حاشیه‌نگار خبرنگار ایسنا از اقامه نماز روز عید سعیدفطر در تهران

ايران,عيد فطر,نماز عيد فطر

نماز باشکوه عید سعید فطر صبح امروز(سه شنبه 7 مرداد ماه ) با حضور پرشور و معنوی مردم مؤمن تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امروز سه شنبه 7 مرداد ماه مصادف با اول شوال؛ عید سعید فطر، نماز عید به امامت مقام معظم رهبری و با حضور با شکوه مردم مؤمن به شکرانه توفیق سی روز عبادت و بندگی خالصانه اقامه شد.

امروز مردم تهران شانه به شانه صف کشیدند و دست‌های نیاز را به سمت آسمان بلند کردند و زمزمه « اللهم اهل الکبریا و العظمه و اهل الجود و الجبروت» در فضای شهر تهران اوج گرفت؛ احساس جدا شدن از زمین خاکی و اوج گرفتن در فضای خلوص، تسلیم، تقوا پاداش یک ماه روزه‌داری خالصانه و پرهیزکارانه بوده است که نصیب مؤمنان حقیقی می‌شود.

درهای مصلی از اذان صبح بر روی نمازگزاران باز شد و از همان ساعات اولیه حضور پرشور مردم برای شرکت در نماز عید مثال زدنی بود. خیابان‌های اطراف و منتهی به مصلی پر بود از زنان و مردان پیر و جوان که با در دست داشتن زیراندازها و سجاده‌های‌شان به سمت مصلی حرکت می‌کردند.

از حدود ساعت 7 صبح صدای قرائت قرآن توسط قاری به گوش می‌رسید و نمازگزاران در تکاپوی یافتن صفوفی برای اقامه نماز بودند. پس از قرائت قرآن مدیحه‌سرایی توسط یکی از مداحان اهل بیت صورت گرفت و پس از آن مناجات خوانی انجام شد.

همچنین در طول مسیر مأموران انتظامی و عوامل ستاد اجرایی مردم را در یافتن بهترین مسیر راهنمایی می‌کردند. شادی و شور عید سعید فطر در بین مردمی مشهود بود. آن‌ها با پخش کردن شیرینی و شربت در خیابان‌های منتهی به مصلی این شادی و شور را نشان می‌دادند.

هم‌چنین صندوق‌هایی جهت دریافت زکات فطریه در مسیر حرکت نمازگزاران تعبیه شده بود.

طبق اعلام قبلی اقامه نماز ساعت 8:30 توسط مقام معظم رهبری انجام شد و ایشان پس از آن خطبه‌های نماز عید را ایراد فرمودند.

مقام معظم رهبری سخنان خود را با دعا برای مردم به پایان رساندند و در اتمام خطبه‌های نماز عید دوباره تکبیرها در حمایت از بیانات رهبر انقلاب سر داده شد.

پایان‌بخش این مراسم معنوی و باشکوه نیز قرائت دعای سلامتی امام عصر(عج) و درخواست تقدیری خوب و عاقبت به خیری برای نمازگزاران از خداوند متعال بود.

انتهای پیام

کد N417047