اخبار فلسطین/

حمله موشکی اسرائیل به منزل اسماعیل هنیه/ هلاکت 11 نظامی صهیونیست طی 12 ساعت گذشته

آفریقا و خاورمیانه

حمله موشکی اسرائیل به منزل اسماعیل هنیه، هلاکت 11 نظامی صهیونیست طی 12 ساعت گذشته و توصیه دولت منتخب فلسطین به مردم برای اتخاذ تدابیر احتیاطی به سبب احتمال ازسرگیری حملات صهیونیستها از جمله اخبار مربوط به فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آخرین تحولات فلسطین و نبرد غزه در ادامه می آید:

سه شنبه 93/5/7

 

2 شنبه 93/5/6

19:04:بان کی مون: جنایتکاران جنگی باید محاکمه شوند

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد: طرفهای درگیر در غزه آمادگی خود را برای تمدید 24 ساعته آتش بس انسانی اعلام کرده اند.

وی افزود: همکاران ما در آنروا به من گفته اند که مکان امنی در غزه وجود ندارد. کسانی که مرتکب جنایت جنگی شده اند باید محاکمه شوند.

این درحالی است که گردانهای قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی پنج موشک به منطقه بئیری در سرزمین های اشغالی شلیک کردند.

گردانهای قسام شاخه نظامی حماس نیز از هدف قرار دادن یک تانک میرکاوا در شرق جحر الدیک با موشک فونیکس خبر داد. گردانهای الاقصی نیز با دو موشک 107 نیتفوت را هدف قرار دادند.

17:54:فلسطینی ها بر آتش بس همزمان با پایان محاصره غزه اصرار دارند

زیاد النخاله معاون دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین گفت: رهبران سیاسی که درباره توقف تجاوزات به غزه گفتگو می کنند به پیشرفتهایی دست یافته اند و تفاهماتی در زمینه تعدیل طرح مصر به نفع ملت فلسطین حاصل شده است.

وی افزود: گروههای فلسطینی بر عدم آتش بس با رژیم صهیونیستی بدون پایان محاصره غزه اصرار دارند و این خواسته ای انسانی است که همه قوانین انسانی و بین المللی را تایید می کنند. جنگ با دشمن پس از تحقق رفع محاصره غزه به پایان می رسد زیرا مقاومت برای کرامت و به خاطر کودکان می جنگند.

15:56:همبستگی هنرمند مشهور لبنانی با مردم جنگ زده غزه

"نانسی عجرم" خواننده مطرح لبنانی در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با فلسطینیان همدردی کرد.

وی با انتشار تصاویری در سایت رسمی خود، بر روی آنها به دو زبان انگلیسی و عربی نوشت "ما ساکت نخواهیم شد".

عجرم که خواننده بسیار مشهوری در لبنان و جهان عرب است ناراحتی خود را با انتشار تصاویر دیگری نیز نشان داده است.

15:03:شهادت 4 فلسطینی در روز عید/آژیر خطر در اشکلون به صدا درآمد

یک منبع بیمارستانی فلسطین اعلام کرد که در حملات امروز صهیونیست ها به شرق جبالیا در نوارغزه یک کودک فلسطینی به شهادت رسید.

اشراف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز اظهار داشت: 3 شهروند فلسطینی که در حملات هفته گذشته ارتش رژیم صهیونیستی به نوارغزه زخمی شده بودند بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیدند.

رسانه های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند صدای آژیر خطر در شهرک اشکلون در اراضی اشغالی فلسطین به صدا درآمده است.

13:57:هلاکت 2 صهیونیست در شرق جبالیا/حملات اسرائیل به بیت لاهیا

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی امروز نیز که در نوارغزه عید سعید فطر است حملات خود را به این منطقه متوقف نکردند.

جنگنده های اسرائیل با دو فروند موشک اراضی کشاورزی شهر بیت لاهیا در شمال نوارغزه را هدف قرار دادند.

مبارزان گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز با سلاح های سنگین با نظامیان صهیونیست در شرق جبالیا درگیر شدند و 3 خمپاره به سوی صهیونیست ها شلیک کردند.

13:46:لاوروف مذاکرات حماس و رژیم صهیونیستی با هدف آتش بس فراگیر را خواستار شد

 سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری در مسکو اظهار داشت: جنگ در نوارغزه فورا و بدون هیچ شرط و شروطی باید متوقف شود.

وی در ادامه خواستار مذاکرات مستقیم یا غیر مستقیم طرف های درگیر در جنگ غزه با هدف برقراری آتش بس فراگیر شد و اعلام کرد که در این مذاکرات تمامی پرونده ها از جمله لغو محاصره نوارغزه بررسی شود.

وزیر امور خارجه روسیه از طرح مصر برای برقراری آتش بس در نوارغزه حمایت کرد و تلاش های قاهره برای پایان بخشیدن به بحران غزه را ستود.

12:52:تلاش بی بی سی برای تطهیر اوباما از فاجعه غزه

با وجود برقراری آتش بس در غزه شمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به بیش از یک هزار نفر رسیده و در این میان کشورهای غربی اقدام چندانی را برای توقف جنایت رژیم صهیونیستی انجام نداده و فقط به برگزاری نشست و انجام تماس تلفنی با مقامات تل آویو بسنده کرده اند.

در همین رابطه شب گذشته "باراک اوباما" با "بنیامین نتانیاهو" تماس گرفت. خبرنگار بی بی سی که در سرزمین های اشغالی حضور دارد با اشاره به این تماس مدعی شد که اوباما به تندی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی صحبت کرده است.

پیش از آنکه نشست فوری شورای امنیت تشکیل شود، رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با نتانیاهو درباره افزایش شمار غیرنظامیان کشته شده و همچنین اوضاع انسانی غزه ابراز نگرانی جدی کرد.

11:28:حربه رژیم صهیونیستی برای تقویت روحیه متزلزل نظامیان در جنگ غزه

منابع فلسطینی در پی برقراری آتش بس شکننده در غزه به لایه های پنهان مانده از جنگ همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه این باریکه پرداخته اند.

بنابر اعلام این منابع، صهیونیستها که در پی آغاز جنگ زمینی علیه غزه با کاهش شدید روحیه نیروهای خود در پی عملیات متهورانه نیروهای مقاومت فلسطین روبرو شده اند از تمام حربه ها و تاکتیکها برای ادامه این جنگ خونین علیه غزه استفاده کرده اند.

در روزهای ابتدایی جنگ غزه اخبار متعددی درباره امتناع نظامیان صهیونیست از حضور در جبهه مقدم نبرد زمینی علیه غزه و تمرد آنها از دستورات مقامات مافوق آنها منتشر شد که باعث کاهش روحیه نظامیان این رژیم شد.

مقامات ارشد صهیونیست که از کاهش قوای نظامی خود در برابر گروههای مقاومت فلسطین نگرانی شدیدی پیدا کرده بودند، از هر حربه ای برای افزایش توان نیروهای خود استفاده کردند.

منابع فلسطینی اعلام کرده اند که یکی از کثیف ترین اقدامات مقامات ارشد نظامی صهیونیست در جنگ غزه، تطمیع جنسی نظامیان ارتش بوده که از روشهای مختلف در جریان جنگ غزه انجام شده است. این گونه اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی موضوع "جهاد نکاح" را در اذهان تداعی می کند که طی سالهای اخیر توسط گروههای تروریستی در سوریه و عراق برای ترغیب تروریستها در جنگ استفاده شده است. البته ارتباط میان رژیم صهیونیستی و گروههای تروریستی در سوریه و عراق نیز مسئله قابل انکاری نیست.

۱۱:۰۵ مقاومت موازنه های جدیدی را در زمینه قوا، بازدارندگی و رعب و وحشت ایجاد کرد

رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با سخنرانی به مناسبت عید سعید فطر اظهار داشت: نبرد مبارزان فلسطینی و اسرائیل اثر واضحی بر قضیه فلسطین و تمام منطقه خواهد داشت.

وی با بیان این مطلب افزود: اسرائیل در تمام سطوح نظامی، امنیتی، سیاسی، استراتژیک و اخلاقی شکست خورده است و مقاومت در جنگ غزه موازین جدیدی را در زمینه قوا، بازدارندگی و رعب و وحشت خلق کرد که تاثیر بسیاری بر آینده قضیه فلسطین، منطقه و تمام جهان دارد.دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد: ملت فلسطین با وجود حملات وحشیانه اسرائیل، توطئه و همدستی منطقه ای و بین المللی با اسرائیل، پیروز خواهد شد.

۱۰:۱۳ آرامش شکننده در نوارغزه همزمان با عید فطر/ موافقت احتمالی صهیونیستها با تمدید آتش بس

آتش بس در نوارغزه همزمان با آغاز تعطیلات عید فطر به صورت شکننده ای برقرار است، اما هر لحظه امکان حملات مجدد صهیونیستها وجود دارد.

در نخستین روز تعطیلات عید فطر در نوار غزه آتش بس شکننده در این باریکه برقرار است.

در پی موافقت گروههای فلسطینی با آتش بس 24 ساعته که از ساعت 14 روز گذشته به وقت محلی آغاز شده است، امروز نوار غزه روز نسبتا آرامی را شروع کرده و از حملات ارتش رژیم صهیونیستی تا این ساعت خبری نیست.

سخنگوی حماس روز گذشته اعلام کرده بود که گروههای مقاومت فلسطینی با اجماع و با توجه به درخواست سازمان ملل و برای مراعات شرایط ملت فلسطین در آستانه عید فطر با آتش بس 24 ساعته موافقت کرده اند و زمان آتش بس نیز قابل تمدید است. این در حالی است که دولت منتخب فلسطین به مردم غزه توصیه کرده است تدابیر احتیاطی لازم را اتخاذ کنند، چون هر لحظه احتمال ازسرگیری حملات صهیونیستها ادامه دارد.

در همین حال منابع صهیونیستی اعلام کردند: تل آویو با تمدید آتش بس در غزه موافقت می کند، اما تاکنون مقامات رسمی در این باره اظهارنظری نکرده اند.

۱۰:۰۲ شورای امنیت خواستار برقراری آتش بس انسانی در نوارغزه شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته در بیانیه ای از مبارزان فلسطینی و رژیم صهیونیستی خواست تا بعد از عید فطر نیز آتش بس انسانی را اجرا کنند و به تلاش ها برای برقراری آتش بس دائم روی بیاورند.

در این بیانیه برقراری آتش بس انسانی فوری و غیر مشروط به طوری که اجازه کمک رسانی به غزه شود تایید شده است. تمامی 15 عضو شورای امنیت با این بیانیه موافقت کردند و قرار است طی نشستی تصویب شود.

این بیانیه از سوی اردن تهیه شده است و از تمامی طرف های درگیر جنگ غزه می خواهد که در طول تعطیلات عید سعید فطر و پس از آن به طور کامل پایبند به اجرای آتش بس انسانی باشند. در این بیانیه همچنین خواستار احترام به طرح آتش بس ارائه شده از مصر نیز شده است.
 

۰۱:۱۹ تماس اوباما با نتانیاهو و تاکید بر آتش بس فوری/سردرگمی صهیونیستها درباره ادامه جنگ

رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر ضرورت برقراری فوری آتش بس تاکید کرد.

باراک اوباما در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، حمایت مجدد کشورش از این رژیم جعلی را مورد تاکید قرار داد.

اوباما با تکرار آنچه حق اسرائیل برای دفاع از خود نامید، در عین حال خواستار برقراری فوری آتش بس شد.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال خواستار خلع سلاح گروههای مقاومت شد و گفت هر راه حل دائم برای مناقشه اسرائیلی فلسطینی باید دربرگیرنده خلع سلاح گروهها(مقاومت) باشد.

خبر دیگر اینکه آژیر خطر در شورای محلی شهرک صهیونیست نشین اشکول به صدا درآمد.

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس هم از هدف قرار دادن پایگاه نظامی کیسوفیم ارتش رژیم صهیونیستی با موشکهای 107 خبر داد.

از سوی دیگر شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی از سردرگمی و اختلاف در کابینه امنیتی این رژیم در خصوص ادامه جنگ علیه مردم غزه خبر داد.

بر اساس این گزارش، کابینه امنیتی اسرائیل درباره پایان عملیات نظامی در پایان هفته جاری یا گسترش عملیات زمینی دچار سردرگمی شده است.

یک شنبه 93/5/5

19:22:بنیامین نتانیاهو:حملات به غزه ادامه می یابد

 بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: حماس آتش بس پیشنهادی خود که در ساعت 2 به وقت محلی اعلام کرده بود را با ادامه حملات به اسرائیل نقض کرده است.

وی از ادامه حملات ددمنشانه به غزه خبر داد و ادعا کرد: حماس 5 توافق آتش بس از جمله دو مورد در 24 ساعت گذشته را نقض کرده است.

همزمان رسانه ها به شنیده شدن صدای انفجار در غزه اشاره کردند.

گردانهای عزالدین قسام نیز از حمله موشکی به کریات گات در واکنش به عدم پایبندی صهیونیستها به آتش بس خبر داد.

18:41:موافقت رژیم اسرائیل با آتش بس/قسام یک هواپیمای رژیم صهیونیستی را ساقط کرد

کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی از قبول آتش بس24 از سوی این رژیم و حفظ حق عکس العمل متقابل خبر داد.

سامی ابوزهری از رهبران حماس گفت: ما با آتش بس 24 ساعته موافقت کرده ایم و پس از آن هر آنچه که مصلحت باشد عمل می کنیم.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: آخرین آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه 1062 شهید و 6037 زخمی است.

این درحالی است که گردانهای عزالدین قسام از ساقط کردن یک هواپیمای شناسایی رژیم صهیونیستی در شرق منطقه التفاح در غزه خبر داد.

15:26:گروههای مقاومت فلسطینی با آتش بس 24 ساعته موافقت کردند

گروههای مقاومت فلسطینی در نهایت با آتش بس انسانی 24 ساعته در غزه که از ساعت 14 امروز به وقت محلی آغاز شد، موافقت کردند.

"سامی ابوزهری" سخنگوی حماس در این باره تاکید کرد: آتش بس در غزه با توجه به توافق میان تمامی گروههای فلسطینی و در پاسخ به درخواست سازمان ملل و نزدیک شدن به عید اتخاذ شد.

هنوز از واکنش طرف اسرائیلی به این تصمیم خبری منتشر نشده است.

15:11:تلاش نتانیاهو و یعلون برای خروج از باتلاق جنگ غزه

منابع نزدیک به کابینه رژیم در گزارشهای متعددی از تلاش "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و "موشه یعلون" وزیر جنگ این رژیم برای خارج شدن از باتلاق جنگ غزه خبر می دهند.

روزنامه معاریو به نقل از یکی از وزیران کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نتانیاهو در پی یافتن یک راه حل سیاسی است که در نهایت به برقراری آتش بس در غزه منجر شود.

دست پاچگی نتانیاهو درباره شرایط پایان دادن به جنگ غزه، باعث شد که وی شب گذشته از اعضای کابینه امنیتی این رژیم بخواهد که با تمدید آتش بس در غزه موافقت کنند. آتش بسی که تنها چند ساعت بعد توسط خود صهیونیستها نقض شد.

14:21:تمرکز حملات اسرائیل در منطقه الشجاعیه/شهادت یک فرمانده مبارز در خانیونس

المنار در خبری فوری اعلام کرد که حملات رژیم صهیونیستی در نوارغزه هم اکنون در منطقه الشجاعیه در شرق غزه متمرکز است.

در یکی از این حملات "حازم فایز ابوشماله" فرمانده گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در خانیونس به شهادت رسید.

13:56:تلاش یک روزنامه غربی برای تحریک جامعه جهانی علیه گروههای مقاومت

در حالیکه شمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به یک هزار و 150 نفر رسیده و رژیم اسرائیل حاضر به عقب کشیدن نیروهای خود از نوار غزه نیست روزنامه ساندی تلگراف بدون در نظر گرفتن این جریان تلاش کرده تا جنبش حماس را به نوعی به کره شمالی مرتبط کند.

نظر به نفوذ رابرت مرداک بر رسانه های انگلیسی بعید نیست که این خبر با اهدافی خاص منتشر شده باشد. مرداک یک سرمایه دار بزرگ یهودی است که رسانه های زیادی را در انگلیس، آمریکا و آسیا در اختیار دارد.

کره شمالی بواسطه فعالیت های هسته ای خود و عدم تمکین از خواست کشورهای غربی در خصوص متوقف کردن این فعالیت ها همواره مورد غضب غرب بوده و تبلیغات گسترده ای نیز علیه این کشور در جریان است از همین رو مرتبط کردن این کشور با حماس می تواند جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را به نوعی توجیه کند.

در همین رابطه ساندی تلگرف در گزارشی می نویسد: مقامات حماس در حال تلاش برای مذاکره با کره شمالی در خصوص قراردادی جدید برای خرید تسلیحات نظامی و موشک برای حمله به اسرائیل هستند.

12:32:سه شهید در جدیدترین حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی علیه غزه

منابع فلسطینی از شهادت دو فلسطینی در حملات توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی به شرق اردوگاه نصیرات خبر می دهند.

همچنین یک فلسطینی دیگر نیز در شرق خان یونس در نخستین حملات صهیونیستها به شهادت رسیده است.

12:07:پاسخ موشکی مقاومت به از سرگیری حملات رژیم صهیونیستی

مقاومت در پی اعلام  توقف آتش بس از سوی اسرائیل و حملات این رژیم به نوار غزه، حملات تلافی جویانه خود به مناطق صهیونیست نشین را از سر گرفت.

دقایقی پیش رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس در نوارغزه حملات خود را به این منطقه از سر گرفت.

همچنین "گردانهای عزالدین قسام" شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از پرتاب موشک به تل آویو، عسقلان و اسدود طی صبح امروز خبر داد.

11:51:رژیم صهیونیستی حملات خود به نوارغزه را از سر گرفت

ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل اعلام کرد که آتش بس انسانی در نوارغزه به پایان رسیده است.

رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس موقت بار دیگر تجاوزات خود به نوارغزه را از سر گرفت.

آتش بس موقت در نوارغزه قرار بود به مدت 24 ساعت تا امشب ادامه داشته باشد.

افزایش شمار شهدا به 1147 نفر

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای شمار شهدای فلسطینی را 1147 شهید اعلام کرده است.

بنابراین گزارش، شمار مجروحان فلسطینی نیز ناشی از حملات 19 روزه صهیونیستها علیه غزه از شش هزار نفر فراتر رفته است.

این در حالی است که منابع صهیونیستی از تمدید یکجانبه آتش بس توسط تل آویو برای 24 ساعت دیگر خبر دادند.

گروههای امدادی فلسطینی نیز با توجه به آتش بس در غزه، هر لحظه اجساد بیشتری از شهدای فلسطینی را از زیر آوار خارج می کنند.

دروغی که 1147 شهید برجاگذاشت

سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی عصر روز گذشته ادعاهای مطرح شده از سوی سران این رژیم برای توجیه حملات اخیر به نوار غزه را تکذیب کرد.

"میکی روزنفلد" سخنگوی پلیس اسرائیل عصر روز گذشته ادعاهای مطرح شده در مورد دست داشتن حماس در ربودن سه صهیونیست را که منجر به حملات گسترده ارتش به نوار غزه شد، رد کرد.

ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی به ویژه "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر این رژیم، در مورد دست داشتن حماس در ربودن این سه صهیونیست در حالی رد می شود که به موجب این دروغ ظرف 20 روز گذشته هزار و 147 نفر از ساکنان غزه به شهادت رسیده و بیش از 6000 هزار نفر دیگر نیز در این حملات ددمنشانه زخمی شده اند.

در ماه گذشته میلادی سه صهیونیست ساکن سرزمین های اشغالی از سوی افراد ناشناس ربوده و سپس کشته شدند. سران رژیم صهیونیستی با تبلیغات گسترده، حماس را مسئول این جریان معرفی کرده و متعاقب آن حملات گسترده ای را به نوار غزه آغاز کردند که این حملات تا صبح روز گذشته ادامه داشت.

در همین رابطه خبرنگار بی بی سی نیز در صفحه توئیتر خود نوشت : میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس اسرائیل، به من گفت که ربوده و کشته شدن این سه نوجوان تحت رهبری حماس نبوده و این بر خلاف اخباری است که کابینه نتانیاهو منتشر می کرد.

یدیعوت آحارونوت: اسرائیل در حال بررسی طرح پایان جنگ در غزه است

روزنامه یدیعوت آحارونوت با انتشار گزارشی اعلام کرد که مقامات رژیم صهیونیستی در حال بررسی طرح پایان عملیات نظامی در غزه است.

در این گزارش ضمن اشاره به تلفات نظامیان رژیم صهیونیستی تصریح شده است که ادامه هلاکت نظامیان رژیم صهیونیستی باعث به وجود آمدن حالتی از ترس و اضطراب در میان ارتش و شهروندان صهیونیستی شده است که این امر به خودی خود باعث تضعیف ارتش رژیم اسرائیل می شود.

این منبع همچنین اعلام کرد که تلاشهای رژیم صهیونیستی برای ایجاد چند دستگی و تفرقه میان کرانه باختری و نوار غزه با شکست روبرو شده است.

ترس و وحشت اراضی اشغالی را فراگرفته است/تظاهرات گسترده صهیونیستها در مخالفت با جنگ در غزه

هزاران صهیونیست با برگزاری تظاهرات گسترده خواستار توقف جنگ در غزه و بازگشت نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق اشغالی شدند.

صهیونیستها با برگزاری نظاهرات گسترده ای در تل آویو خواهان توقف جنگ در غزه شدند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص با انتشار گزارشی در این زمینه اعلام کرد که شرکت کنندگان در این تظاهرات به شدت از ادامه جنگ در غزه هراس دارند و خواهان بازگشت نظامیان رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی و پایان جنگ در سریعترین زمان ممکن شدند.

تمدید یکجانبه آتش بس از سوی تل آویو و دلایل مخالفت گروههای مقاومت با آن

گروههای مبارز فلسطینی اعلام کردند تا زمانی که ارتش رژیم صهیونیستی از مناطق اشغال شده در داخل غزه، عقب نشینی نکند هیچ گونه توافق آتش بس را نمی پذیرند.

"موسی ابومرزوق" از اعضای ارشد حماس در اظهاراتی تاکید کرد: اکثریت گروههای مقاومت فلسطینی با تمدید 24 ساعته آتش بس که مورد موافقت صهیونیستها قرار دارد، مخالف هستند.

وی تاکید کرد: گروههای مقاومت فلسطینی خواهان عقب نشینی نظامیان صهیونیست از داخل باریکه غزه و به ویژه از نقاطی که در آنها منازل مسکونی قرار دارد، هستند. همچنین ما بر لزوم خارج کردن اجساد شهدا و مجروحان از این مناطق تاکید داریم.

منابع فلسطینی از اظهارات موسی ابومرزوق با عنوان دو شرط حماس برای برقراری آتش بس انسانی در غزه یاد کرده اند.

این در حالی است که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی شب گذشته به طور یکجانبه آتش بس را 24 ساعت دیگر تمدید کردند.

آماده باش اسرائیل در مرز لبنان و بلندی های جولان/حمله موشکی به تل آویو

آماده باش رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان و بلندی های اشغالی جولان و حمله موشکی مبارزان فلسطینی به تل آویو از جمله خبرهای جنگ غزه است.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برای جلوگیری از انتفاضه مردم کرانه باختری تمامی اقدامات لازم را اتخاذ کرده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که در آستانه عید سعید فطر و برای مقابله با هر گونه اعتراض از سوی مردم کشورهای منطقه در مرزهای لبنان و بلندی های اشغالی جولان به حال آماده باش درآمده است.

خبر دیگر اینکه گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس تل آویو مرکز رژیم صهیونیستی را با موشک های m75 بمباران کردند. در حالی که جنگ غزه وارد بیستمین روز خود شده است برخی فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی از احتمال باقی ماندن نظامیان این رژیم در نوارغزه برای مدت طولانی خبر داده

رژیم صهیونیستی حملات خود به نوارغزه را از سر گرفت

رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس در نوارغزه حملات خود را به این منطقه از سر گرفت.

ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل اعلام کرد که آتش بس انسانی در نوارغزه به پایان رسیده است.رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس موقت بار دیگر تجاوزات خود به نوارغزه را از سر گرفت.

آتش بس موقت در نوارغزه قرار بود بنا به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به مدت 24 ساعت تا امشب ادامه داشته باشد.

اخبار روزهای گذشته تجاوز اسرائیل به مردم غزه در اینجا قابل بازیابی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آخرین تحولات فلسطین و نبرد غزه در ادامه می آید:

سه شنبه 93/5/7

 

2 شنبه 93/5/6

19:04:بان کی مون: جنایتکاران جنگی باید محاکمه شوند

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد: طرفهای درگیر در غزه آمادگی خود را برای تمدید 24 ساعته آتش بس انسانی اعلام کرده اند.

وی افزود: همکاران ما در آنروا به من گفته اند که مکان امنی در غزه وجود ندارد. کسانی که مرتکب جنایت جنگی شده اند باید محاکمه شوند.

این درحالی است که گردانهای قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی پنج موشک به منطقه بئیری در سرزمین های اشغالی شلیک کردند.

گردانهای قسام شاخه نظامی حماس نیز از هدف قرار دادن یک تانک میرکاوا در شرق جحر الدیک با موشک فونیکس خبر داد. گردانهای الاقصی نیز با دو موشک 107 نیتفوت را هدف قرار دادند.

17:54:فلسطینی ها بر آتش بس همزمان با پایان محاصره غزه اصرار دارند

زیاد النخاله معاون دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین گفت: رهبران سیاسی که درباره توقف تجاوزات به غزه گفتگو می کنند به پیشرفتهایی دست یافته اند و تفاهماتی در زمینه تعدیل طرح مصر به نفع ملت فلسطین حاصل شده است.

وی افزود: گروههای فلسطینی بر عدم آتش بس با رژیم صهیونیستی بدون پایان محاصره غزه اصرار دارند و این خواسته ای انسانی است که همه قوانین انسانی و بین المللی را تایید می کنند. جنگ با دشمن پس از تحقق رفع محاصره غزه به پایان می رسد زیرا مقاومت برای کرامت و به خاطر کودکان می جنگند.

15:56:همبستگی هنرمند مشهور لبنانی با مردم جنگ زده غزه

"نانسی عجرم" خواننده مطرح لبنانی در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با فلسطینیان همدردی کرد.

وی با انتشار تصاویری در سایت رسمی خود، بر روی آنها به دو زبان انگلیسی و عربی نوشت "ما ساکت نخواهیم شد".

عجرم که خواننده بسیار مشهوری در لبنان و جهان عرب است ناراحتی خود را با انتشار تصاویر دیگری نیز نشان داده است.

15:03:شهادت 4 فلسطینی در روز عید/آژیر خطر در اشکلون به صدا درآمد

یک منبع بیمارستانی فلسطین اعلام کرد که در حملات امروز صهیونیست ها به شرق جبالیا در نوارغزه یک کودک فلسطینی به شهادت رسید.

اشراف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز اظهار داشت: 3 شهروند فلسطینی که در حملات هفته گذشته ارتش رژیم صهیونیستی به نوارغزه زخمی شده بودند بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیدند.

رسانه های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند صدای آژیر خطر در شهرک اشکلون در اراضی اشغالی فلسطین به صدا درآمده است.

13:57:هلاکت 2 صهیونیست در شرق جبالیا/حملات اسرائیل به بیت لاهیا

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی امروز نیز که در نوارغزه عید سعید فطر است حملات خود را به این منطقه متوقف نکردند.

جنگنده های اسرائیل با دو فروند موشک اراضی کشاورزی شهر بیت لاهیا در شمال نوارغزه را هدف قرار دادند.

مبارزان گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز با سلاح های سنگین با نظامیان صهیونیست در شرق جبالیا درگیر شدند و 3 خمپاره به سوی صهیونیست ها شلیک کردند.

13:46:لاوروف مذاکرات حماس و رژیم صهیونیستی با هدف آتش بس فراگیر را خواستار شد

 سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری در مسکو اظهار داشت: جنگ در نوارغزه فورا و بدون هیچ شرط و شروطی باید متوقف شود.

وی در ادامه خواستار مذاکرات مستقیم یا غیر مستقیم طرف های درگیر در جنگ غزه با هدف برقراری آتش بس فراگیر شد و اعلام کرد که در این مذاکرات تمامی پرونده ها از جمله لغو محاصره نوارغزه بررسی شود.

وزیر امور خارجه روسیه از طرح مصر برای برقراری آتش بس در نوارغزه حمایت کرد و تلاش های قاهره برای پایان بخشیدن به بحران غزه را ستود.

12:52:تلاش بی بی سی برای تطهیر اوباما از فاجعه غزه

با وجود برقراری آتش بس در غزه شمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به بیش از یک هزار نفر رسیده و در این میان کشورهای غربی اقدام چندانی را برای توقف جنایت رژیم صهیونیستی انجام نداده و فقط به برگزاری نشست و انجام تماس تلفنی با مقامات تل آویو بسنده کرده اند.

در همین رابطه شب گذشته "باراک اوباما" با "بنیامین نتانیاهو" تماس گرفت. خبرنگار بی بی سی که در سرزمین های اشغالی حضور دارد با اشاره به این تماس مدعی شد که اوباما به تندی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی صحبت کرده است.

پیش از آنکه نشست فوری شورای امنیت تشکیل شود، رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با نتانیاهو درباره افزایش شمار غیرنظامیان کشته شده و همچنین اوضاع انسانی غزه ابراز نگرانی جدی کرد.

11:28:حربه رژیم صهیونیستی برای تقویت روحیه متزلزل نظامیان در جنگ غزه

منابع فلسطینی در پی برقراری آتش بس شکننده در غزه به لایه های پنهان مانده از جنگ همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه این باریکه پرداخته اند.

بنابر اعلام این منابع، صهیونیستها که در پی آغاز جنگ زمینی علیه غزه با کاهش شدید روحیه نیروهای خود در پی عملیات متهورانه نیروهای مقاومت فلسطین روبرو شده اند از تمام حربه ها و تاکتیکها برای ادامه این جنگ خونین علیه غزه استفاده کرده اند.

در روزهای ابتدایی جنگ غزه اخبار متعددی درباره امتناع نظامیان صهیونیست از حضور در جبهه مقدم نبرد زمینی علیه غزه و تمرد آنها از دستورات مقامات مافوق آنها منتشر شد که باعث کاهش روحیه نظامیان این رژیم شد.

مقامات ارشد صهیونیست که از کاهش قوای نظامی خود در برابر گروههای مقاومت فلسطین نگرانی شدیدی پیدا کرده بودند، از هر حربه ای برای افزایش توان نیروهای خود استفاده کردند.

منابع فلسطینی اعلام کرده اند که یکی از کثیف ترین اقدامات مقامات ارشد نظامی صهیونیست در جنگ غزه، تطمیع جنسی نظامیان ارتش بوده که از روشهای مختلف در جریان جنگ غزه انجام شده است. این گونه اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی موضوع "جهاد نکاح" را در اذهان تداعی می کند که طی سالهای اخیر توسط گروههای تروریستی در سوریه و عراق برای ترغیب تروریستها در جنگ استفاده شده است. البته ارتباط میان رژیم صهیونیستی و گروههای تروریستی در سوریه و عراق نیز مسئله قابل انکاری نیست.

۱۱:۰۵ مقاومت موازنه های جدیدی را در زمینه قوا، بازدارندگی و رعب و وحشت ایجاد کرد

رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با سخنرانی به مناسبت عید سعید فطر اظهار داشت: نبرد مبارزان فلسطینی و اسرائیل اثر واضحی بر قضیه فلسطین و تمام منطقه خواهد داشت.

وی با بیان این مطلب افزود: اسرائیل در تمام سطوح نظامی، امنیتی، سیاسی، استراتژیک و اخلاقی شکست خورده است و مقاومت در جنگ غزه موازین جدیدی را در زمینه قوا، بازدارندگی و رعب و وحشت خلق کرد که تاثیر بسیاری بر آینده قضیه فلسطین، منطقه و تمام جهان دارد.دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد: ملت فلسطین با وجود حملات وحشیانه اسرائیل، توطئه و همدستی منطقه ای و بین المللی با اسرائیل، پیروز خواهد شد.

۱۰:۱۳ آرامش شکننده در نوارغزه همزمان با عید فطر/ موافقت احتمالی صهیونیستها با تمدید آتش بس

آتش بس در نوارغزه همزمان با آغاز تعطیلات عید فطر به صورت شکننده ای برقرار است، اما هر لحظه امکان حملات مجدد صهیونیستها وجود دارد.

در نخستین روز تعطیلات عید فطر در نوار غزه آتش بس شکننده در این باریکه برقرار است.

در پی موافقت گروههای فلسطینی با آتش بس 24 ساعته که از ساعت 14 روز گذشته به وقت محلی آغاز شده است، امروز نوار غزه روز نسبتا آرامی را شروع کرده و از حملات ارتش رژیم صهیونیستی تا این ساعت خبری نیست.

سخنگوی حماس روز گذشته اعلام کرده بود که گروههای مقاومت فلسطینی با اجماع و با توجه به درخواست سازمان ملل و برای مراعات شرایط ملت فلسطین در آستانه عید فطر با آتش بس 24 ساعته موافقت کرده اند و زمان آتش بس نیز قابل تمدید است. این در حالی است که دولت منتخب فلسطین به مردم غزه توصیه کرده است تدابیر احتیاطی لازم را اتخاذ کنند، چون هر لحظه احتمال ازسرگیری حملات صهیونیستها ادامه دارد.

در همین حال منابع صهیونیستی اعلام کردند: تل آویو با تمدید آتش بس در غزه موافقت می کند، اما تاکنون مقامات رسمی در این باره اظهارنظری نکرده اند.

۱۰:۰۲ شورای امنیت خواستار برقراری آتش بس انسانی در نوارغزه شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته در بیانیه ای از مبارزان فلسطینی و رژیم صهیونیستی خواست تا بعد از عید فطر نیز آتش بس انسانی را اجرا کنند و به تلاش ها برای برقراری آتش بس دائم روی بیاورند.

در این بیانیه برقراری آتش بس انسانی فوری و غیر مشروط به طوری که اجازه کمک رسانی به غزه شود تایید شده است. تمامی 15 عضو شورای امنیت با این بیانیه موافقت کردند و قرار است طی نشستی تصویب شود.

این بیانیه از سوی اردن تهیه شده است و از تمامی طرف های درگیر جنگ غزه می خواهد که در طول تعطیلات عید سعید فطر و پس از آن به طور کامل پایبند به اجرای آتش بس انسانی باشند. در این بیانیه همچنین خواستار احترام به طرح آتش بس ارائه شده از مصر نیز شده است.
 

۰۱:۱۹ تماس اوباما با نتانیاهو و تاکید بر آتش بس فوری/سردرگمی صهیونیستها درباره ادامه جنگ

رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر ضرورت برقراری فوری آتش بس تاکید کرد.

باراک اوباما در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، حمایت مجدد کشورش از این رژیم جعلی را مورد تاکید قرار داد.

اوباما با تکرار آنچه حق اسرائیل برای دفاع از خود نامید، در عین حال خواستار برقراری فوری آتش بس شد.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال خواستار خلع سلاح گروههای مقاومت شد و گفت هر راه حل دائم برای مناقشه اسرائیلی فلسطینی باید دربرگیرنده خلع سلاح گروهها(مقاومت) باشد.

خبر دیگر اینکه آژیر خطر در شورای محلی شهرک صهیونیست نشین اشکول به صدا درآمد.

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس هم از هدف قرار دادن پایگاه نظامی کیسوفیم ارتش رژیم صهیونیستی با موشکهای 107 خبر داد.

از سوی دیگر شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی از سردرگمی و اختلاف در کابینه امنیتی این رژیم در خصوص ادامه جنگ علیه مردم غزه خبر داد.

بر اساس این گزارش، کابینه امنیتی اسرائیل درباره پایان عملیات نظامی در پایان هفته جاری یا گسترش عملیات زمینی دچار سردرگمی شده است.

یک شنبه 93/5/5

19:22:بنیامین نتانیاهو:حملات به غزه ادامه می یابد

 بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: حماس آتش بس پیشنهادی خود که در ساعت 2 به وقت محلی اعلام کرده بود را با ادامه حملات به اسرائیل نقض کرده است.

وی از ادامه حملات ددمنشانه به غزه خبر داد و ادعا کرد: حماس 5 توافق آتش بس از جمله دو مورد در 24 ساعت گذشته را نقض کرده است.

همزمان رسانه ها به شنیده شدن صدای انفجار در غزه اشاره کردند.

گردانهای عزالدین قسام نیز از حمله موشکی به کریات گات در واکنش به عدم پایبندی صهیونیستها به آتش بس خبر داد.

18:41:موافقت رژیم اسرائیل با آتش بس/قسام یک هواپیمای رژیم صهیونیستی را ساقط کرد

کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی از قبول آتش بس24 از سوی این رژیم و حفظ حق عکس العمل متقابل خبر داد.

سامی ابوزهری از رهبران حماس گفت: ما با آتش بس 24 ساعته موافقت کرده ایم و پس از آن هر آنچه که مصلحت باشد عمل می کنیم.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: آخرین آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه 1062 شهید و 6037 زخمی است.

این درحالی است که گردانهای عزالدین قسام از ساقط کردن یک هواپیمای شناسایی رژیم صهیونیستی در شرق منطقه التفاح در غزه خبر داد.

15:26:گروههای مقاومت فلسطینی با آتش بس 24 ساعته موافقت کردند

گروههای مقاومت فلسطینی در نهایت با آتش بس انسانی 24 ساعته در غزه که از ساعت 14 امروز به وقت محلی آغاز شد، موافقت کردند.

"سامی ابوزهری" سخنگوی حماس در این باره تاکید کرد: آتش بس در غزه با توجه به توافق میان تمامی گروههای فلسطینی و در پاسخ به درخواست سازمان ملل و نزدیک شدن به عید اتخاذ شد.

هنوز از واکنش طرف اسرائیلی به این تصمیم خبری منتشر نشده است.

15:11:تلاش نتانیاهو و یعلون برای خروج از باتلاق جنگ غزه

منابع نزدیک به کابینه رژیم در گزارشهای متعددی از تلاش "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و "موشه یعلون" وزیر جنگ این رژیم برای خارج شدن از باتلاق جنگ غزه خبر می دهند.

روزنامه معاریو به نقل از یکی از وزیران کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نتانیاهو در پی یافتن یک راه حل سیاسی است که در نهایت به برقراری آتش بس در غزه منجر شود.

دست پاچگی نتانیاهو درباره شرایط پایان دادن به جنگ غزه، باعث شد که وی شب گذشته از اعضای کابینه امنیتی این رژیم بخواهد که با تمدید آتش بس در غزه موافقت کنند. آتش بسی که تنها چند ساعت بعد توسط خود صهیونیستها نقض شد.

14:21:تمرکز حملات اسرائیل در منطقه الشجاعیه/شهادت یک فرمانده مبارز در خانیونس

المنار در خبری فوری اعلام کرد که حملات رژیم صهیونیستی در نوارغزه هم اکنون در منطقه الشجاعیه در شرق غزه متمرکز است.

در یکی از این حملات "حازم فایز ابوشماله" فرمانده گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در خانیونس به شهادت رسید.

13:56:تلاش یک روزنامه غربی برای تحریک جامعه جهانی علیه گروههای مقاومت

در حالیکه شمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به یک هزار و 150 نفر رسیده و رژیم اسرائیل حاضر به عقب کشیدن نیروهای خود از نوار غزه نیست روزنامه ساندی تلگراف بدون در نظر گرفتن این جریان تلاش کرده تا جنبش حماس را به نوعی به کره شمالی مرتبط کند.

نظر به نفوذ رابرت مرداک بر رسانه های انگلیسی بعید نیست که این خبر با اهدافی خاص منتشر شده باشد. مرداک یک سرمایه دار بزرگ یهودی است که رسانه های زیادی را در انگلیس، آمریکا و آسیا در اختیار دارد.

کره شمالی بواسطه فعالیت های هسته ای خود و عدم تمکین از خواست کشورهای غربی در خصوص متوقف کردن این فعالیت ها همواره مورد غضب غرب بوده و تبلیغات گسترده ای نیز علیه این کشور در جریان است از همین رو مرتبط کردن این کشور با حماس می تواند جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را به نوعی توجیه کند.

در همین رابطه ساندی تلگرف در گزارشی می نویسد: مقامات حماس در حال تلاش برای مذاکره با کره شمالی در خصوص قراردادی جدید برای خرید تسلیحات نظامی و موشک برای حمله به اسرائیل هستند.

12:32:سه شهید در جدیدترین حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی علیه غزه

منابع فلسطینی از شهادت دو فلسطینی در حملات توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی به شرق اردوگاه نصیرات خبر می دهند.

همچنین یک فلسطینی دیگر نیز در شرق خان یونس در نخستین حملات صهیونیستها به شهادت رسیده است.

12:07:پاسخ موشکی مقاومت به از سرگیری حملات رژیم صهیونیستی

مقاومت در پی اعلام  توقف آتش بس از سوی اسرائیل و حملات این رژیم به نوار غزه، حملات تلافی جویانه خود به مناطق صهیونیست نشین را از سر گرفت.

دقایقی پیش رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس در نوارغزه حملات خود را به این منطقه از سر گرفت.

همچنین "گردانهای عزالدین قسام" شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از پرتاب موشک به تل آویو، عسقلان و اسدود طی صبح امروز خبر داد.

11:51:رژیم صهیونیستی حملات خود به نوارغزه را از سر گرفت

ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل اعلام کرد که آتش بس انسانی در نوارغزه به پایان رسیده است.

رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس موقت بار دیگر تجاوزات خود به نوارغزه را از سر گرفت.

آتش بس موقت در نوارغزه قرار بود به مدت 24 ساعت تا امشب ادامه داشته باشد.

افزایش شمار شهدا به 1147 نفر

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای شمار شهدای فلسطینی را 1147 شهید اعلام کرده است.

بنابراین گزارش، شمار مجروحان فلسطینی نیز ناشی از حملات 19 روزه صهیونیستها علیه غزه از شش هزار نفر فراتر رفته است.

این در حالی است که منابع صهیونیستی از تمدید یکجانبه آتش بس توسط تل آویو برای 24 ساعت دیگر خبر دادند.

گروههای امدادی فلسطینی نیز با توجه به آتش بس در غزه، هر لحظه اجساد بیشتری از شهدای فلسطینی را از زیر آوار خارج می کنند.

دروغی که 1147 شهید برجاگذاشت

سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی عصر روز گذشته ادعاهای مطرح شده از سوی سران این رژیم برای توجیه حملات اخیر به نوار غزه را تکذیب کرد.

"میکی روزنفلد" سخنگوی پلیس اسرائیل عصر روز گذشته ادعاهای مطرح شده در مورد دست داشتن حماس در ربودن سه صهیونیست را که منجر به حملات گسترده ارتش به نوار غزه شد، رد کرد.

ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی به ویژه "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر این رژیم، در مورد دست داشتن حماس در ربودن این سه صهیونیست در حالی رد می شود که به موجب این دروغ ظرف 20 روز گذشته هزار و 147 نفر از ساکنان غزه به شهادت رسیده و بیش از 6000 هزار نفر دیگر نیز در این حملات ددمنشانه زخمی شده اند.

در ماه گذشته میلادی سه صهیونیست ساکن سرزمین های اشغالی از سوی افراد ناشناس ربوده و سپس کشته شدند. سران رژیم صهیونیستی با تبلیغات گسترده، حماس را مسئول این جریان معرفی کرده و متعاقب آن حملات گسترده ای را به نوار غزه آغاز کردند که این حملات تا صبح روز گذشته ادامه داشت.

در همین رابطه خبرنگار بی بی سی نیز در صفحه توئیتر خود نوشت : میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس اسرائیل، به من گفت که ربوده و کشته شدن این سه نوجوان تحت رهبری حماس نبوده و این بر خلاف اخباری است که کابینه نتانیاهو منتشر می کرد.

یدیعوت آحارونوت: اسرائیل در حال بررسی طرح پایان جنگ در غزه است

روزنامه یدیعوت آحارونوت با انتشار گزارشی اعلام کرد که مقامات رژیم صهیونیستی در حال بررسی طرح پایان عملیات نظامی در غزه است.

در این گزارش ضمن اشاره به تلفات نظامیان رژیم صهیونیستی تصریح شده است که ادامه هلاکت نظامیان رژیم صهیونیستی باعث به وجود آمدن حالتی از ترس و اضطراب در میان ارتش و شهروندان صهیونیستی شده است که این امر به خودی خود باعث تضعیف ارتش رژیم اسرائیل می شود.

این منبع همچنین اعلام کرد که تلاشهای رژیم صهیونیستی برای ایجاد چند دستگی و تفرقه میان کرانه باختری و نوار غزه با شکست روبرو شده است.

ترس و وحشت اراضی اشغالی را فراگرفته است/تظاهرات گسترده صهیونیستها در مخالفت با جنگ در غزه

هزاران صهیونیست با برگزاری تظاهرات گسترده خواستار توقف جنگ در غزه و بازگشت نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق اشغالی شدند.

صهیونیستها با برگزاری نظاهرات گسترده ای در تل آویو خواهان توقف جنگ در غزه شدند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص با انتشار گزارشی در این زمینه اعلام کرد که شرکت کنندگان در این تظاهرات به شدت از ادامه جنگ در غزه هراس دارند و خواهان بازگشت نظامیان رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی و پایان جنگ در سریعترین زمان ممکن شدند.

تمدید یکجانبه آتش بس از سوی تل آویو و دلایل مخالفت گروههای مقاومت با آن

گروههای مبارز فلسطینی اعلام کردند تا زمانی که ارتش رژیم صهیونیستی از مناطق اشغال شده در داخل غزه، عقب نشینی نکند هیچ گونه توافق آتش بس را نمی پذیرند.

"موسی ابومرزوق" از اعضای ارشد حماس در اظهاراتی تاکید کرد: اکثریت گروههای مقاومت فلسطینی با تمدید 24 ساعته آتش بس که مورد موافقت صهیونیستها قرار دارد، مخالف هستند.

وی تاکید کرد: گروههای مقاومت فلسطینی خواهان عقب نشینی نظامیان صهیونیست از داخل باریکه غزه و به ویژه از نقاطی که در آنها منازل مسکونی قرار دارد، هستند. همچنین ما بر لزوم خارج کردن اجساد شهدا و مجروحان از این مناطق تاکید داریم.

منابع فلسطینی از اظهارات موسی ابومرزوق با عنوان دو شرط حماس برای برقراری آتش بس انسانی در غزه یاد کرده اند.

این در حالی است که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی شب گذشته به طور یکجانبه آتش بس را 24 ساعت دیگر تمدید کردند.

آماده باش اسرائیل در مرز لبنان و بلندی های جولان/حمله موشکی به تل آویو

آماده باش رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان و بلندی های اشغالی جولان و حمله موشکی مبارزان فلسطینی به تل آویو از جمله خبرهای جنگ غزه است.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برای جلوگیری از انتفاضه مردم کرانه باختری تمامی اقدامات لازم را اتخاذ کرده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که در آستانه عید سعید فطر و برای مقابله با هر گونه اعتراض از سوی مردم کشورهای منطقه در مرزهای لبنان و بلندی های اشغالی جولان به حال آماده باش درآمده است.

خبر دیگر اینکه گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس تل آویو مرکز رژیم صهیونیستی را با موشک های m75 بمباران کردند. در حالی که جنگ غزه وارد بیستمین روز خود شده است برخی فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی از احتمال باقی ماندن نظامیان این رژیم در نوارغزه برای مدت طولانی خبر داده

رژیم صهیونیستی حملات خود به نوارغزه را از سر گرفت

رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس در نوارغزه حملات خود را به این منطقه از سر گرفت.

ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل اعلام کرد که آتش بس انسانی در نوارغزه به پایان رسیده است.رژیم صهیونیستی با اعلام پایان آتش بس موقت بار دیگر تجاوزات خود به نوارغزه را از سر گرفت.

آتش بس موقت در نوارغزه قرار بود بنا به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به مدت 24 ساعت تا امشب ادامه داشته باشد.

اخبار روزهای گذشته تجاوز اسرائیل به مردم غزه در اینجا قابل بازیابی است.