکار سردمداران رژیم صهیونیستی در غزه را یک نسل کشی و فاجعه عظیم تاریخی خواندند و تأکید کردند: ˈهم مجرمان و هم پشتیبانان و حامیان مستکبر آنها باید در سطح جهانی محکوم و مجازات شوند، حال چه این مجرمان در رأس قدرت باشند و چه از قدرت برکنار شده و سقوط کرده باشند و این همان چیزی است که سخنگویان ملتها و مصلحان و دلسوزان عالم باید مطالبه کنند.ˈ

نوار غزه 40 کیلومتر طول و 10 کیلومتر عرض دارد و در کنار دریای مدیترانه واقع است و با مصر و سرزمینهای اشغالی مرز مشترک دارد. در این منطقه یک میلیون و 700 هزار نفر زندگی می کنند.

مردم بسیاری از کشورهای دنیا در هفته های اخیر با برگزاری تظاهرات انزجار خود را از حملات رژیم صهیونیستی و کشتار مردم بی گناه غزه نشان دادند.

ایرانیان نیز در روز قدس (جمعه گذشته) با راهپیمایی باشکوه خود باردیگر خواستار آن شدند که رژیم اشغالگر قدس مجازات شود تا مردم فلسطین بتوانند در سرزمینهای خود با آرامش زندگی کنند.

به دنبال کشتار بی رحمانه مردم غزه ، ناوی پیلای کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در واکنشی بی توجهی به قواعد بین المللی و حق حیات در نوار غزه را بهت آور دانست و حملات اسرائیل به نوار غزه را جنایت جنگی تعبیر کرد.

دیلما روسف رئیس جمهوری برزیل نیز در تازه ترین اظهارنظر حمله مداوم رژیم صهیونیستی به نوار غزه از 22 روز پیش تاکنون را قتل عام و اقدامی نابرابر در مقابل شمار شهدای فلسطینی دانست که به بیش از یک هزار و 100تن رسیده است.

در مقابل تمام واکنشها و اعتراضهای بین المللی ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در نطقی تلویزیونی گفت: مردم اسرائیل باید برای نبردی طولانی آماده باشند.

موشه یعلون وزیر دفاع اسرائیل هم اعلام کرد که حملات اسرائیل به اهدافی در غزه از سرگرفته می شود و این حملات شدت خواهد یافت.

وی تاکید کرد که اگر لازم باشد از گسترش عملیات ابایی نخواهیم داشت.

این مقام رژیم صهیونیستی در شروع این حملات در سه هفته گذشته نیز در بیانیه ای اعلام کرده بود : ˈما برای جنگی علیه حماس آماده شده ایم که ظرف یکی دو روز تمام نخواهد شد.ˈ

ارتش رژیم صهیونیستی نیز هشدار داده بود که تا آخر کار پیش می رود و همه گزینه ها از جمله اشغال زمینی را در دست بررسی دارد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به دنبال کشتار فاجعه امیز رژیم غاصب در ناحیه شجاعیه واقع در شرق غزه به منظور رایزنی در خصوص نحوه اعمال آتش بس میان حماس و رژیم صهیونیستی به مصر سفر کرد که ظاهرا دستاوردی نداشته و جن ساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن هرگز پیشنهادی رسمی برای آتش بس در غزه ارائه نکرده است.

رژیم صهیونیستی بدون توجه به درخواست های مکرر سازمان ملل برای پایان دادن به حملات دست از جنایت بر نمی دارد.

نیروی نظامی این رژیم حتی به پناهگاه های سازمان ملل نیز رحم نکرد و یک مدرسه سازمان ملل در بیت حانون( شمال نوار غزه در کنار مرز اسرائیل ) را که پناهگاه مردم فراری بود، زیرباران آتش خود گرفت و دست کم 13 نفر کشته و ٢٠٠ نفر زخمی شدند.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل حمله اسرائیل به این مدرسه را شدیدا محکوم کرد و خبر داد که کارکنان سازمان ملل نیز در میان قربانیان بودند.

رژیم صهیونیستی به توافقهای اتش بس موقت نیز بی توجه است و بارها آنها را نقض می کند.

گروههای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در روز شنبه گذشته با طرح آتش بس 12 ساعته موافقت کردند تا امدادرسانان غزه بتوانند باقیمانده اجساد را از زیر آوارها بیرون بکشند.

وزیران خارجه فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا ، اتحادیه اروپا ، ترکیه و قطر روز شنبه گذشته در نشستی در پاریس، طرح لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه مبنی بر تمدید آتش بس در غزه را بررسی و خواهان برقراری آن شدند.

فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس پس از پایان این نشست گفت: ˈوزرای شرکت کننده در این نشست بر این امر توافق دارند که این آتش بس باید تمدید شود چرا که شرایط انسانی در غزه این مساله را اقتضاء می کند وهمه خواهان پایان کشته شدن مردم غزه هستند.ˈ

رژیم صهیونیستی این آتش بس را به صورت یکجانبه برای 24 ساعت تمدید و سپس خود آن را نقض کرد.

خواسته حماس برای برقراری اتش بس انعقاد یک آتش بس 10 ساله و جلوگیری از حمله مجدد صهیونیست ها به غزه پس از چند سال و رفع کامل محاصره نوار غزه است.

اسماعیل هنیه عضو ارشد دولت حماس تاکنون رفع محاصره غزه، تعهد اسرائیل مبنی بر عدم تجاوز نظامی و آزادی اسرای فلسطینی از زندان های رژیم صهیونیستی را به عنوان شروط حماس برای امضای طرح آتش بس اعلام کرده است.

ˈبان کی مونˈ دبیرکل سازمان ملل متحد نیز روز گذشته (دوشنبه ) از طرفهای فلسطینی و صهیونیست خواست تا آتش بس بشردوستانه را تا 24 ساعت دیگر تمدید کنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد روز دوشنبه (دیروز) خواستار برقراری آتش بس فوری و بدون پیش شرط در غزه شد.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان نیز خواستار توقف کشتار مردم غزه شد که بیشترشان غیر نظامی اند و حدود یک چهارمشان را کودکان تشکیل می دهند.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا نیز روز گذشته در تماسی تلفنی با نتانیاهو، بر ضرورت اجرای آتش بسی فوری و بی قید و شرط در غزه تاکید کرد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز گذشته اعلام کرد که به دنبال پیشنهاد سازمان ملل و فرا رسیدن عید سعید فطر، از ساعت 11 روز یکشنبه به وقت گرینویچ ( 14 به وقت محلی )ضد حمله هایش را علیه رژیم صهیونیستی متوقف می سازد.

باوجود درخواست های بین المللی برای آتش بس ، یک مقام صهیونیست روز گذشته اعلام کرد که این رژیم ضرورتی برای اجرای آتش بسی دیگر در غزه نمی بیند و به حملاتش ادامه می دهد. دراین راستا این رژیم دوشنبه شب یکی از مخازن سوخت نیروگاه برق غزه در مرز این منطقه را مورد هدف قرار داد و سبب شد به دلیل قطعی برق، وضعیت فوق العاده در بیمارستانهای غزه اعلام شود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه جنگنده های رژیم صهیونیستی روز سه شنبه مقر رادیو وتلویزیون ماهواره ای الاقصی وابسته به جنبش حماس در شهر غزه را هم بمباران کردند. بر اثر این بمباران این مقر و چندین باب خانه مجاور آن ویران شد.

همچنین پهپادهای رژیم صهیونیستی همزمان مقر رادیو محلی الاقصی در برج الشروق در محله الرمال غرب شهر غزه را بمباران کردند که بر اثر آن پخش برنامه های رادیو قطع شد.

براساس گزارش های منتشر شده، جنگ کنونی در غزه، مرگبارترین حملات به غزه از سال 2009 - 2008 به حساب می آید که در جریان آن تاکنون بیش از یک هزار و 100 فلسطینی بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند.

اروپام**1561**1577
کد N417364