دیدار خداحافظی سفیر ایتالیا در تهران با قائم مقام وزیر خارجه کشورمان

ايتاليا,وزارت خارجه ايران

«لوکا جانسانتی» سفیر ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران در پایان مأموریت خود با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، قائم مقام وزیر امور خارجه در این دیدار با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی برای گسترش همه‌جانبه مناسبات با ایتالیا قائل است، افزود: ایتالیا از جایگاه خاصی در توسعه روابط میان ایران و اتحادیه اروپا برخوردار است.

مرتضی سرمدی با اشاره به حجم بالای مبادلات بین دو کشور در سال‌های قبل، ابراز امیدواری کرد که این مناسبات به جایگاه خود بازگردد.

قائم مقام وزیر امور خارجه درباره مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: برخی کشورهای حاضر در این مذاکرات با کنار گذاشتن زیاده‌خواهی‌ها می‌توانند زمینه رسیدن به توافق جامع را فراهم سازند.

وی با اشاره به تحولات غزه، وضعیت ساکنان این منطقه را تأسف‌بار خواند و تاکید کرد: در هر طرح آتش‌بسی باید رفع کامل محاصره منطقه غزه در نظر گرفته شود و جامعه بین‌المللی باید از رژیم صهیونیستی بخواهد تا جنایات خود را تکرار نکند.

قائم مقام وزیر امور خارجه با وسیع خواندن جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه، از بی‌تحرکی مجامع بین‌المللی در این رابطه انتقاد کرد و افزود: متأسفانه رژیم صهیونیستی از مصونیت آهنین برخوردار است و در قبال اقدامات خود پاسخگو نیست.

سفیر ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر وزرای امور خارجه دو کشور به پایتخت کشور مقابل ظرف چند ماه گذشته، افزایش میزان و سطح هیأت‌های مبادله شده میان دو کشور را نشانه پیمودن مسیر توسعه مناسبات میان دو کشور دانست.

«لوکا جانسانتی» با اشاره به رایزنی میان مقامات دو کشور درباره مسائل مختلف، تصریح کرد: زمینه مناسبی برای همکاری‌های دو کشور در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد.

انتهای پیام

کد N416882