سرمدی: ایتالیا از جایگاه خاصی در توسعه روابط میان ایران و اتحادیه اروپا برخوردار است

قائم مقام وزیر امورخارجه

تهران – ایرنا – قائم مقام وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار خداحافظی سفیر ایتالیا در تهران گفت: ایتالیا از جایگاه خاصی در توسعه روابط میان ایران و اتحادیه اروپا برخوردار است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، «لوکا جانسانتی » سفیر ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران در پایان ماموریت خود با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.

قائم مقام وزیر امور خارجه در این دیدار یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی برای گسترش همه جانبه مناسبات با ایتالیا قائل است .

سرمدی با اشاره به حجم بالای مبادلات بین دو کشور در سالهای قبل، ابراز امیدواری کرد این مناسبات به جایگاه خود باز گردد.

قائم مقام وزیر امور خارجه در خصوص مذاکرات هسته ای گفت : برخی کشورهای حاضر در این مذاکرات با کنار گذاشتن زیاده خواهی ها می توانند زمینه رسیدن به توافق جامع را فراهم سازند.

سرمدی با اشاره به تحولات غزه ، وضعیت ساکنان این منطقه را تاسف بار خواند و تاکید کرد : در هر طرح آتش بسی بایستی رفع کامل محاصره منطقه غزه در نظر گرفته شود .

وی افزود : جامعه بین المللی باید از رژیم صهیونیستی بخواهد تا جنایات خود را تکرار نکند .

قائم مقام وزیر امور خارجه با وسیع خواندن جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه از بی تحرکی مجامع بین المللی در این موضوع انتقاد کرد و افزود: متاسفانه رژیم صهیونیستی از مصونیت آهنین برخوردار است و در قبال اقدامات خود پاسخگو نیست .

«لوکا جانسانتی» سفیر ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر وزرای امور خارجه دو کشور به پایتخت کشور مقابل ظرف چند ماه گذشته ، افزایش میزان و سطح هیاتهای مبادله شده میان دو کشور را نشانه پیمودن مسیر توسعه مناسبات میان رم و تهران دانست .

وی با اشاره به رایزنی میان مقامات دو کشور درباره مسائل مختلف گفت: زمینه مناسبی برای همکاریهای میان ایتالیا و ایران در مسائل منطقه ای و بین المللی وجود دارد .

سیام**1058 **1449
کد N416842