استرالیا حکم بازداشت دو عضو داعش را صادر کرد

سوریه,داعش

کوالالامپور- ایرنا - پلیس فدرال استرالیا که طی چند سال فعالیت تروریست های این کشور در سوریه سکوت اختیار کرده بود، حکم بازداشت دو نفر از تروریست های فعال این کشوردر سوریه و عضو داعش را صادر کرد.

به گزارش ایرنا، ده ها تروریست استرالیایی با حمایت آمریکا و غرب در عملیات تروریستی بر علیه دولت قانونی بشار اسد در سوریه فعالیت می کنند و اکنون در عملیات تروریستی گروه تکفیری داعش در عراق دست دارند.

شبکه خبریˈای.بی.سیˈ استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد پلیس فدرال این کشور پس از انتشار تصویری از یک شهروند این کشور در کنار سرهای بریده شده سربازان دولت سوریه حکم بازداشت دو نفر از تروریست های استرالیا در سوریه را صادر کرد.

پلیس فدرال استرالیا براساس این حکم دستور داده است ˈخالد شروفˈ و ˈمحمد عمرˈ دو تروریست این کشور در صورتی که به استرالیا بازگردند فوری بازداشت شوند.

این دو از سیدنی استرالیا به سوریه سفر کرده اند و پس از آن اواخر سال گذشته با ورود به عراق به گروه تروریستی و تکفیری داعش در عراق پیوسته اند.

تصاویر منتشر شده در توئیتر ˈشروفˈ نشان می دهد وی در عکسی سرهای بریده شده سربازان سوریه در شمال این کشور را به دوربین نشان می دهد در حالی که محمد عمر نیز حضور دارد.

برخی مقام های استرالیا بازگشت این تروریست ها به این کشور را بزرگترین تهدید می دانند و تلاش دارند با صدور چنین احکامی از ورود این تروریست ها به خاک استرالیا جلوگیری کنند.

ˈجولی بیشاپˈ وزیر امور خارجه استرالیا چندی پیش گفت که او عمیقا در مورد 150 استرالیایی که عملیات تروریستی را در کنار شبه نظامیان افراطی در عراق و سوریه انجام می دهند، نگران است.

وی گفت که ˈعمیقا نگرانˈ بازگشت این افراطیون و ˈتهدیدات این مبارزان استرالیاییˈ است.

دولت استرالیا بهمن ماه سال گذشته پس از گذشت بیش از دو سال از جنگ تروریست ها بر علیه دولت دمشق و حمایت کانبرا از آن ها به فکر افتاد به شهروندان این کشور هشدار دهد در صورت حضور در درگیری های سوریه و همکاری با تروریست ها در این کشور با 20 سال زندان مواجه خواهند شد.

دولت استرالیا دیدار اوایل دی ماه سال گذشته اعضای حزب ویکی لیکس این کشور با بشار اسد برای ابراز وحدت با مردم و دولت سوریه و مخالفت با مداخله نظامی غربی ها را تاب نیاورد و آن را محکوم کرد.

حضور شهروندان استرالیا در سوریه و عراق و همکاری با گروه تروریستی داعش در حالی انجام می شود که اردوگاه غربی - عربی ضد سوری بویژه آمریکا و انگلیس برخلاف مقررات بین المللی، برنامه تجهیز و مسلح کردن عوامل تروریستی را انجام می دهند.

آساق**1611
کد N417333