دعوت ظریف از وزرای کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد برای برگزاری نشست در تهران

ايران,تهران,محمدجواد ظريف,جنبش عدم تعهد

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه از وزرای خارجه کشورهای عضو کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد برای برگزاری نشست این کمیته در تهران دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در پی هماهنگی به عمل آمده از سوی ایران برای برگزاری نشست کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد در تهران، دکتر ظریف طی ارسال پیام دعوت خطاب به وزرای خارجه کشورهای عضو کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد ، با اشاره به وقوع فاجعه انسانی در غزه تصریح کرد: صحنه های دلخراش مرگ کودکان ، زنان و مردان بی گناه غزه ، تخریب گسترده این باریکه کوچک و نیز آوارگی هزاران تن از اهالی آن وجدان جامعه جهانی را به درد آورده است.

وزیر خارجه تاکید کرده است : ابعاد گسترده این فاجعه ایجاب می کند که جامعه بین المللی ، بویژه جنبش عدم تعهد در اسرع وقت واکنش مناسب و شایسته ای با هدف توقف سریع کشتار مردم غزه ، کاهش آلام انسانی آنها و پایان بی‌درنگ تجاوز و اشغالگری نشان دهد.

ظریف با اشاره به اینکه جنبش عدم تعهد همواره متعهدانه به مسئله فلسطین و آلام مردم بی پناه آن توجه داشته و با تشکیل کمیته دائمی فلسطین اهتمام خود را برای کمک به مردم فلسطین اثبات نموده و ضمن ابراز خرسندی خاطر نشان کرده است : هم اکنون در این برهه حساس ضروری است که جنبش بار دیگر نقش موثر خود را برای ورود در حل بحران های بین المللی و به طور خاص کمک به مردم غزه ایفاء نماید و تحرکات اخیر جنبش به ویژه در نیویورک و نیز مواضع اعضای آن گویای این آمادگی بوده است.

وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان ریاست جنبش عدم تعهد از وزرای خارجه کمیته فلسطین این جنبش جهت شرکت در نشست یک روزه این کمیته در تهران طی هفته آینده برای بررسی آخرین وضعیت غزه و یافتن راهکارهای حل بحران و نیز کاهش آلام انسانی مردم بی گناه غزه دعوت کرده است.

انتهای پیام

کد N416640