بان کی مون: اسرائیل باید به خشونت‌ها در غزه پایان دهد

اسراييل,حماس,غزه,بان‌كي‌مون

بان کی مون با بیان این که فقدان اراده سیاسی از سوی دو طرف مانع اصلی پایان دادن به خشونت‌ها در نوار غزه است، خواهان توقف فوری خشونت‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: حماس و اسرائیل باید اراده سیاسی خود را برای پایان دادن به خشونت ها در نوار غزه نشان بدهند. برای همین، دو طرف باید در مورد راهکار اصلی پایان دادن به خشونت‌های کنونی که همان پایان دادن به اشغال و محاصره نوار غزه است، بحث و گفت‌وگو کنند.

وی تأکید کرد: اسرائیل باید هرچه سریع‌تر به خشونت ها در نوار غزه پایان بدهد؛ چرا که خشونت‌ها در این منطقه به طوفانی تبدیل شده است. تمامی مدارس در غزه که فلسطینی‌ها به آن پناه می‌برند، در حال حاضر هدف حملات قرار می گیرند.

بان کی مون افزود: من با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تماس گرفتم و از وی خواستم تا به خشونت‌ها در نوار غزه پایان بدهد.

وی گفت: مسأله اصلی به اراده سیاسی دو طرف بستگی دارد. دو طرف باید به عنوان رهبر و مسئول انسانیت خود را ثابت کنند. چرا باید دو طرف مردم را در معرض کشتار قرار بدهند؟ این رفتاری اشتباه و غیرمسئولانه است.

انتهای پیام

کد N417116